В Старому місті впав знаменитий Лесин ясен. ФОТО

В Старому місті впав знаменитий Лесин ясен. ФОТО
200-літній ясен, що ріс поруч з Луцьким замком, впав у ніч на 30 червня.

Про це у соцмережі фейсбук повідомив користувач Роман Власюк.

Автор допису зауважив, що, за словами людей, які живуть поруч, легендарне дерево впало приблизно о 4 годині ранку.

Нагадаємо, що дерево, поруч якого за легендами відпочивала Леся Українка, нещодавно похилилося на 30 градусів. Тож його нещодавно оглянула делегація експертів, які мали дати поради щодо порятунку ботанічної пам'ятки природи місцевого значення.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 17
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Дякуємо гозпідарникам!!!! Дякуємо полішукам та недоробам.... ось справжнє лице "господарів" міста, ось їх бажання залучити туристів.... ясен це не земля біля центрального ринку впав то впав тут поспіху та спецтехніки непотрібно....
Відповісти
А тепер терміново провести службове розслідування ! Є ж висновки комісії і з міської ради і спєців зі столиці. Хто нав'язав виділення десятків тисяч гривень і на підставі чого, хто готував рішення, хто його візував, хто підписував. До відповідальності профанів !
Відповісти
Видно, що дерево у нормальному стані, могло прожити ще 100 років. Що то за комісія експертів була, цитую попередника: "Тож його нещодавно оглянула делегація ЕКАПЕРТІВ, які мали дати поради щодо порятунку ботанічної пам'ятки природи місцевого значення". А де ж поради експертів. До слова ясен дерево живе понад 250 років.
Відповісти
За кордоном такі дерева охороняють, захищають, будують різні захисні споруди... а в нас... Да немає майбутнього у цієї країни... :(
Відповісти
Які експерти? :) Не видно, що дерево обгоріло? То ж блискавка влучила і кирдик настав! Про що ви мову взагалі ведете?!
Відповісти
Дивлячисть як він прогнив дивно як він ще стояв. Серйозні науковці оглядали....
Відповісти
то мо' земелька під деревом комусь тра продадуть чи генделик поставлять
Відповісти
Як ще Путіна і Росію не звинуватили?)))
Відповісти
Де гроші за огляд?Попіарились і в кущі.Недовлада просто вражає своєю недолугістю.
Відповісти
мені якось все одно чи є там дерево..Чому влада так хотіла вберегти те дерево, а ліси вирізують, вивозять за кордон і за цим не дивляться?
Відповісти
Відпочивала за легендою, ще не означає , що відпочивала. А от реальні вісімдесятирічні модрини біля боголюбської лікарні зріжуть, щоб розширити 100 м дороги. А модрини мають бактерицидні властивості і очищують повітря, яке вкрай потрібне і "ковідам" із лікарні, і нашим дітям, і нам всім. Але то таке. А дерево було геть трухляве.
Відповісти
Відпочивала за легендою, ще не означає , що відпочивала. А от реальні вісімдесятирічні модрини біля боголюбської лікарні зріжуть, щоб розширити 100 м дороги. А модрини мають бактерицидні властивості і очищують повітря, яке вкрай потрібне і "ковідам" із лікарні, і нашим дітям, і нам всім. Але то таке. А дерево було геть трухляве.
Відповісти
Видно, що воно прогнивше повністю було. Хай новий ясен посадять. Нащадки через 30 років вже і забудуть про цей інцидент.
Відповісти
На місці поставити табличку на якій написати "Тут більш ніж 200 років стояв Лесин ясен, який завалився не без допомоги самої недолугої міської ради"
Відповісти
Посадити новий ясен осінню. А зараз підготувати грунт.
Відповісти