У Луцьку стартувала реконструкція «Променя»: зрізають ялинки. ФОТО. ВІДЕО. ДОКУМЕНТИ

У Луцьку стартувала реконструкція «Променя»: зрізають ялинки. ФОТО. ВІДЕО. ДОКУМЕНТИ
У Луцьку стартувала реконструкція кінотеатру «Промінь»: біля його будівлі на проспекті Грушевського зрізають старі ялинки.

Роботи розпочали у межах проекту реконструкції «Променя» у п’ятницю, 17 січня.

Як повідомили у ТзОВ «РЦ Промінь», гілки зрізаних ялинок завезуть до Луцького зоопарку. Їх перемелють і використають на корм тваринам.

Окрім цього, почали працювати й над іншим: рити котлован для фундаменту добудови. Почали це робити з боку нічного клубу «Версаль», який на час реконструкції закрили.

Через котлован сходи до «Версалю» вже «ліквідували», а дах над центральним входом демонтували. Також згодом мають розширити територію будівельного майданчика.

За словами одного з авторів проекту майбутнього «Променя», архітектора Тетяни Бідзілі, ялинки зрізають, адже площу кінотеатру будуть розширяти.

«Окрім того, такі великі дерева біля будівель – це не по-сучасному. Наприклад, в Європі, не прийнято, щоб біля будівлі росли такі високі дерева», - каже вона.

Втрату дерев інвестори будівництва компенсують двічі. Як розповів начальник міського відділу екології Анатолій Гламазда, на вирубку дерев власник приміщення отримав дозвіл та оплатив міському бюджету компенсацію - приблизно 23 тисячі гривень.

В адміністрації ТзОВ «РЦ «Промінь» ВолиньPost’у надали документи, які засвідчують: дозвіл на знесення дерев надала спеціальна комісії Луцької міської ради після обстеження цих ялинок.



«Інвестор, окрім того, що сам оплачує роботи з ліквідації ялинок, гарантував місту, що працівники слідкуватимуть за безпекою громадян під час вирубки», - розповів Анатолій Гламазда.

Також в проекті нового «Променя» передбачено, що на площі перед кінотеатром посадять нові дерева, - каже головний еколог міста.

Наразі інвестори не вирішили, які саме рослини це будуть. «Які саме дерева садитимуть погоджуватимуть з міською радою. Ці роботи розпочнуть лише після погодження», - пояснює архітектор Тетяна Бідзіля.

На її думку, площі Грушевського пасуватимуть вічнозелені невисокі дерева, для прикладу, туї або канадський клен.

Зобов’язання інвестора щодо висадження дерев під час здачі об'єкту перевірить спеціальна комісія міської ради, - запевнила архітектор.




Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 32
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ура ура!!! Нарешті щось робиться. закалібав той "мертвий" промінь...
Відповісти
Не понял, а кто в зоопарке будет жрать еловые ветки? )))) Вот это я понимаю безотходное производство
Відповісти
Я зжеру. Якщо заплатять.
Відповісти
а ви занете що в зоопарку недодают мняса?
Відповісти
Ёлки можно было пересадить, ведь есть же оборудование. Куда власти смотрят? Кретины.
Відповісти
тебе забули спитати
Відповісти
За стандартами ці ялинки уже давно пора зрізати.
Відповісти
І за якими це стандартами? Вашими? А Ви перепрошую хто, щоб створювати "стандарти"???? За стандартами сонячний годинник теж не за "стандартами" от би й зайнялись демонтажем! "Ломать-не строить"!
Відповісти
Ви в курсі, скільки коштує їх пересадити? Це по перше. А по друге, НАЩО??? Вони старезні і неестетичні... Як і сам Промінь. Міняють його, значить треба міняти і зелені насадження. Все вірно
Відповісти
У нас, что не постоят. Всё похоже на зернохранилище.
Відповісти
бабки рішаютьс всьо
Відповісти
Реконструкція - це добре, бо той промінь жахав своїм виглядом, але дуже шкода ялини! як так можна? 23 тисячі грн - вартість цих красунь?????
Відповісти
Красунь? ГГГ))))))))) Це старезні трухляві баби
Відповісти
Ялинки то суцiльний несмак доби комунiстiв.
Ще б почистили Меморiал, Театральну, Головний корпус Унiверу.

