Розповіли, кого на Волині візьмуть в люстратори

Розповіли, кого на Волині візьмуть в люстратори
Членом Комітету громадської люстрації на Волині не можуть бути депутати або судді.

Про це йдеться в повідомленні Координаційної ради, яка займається створенням Комітету.

Як відомо, 24 лютого представники громадських середовищ Луцького Майдану - "Правого сектору", "Самооборони", "Автомайдану" та "Громадського сектору Волині" заявили про свою ініціативу з проведення люстраційних процесів в області.

Тоді ж вони створили Координаційну раду Комітету громадської люстрації, яка за цей період напрацювала базові критерії та механізми проведення громадської люстрації.

Також громадські активісти створили веб-сайт про люстрацію на Волині - http://lustracia-volyn.info.

Наступним етапом є формування персонального складу органу, уповноваженого громадою Волині на прийняття рішень в рамках проведення процесу громадської люстрації - Комітету громадської люстрації.

Кандидатури до складу Комітету пропонуються громадськими організаціями та об’єднаннями, або окремими особами шляхом самовисування. Для цього до Координаційної ради слід внести відповідне подання разом із біографією та люстраційною анкетою претендента (зразки документів є на сайті).

Персональний склад Комітету громадської люстрації затвердить Віче Луцького Майдану.

До осіб, які претендуватимуть на членство в Комітеті є певні вимоги. Так, членом Комітету громадської люстрації не може бути посадова особа органів влади та організацій, що підлягають люстрації, або депутат будь-якого рівня, а також працівники суду чи правоохоронних органах.

Також не можуть увійти у люстраційний комітет члени політичних партій або ж особи причетні до корупційних справ. А ще члени Комітету повинні вести стиль життя, що відповідає їхнім офіційним доходам та користуватися суспільним авторитетом та довірою в громаді.

Такі вимоги до членів Комітету викликані в першу чергу високим рівнем відповідальності та важливості рішень, які їм слід буде приймати. Адже саме від їх позиції буде залежати чи зможе людина обіймати певну керівну посаду та чи отримає підтримку від громади.

Нині представники громадських середовищ Майдану збирають зараз від людей інформацію про відомі факти зловживань та порушень, які були вчинені посадовцями різних рівнів на Волині.

Після створення та початку роботи Комітету громадської люстрації всі ці матеріали будуть проаналізовані і щодо них будуть прийняті відповідні рішення.

Свої пропозиції щодо кандидатів до складу Комітету громадської люстрації просять подавати Координаційній раді до 15 березня за такими адресами:
- Штаб Правого сектору - Палац культури міста Луцька (вул. Богдана Хмельницького, 1), тел. 068-7901132
- Штаб Самооборони – будівля Волинської обласної ради (Київський м-н, 9), тел. 067-1100577

Детальніша інформація: +38(098)7199824, [email protected].

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: люстрація
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 15
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
загралися хлопці..і порядком надоїли
Відповісти
Спочатку нехай приймуть закон про "люстрацію", визначать повноваження "люстраторів", а вже потім ведуть набір в комісії, комітети, а то получається йди туди не знаю куди зроби то не знаю шо.
Відповісти
піаритися теж треба. політична партія правий сектор йде на вибори
Відповісти
по змісту виходить що член будь якої політичної партії = корупціонер. Цікаво, а колір очей чи сексуальна орієнтація також впливають, ти корупціонер чи не корупціонер
Відповісти
Правильна ініціатива.
Але постає питання: "А судьи кто?".
Я вважаю, обирати комітет повинна сама громада(і не лише ті,хто прийшов в неділю на віче). А громадські середовища можуть лише провести збір та перевірку заявок та попередню фільтрацію кандидатів від "невідповідних".
Якщо це так - то все нормально.)
Відповісти
Створіть третейський народний суд, запросять найбільш шанованих людей у судді а не призначайте іх
Відповісти
Шановне панство!давайте гарно працювати на користь нашої України, працювати чесно та віддано. Давайте не будемо брати ХАБАРІВ, виконувати обов язки чесно та прозоро. Нічого не змінить ваша люстрація' Бо багацько кого прийдеться міняти. На зміну одним корупціонерам прийдуть інші і так само прийдеться платити за влаштування дитини в дитячий садок, за прийом у лікаря, онко операцію, за інвалідну групу, за вирішення документа, так званої,, бамажки, без якої ти просто Букашка,, за чергу на кордоні, за встановлення лічільника пенсіонеру. Отож, мої ЛЮБІ!!!! Хай Бог нас розсудить. СЛАВА УКРАЇНІ та чесним УКРАЇНЦЯМ!!!!!
Відповісти
правильно! судді і далі хабарі беруть. наприклад Кихтюк Роман Миколайович. Сторона по справі - Ворона анатолій вийшов зі справи, яку виграв, УВАГА!! незадоволений. Його питають в чому справа? А він: та це рішення мені обійшлось в 100 тисяч гривень (дорого бо мова в рішенні йде про рейдерство, про корупцію суду, ВДВС (Мишленика Сергія), про те що суд сказав на біле чорне і дуже спішив з прийняттям "рішення". Слухав справу 2 дні підряд, з перервою лише на ніч, спішив Кихтюк відробити гроші а так відкладають на місяць, два). Є свідки цієї розмови і не один. Далі буде пан Кихтюк...
Відповісти
Згідний, люструвати потрібно, але той хто буде це робити повинен бути достойний цього! Цікавий коментар вдіносно Кихтюка Р....кілька разів приймав участь як предстаник, нормальний суддя,побільше б таких! Не намагаюсь його вигроджувати, але мушу сказати що 100 тис. грн. за рішення це смішно... комусь не сподобався, то раджу Домальчуку Р. з "Укргазбанку"(він же "свіджок розмови") не розкидуватись такими коментарями, а то такі "іудейські" замашки просто не пройдуть і йому придеться покинути свою роботу і, мабуть, місто....
Відповісти
Свідок розмови,ти хворий, чи вдарився? Де ти чув таку розмову???
Відповісти
правильно! судді і далі хабарі беруть. наприклад Кихтюк Роман Миколайович. Сторона по справі - Ворона анатолій вийшов зі справи, яку виграв, УВАГА!! незадоволений. Його питають в чому справа? А він: та це рішення мені обійшлось в 100 тисяч гривень (дорого бо мова в рішенні йде про рейдерство, про корупцію суду, ВДВС (Мишленика Сергія), про те що суд сказав на біле чорне і дуже спішив з прийняттям "рішення". Слухав справу 2 дні підряд, з перервою лише на ніч, спішив Кихтюк відробити гроші а так відкладають на місяць, два). Є свідки цієї розмови і не один. Далі буде пан Кихтюк...
Відповісти
Скоро від слова люстрація буде нудити кожну думаючу людина.
Відповісти
Люстрація - це зміна облич, але ніяк не системи.
От коли народ створить власні, справді народні, органи управління державою - це і буде зміною системи.
Відповісти
Ні в минулому, ні в поточному році в Луцькому міжрайонному суді, не розглядалася позовна заява, де б Ворона Анатолій виступав позивачем чи відповідачем , а тим більше справу розглядав суддя Кихтюк Роман, про це можна пересвідчитись в реєстрі розгляду справ Волинського районного суду. Складається враження, що невідомі свідки, коментуючи свої домисли, та формуючи думку громадськості хочуть очорнити по невідомих причинах працівника суду. Таким чином ми повертаємося до Сталінських часів полювання на космополітів, де за надуманими доносами людей судили та розстрілювали.
Відповісти