У луцьких маршрутках замість шансону звучатимуть вірші

У луцьких маршрутках замість шансону звучатимуть вірші
Замість шансону у луцьких маршрутках звучатимуть українські вірші, начитані відомими на Волині людьми.

Над таким незвичним проектом нині працює місцева громадська організація.

Як розповіла ВолиньPost Альона Сидорчук, керівник громадської організації «Центр ефективної комунікації», ідея «крутити» у маршрутівках вірші виникла близько двох місяців тому, нині ж триває підготовка проекту.

За задумом, у маршрутках вмикатимуть аудіозаписи літературних творів у виконанні відомих на Волині людей. Деякі читатимуть власні твори, деякі – поезію та прозу українських класиків і сучасних письменників.

Обмежень у виборі літературних творів майже немає, однак вони мають бути написані українською та не містити лайливих слів.

«Зараз на радіостанції «Луцьк» ми якраз записуємо. От, наприклад, Надія Гуменюк та Ніна Горик начитували свої твори. Сергій Мартинюк з гурту «Фіолет» читав і власні, і запропоновані нами вірші. До речі, записали вже і Сашка Положинського, лідера гурту «Тартак». Тобто начитувати вірші будуть відомі люди», – розповіла Альона Сидорчук.

«Цим проектом ми хочемо повернути людей до українськості, до української літератури, до патріотизму. Тому наприкінці кожного ролику звучатиме гасло: «Почувайся європейцем! Розмовляй українською!», – зауважила вона.

Також Альона Сидорчук розповіла, що більшість перевізників погодились на пропозицію молодіжної організації «крутити» у маршрутках поезію.

«У певні години у маршрутці просто вмикатимуть радіо «Луцьк», у прямому ефірі якого і крутитимуть підготовлені записи. Крім того, ми роздамо водіям ці записи, і вони зможуть їх вмикати самостійно», – пояснила вона.

За словами Альони Сидорчук, проект стартує приблизно за три тижні.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: цікаво
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 21
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Гарна ідея!
Відповісти
мда, було добре, стане ще лутше.
Відповісти
а як крутити на радіо будуть на стільчику крутящемуся?
Відповісти
яка гарна ідея! оце я розумію дійсно вплив громадської організації на життя міста!
Відповісти
Тепер їздитиму в маршутках з задоволенням! :)

Альона велика молодчинка!
Відповісти
Чудово! І ще додати українську музику - народну та сучасну. Дуже приємно, що в наш цинічний час є все таки люди, яким небайдужа доля української мови.
Відповісти
Добре що попередили. Без плеєра тепер з дому виходити не буду.
Відповісти
роди коня.
Відповісти
Сергію, а про це у вас теж є вірш?
Відповісти
ціла збірка є, Вася!
Відповісти
про останні шокуючі новинки єгипетського законодавства.
Відповісти
Можеш взагалі не виходити. Буде краще всім.
Відповісти
Дивне це все. У маршрутках не повинно взагалі нічого звучати - ні жахливого русскага шансону, ні навіть найбільш вишуканої поезії. Звідки ці шалені ідеї? Чи не родом вони з далеких радянських часів, коли у громадському місці (вибори, мітинг, зустріч з партактивом) обовязково мала гриміти музика з рупора. Це ж громадський транспорт - люди в ньому їздять по своїх справах і, до речі, з різним настроєм. Чи здатні ви у будь-який час позитивно сприймати поезію? Кожна луцька ідея вражає своєю недалекістю і антиєвропейскістю
Відповісти
А ти кобилу.
Відповісти
Провірся, степлєр...
Відповісти
А может лучше маршрутки в порядок привести?
У вас по улицам металлолом ездит. За громыханием этого ржавого железа ни чего не услышеш.
Сервис ни к черту.
На боках этих консервных банок еще и блондинистая китаянка, или китайская блондинка нарисована.
Відповісти
Ужас, хай краще нічого не звучить.
Відповісти
радіо, буде достатньо , можна ще й інколи новини почути..
зазвичай музика на радіо нікому не заважає, а дехто слухає...
Відповісти
А у меня плэера нет и покупать не буду. Если удалось сидячее место занять, можно уши заткнуть руками, а если нет? Ватой затыкать не вариант: вдруг кто-то обратится с вопросом, глухим чё ль прикидываться? Придётся на тралики пересаживаться или пёхом топать.
Відповісти