Дерева у мiстi саджаються поодинокими РiЗНОМАНiТНИМИ групами на ГАЗОНАХ.

ГАЗОН ЦЕ ПРiОРИТЕТ.
Відповісти
де ти таке бачив, що дерева саджають поодинокими? Їх або саджають групами, або взагалі не саджають. І так в місті мало зелених насаджень, поступово місто перетворють з камяні (АМЕРИКАНСЬКІ) джунглі, а кількість транспортних засобів щороку зростає...
Відповісти
шо той б...ний генделик Версаль закрився )))
Відповісти
Знову злодії відмивають гроші!! На крали в людей а тепер ніби будують для людей!
Відповісти
манюнi посадiт японськi чи китайськi
Відповісти
«Окрім того, такі великі дерева біля будівель – це не по-сучасному. Наприклад, в Європі, не прийнято, щоб біля будівлі росли такі високі дерева», - каже вона.
===============
Не по сучасному зрізувати дерева у місті!


За словами одного з авторів проекту майбутнього «Променя», архітектора Тетяни Бідзілі, ялинки зрізають, адже площу кінотеатру будуть розширяти.
===================
А що будівлю не можна було розширити в глибину, а не на площу? Виходить будуть збільшувати площу кінотеатру за рахунок громадської території? Все правильно! Навіщо людям місце для прогулянок? Надіюся хоч паркінг підземний передбачили?
Відповісти
Але новий промінь якійсь АТСТОЙНИЙ, на ювант буде смахувати, різнокольорова хрень якась....

краще б як цум одного кольору
Відповісти
в СНУ не готують архітекторів, лише художників, музикантів, хореографів. Архітекторів готують у Львові і Києві.
Відповісти
от і я про це. як вона може бути архітектором,якщо художні ази здавала за татові гроші?
Відповісти
Промінь будуть розширювати в сторону памятника Грушевського, є навіть в планах останній трішки подвинути.
Відповісти
Свобода слова!!! Мене вже банять!!!
Відповісти
Невже у нас так катастрофічно не вистачає розважальних центрів??? Круг всі тільки говорять, що низькі зарплати, а от значить на розваги є гроші. Можливо краще було б відреставрувати приміщення і віддати під садочок, чи під якийсь музей (от наприклад музей волинської ікони в якому приміщенні тулиться)!!!! Ці ялинки висаджували багато років назад! Невже іншого виходу не знайшлося, щоб вберегти насадження??? І чого зараз їх пускати на корм? якщо вже було проплачено рішення зрубати їх, то хоча б перед новим роком їх пиляли, то хоча б в садочки чи школи віддали б, а так, зараз їх чекає один шлях: в зоопарк!
Відповісти
цікаво:( коли пройде 50 років і прийдеш на це місце і скажеш своїй дитині колись тут були ялинкі..... а там бардель жаль ...((((
Відповісти
новий дизайн - справжнє фуфло ! дешево, без смаку і провінційно! цей проект іміджево - максимум початок 2000-их, таке вже ніде не хочуть тулити, от тільки Луцьк наш...

я вже не кажу що він зооовсім не вписується в площу Грушевського, може бути для спального района, лише, і то Ковеля...
Відповісти
Дурні, знайшли коли зрізати ялини (навіть якщо вже так треба)! Невже цього не можна було зробити перед Новим роком? Нехай би вони перед кончиною прикрасили собою якийсь майдан чи сирітський будинок - а потім під пилку...
Відповісти
Знову побудують якесь пластикове гавно!
Відповісти
ЖЖЖесть! А як же Версаль! Я буду плакать! там хоч набухатись можна було. а реконструкція, то воно може й добре, тільки дивіться щоб то не було Буратіно-2.
Відповісти
Дуже шкода дерев. Вирубають їх, а замість них посадать якусь фігню як от "канадський клен", бо це типу по-європейському.
Відповісти