Волинську виховательку хочуть посадити на 4 роки

Волинську виховательку хочуть посадити на 4 роки
Учора відбулось перше судове засідання у гучній справі про загибель від укусу собаки 4-річного хлопчика з містечка Ківерці - Дениса Демчинського.

4-річний волинян помер в реанімації 3 листопада 2014 року від сказу, як зафіксували судмедексперти, - пише Волинь:Світ.

Протягом трьох тижнів ківерцівські медики боролись за життя дитини, проте врятувати хлопчика так і не вдалося.

Справу за статтею 137 частиною 2 (Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей) спрямовано до Луцького міськрайонного суду.

Виховательці дитячого садочка «Світанок», що у Ківерцях, Раїсі Прокопенко загрожує ув’язнення терміном до 4-ох років.

Батьки Дениса впевнені, що саме у дитсадку винні у смерті їхньої дитини. Батько ж у коментарях для журналістів розповів, що про смертельний укус скаженого собаки, який трапився ще декілька місяців тому, знав. Однак батьки хлопчика, обробивши ранку наявними вдома медичними препаратами, значення цьому випадку не надали. Рана від укусу пса швидко загоїлася, а про те, що в подальшому можуть виникнути такі наслідки, вони навіть не здогадувались.

Після трагічного випадку у містечку Ківерці проводили спеціальне засідання міськвиконкому, щоб вирішити питання безпритульних собак, які несуть загрозу його мешканцям. Відомо, що ця проблема існує і в інших населених пунктах області, однак замість того, щоб ліквідувати загрозу, волинські чиновники пішли шляхом призначення винних.

Звісно, ретельний розгляд справи правоохоронцями мав би посадити на лаву підсудних поряд із звичайним вихователем дитсадка керівника ДНЗ «Світанок», головного лікаря районної лікарні (як мінімум за відсутність профілактичної роботи), та відповідальних працівників міської виконавчої влади.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 42
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Батьки не відвели дитину до лікаря на обстеження і для курсу уколів проти сказу.
Батьки - алкоголіки чи неповноцінні? Саджати треба батьків.

"Батько ж у коментарях для журналістів розповів, що про смертельний укус скаженого собаки, який трапився ще декілька місяців тому, знав. Однак батьки хлопчика, обробивши ранку наявними вдома медичними препаратами, значення цьому випадку не надали."

Відповісти
Звертаюсь до Шановного "читача", ви напевно судите по собі, задаючи такі дурні питання... Дитину не повернеш, а ваші безглузді коментарі зовсім нвкому не потрібні.
Відповісти
О, знайшли винну. На тій виховательці група з 30 чоловік за якими вслідити просто нереально, а батьки, виховуючи СВОЮ дитину навіть не спромоглися звернутись до лікарів. Я мовчу про те, що бездомні собаки гуляють вільно по місту. Якщо саджати, то всіх причасних, а не цапа-відбувайла
Відповісти
як завжди - шукають крайнього, хто слабший (в даному випадку - вихователька) . Напевно в нашій країні треба ще не один майдан, щоб накінець відповідали всі, хто винен.
Відповісти
Чинуші хочуть з виховательки зробити крайню.
Відповісти
А медсестра що робила? Чи ii там немае?
Відповісти
Про інцидент медсестру не повідомили взагалі.
Відповісти
а хіба інкубаційний період сказу аж пару місяців?
Відповісти
так інкубаційний період може реально тривати від кількох діб до 7-10 років притому цілком безсимптомно - така собі міна замедленого дєйствія. при такій кількості собацюр що вже скоро перевищить чисельність населення - через десяток-другий років - усі переказимось!
Відповісти
вас коли небудь кусав пес? ВИ В ГРУПІ РИЗИКУ!!!
Відповісти
Захисники бродячих собак.Де ваші коментарі.
Відповісти
Давайте притягувати до відповідальності тих людей, які викидають на вулицю своїх собак та виводки цуценят. Відловити всіх неможливо. Людям бракує мізків шоб допетрати те, що краще каструвати/стерилізувати свою собаку і не мати потім проблем з виводком, вони безвідповідально залишають їх край дороги чи десь підкидають, цим самим шкодять нам з вами і жителям міста! Бо потім виростають голодні хворі кволі зграї опецьок. Далі такі як ви жаліються шо їхню дитину вкусили. Якби служба відлову не старалась, не поможе. Треба починати з себе.
Відповісти
Вони вiдпочивають. Тож не дитина покусала собаку, а собака дитину.
Відповісти
Інкубаційний період сказу триває досить довго — у середньому 1—3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим (зафіксовано лише три науково підтверджені випадки одужання після прояву симптомів).

а вихователі дійсно винні
Відповісти
Мами,пошкодуйте людей, які глядять ваших дітей. Віддаючи свою дитину далеко поза нормою, ви вимагаєте уваги тільки своїй дитині. Чому ви не тримаєте дітей вдома сидячи в декреті, відпустці, на вихідному. Вас втомлюють ваші діти? Значить в садочку дивляться за дітьми краще, як удома. Правда, краще заплатити 6 гривень в день і спокійно відпочити? І я за. Їм же ж держава зарплату платить...
Відповісти
Бездарний репортаж. На автора треба в суд подати. Виходить батько знав про смертельний укус. Звідки він знав,що він смертельний?Чи мало в селах чи райцентрах кусають дітей?І всі такі свідомі-хапають дітей і просять в лікаря призначити 40 уколів в живіт, так? Ні. Впевнена,що до лікаря не пішли б 99%батьків.
Відповім і Читачу-ні, це не алкоголіки, а чудова молода сім'я і хлопчик був їхнім первістком.
І відповідати має вихователька, бо її тоді на майданчику НЕ БУЛО!!! І завідувачка з завгоспом,раз огорожа дірява,а не лікарі ківерцівської, як пише автор,лікарні.Він і тут неправду написав,бо за хлопчика боролись в Луцьку.
Писаки,побійтесь Бога, краще поспівчувайте родині!
Відповісти
Спочатку дитина з татом була у Ківерцях, з інфекційної лікарні її доправили до Луцька.
Відповісти
Батько таки знав про укус. Дивиться тогорічний відеорепортаж.
Він просо не надав цьому потрібної уваги.
Як би він звернувся одразу до лікаря - дитина була б жива.
Відповісти
Тепер такий час, що батькам їхні діти не потрібні. Народили і в "люди".Казок дітям не читають, розмовляти з дітьми не хочуть. Дають любі гроші, аби подалі від себе. Їхні діти їх нервують!!!! Але з людей, які доглядають їхніх дітей, готові три "шкури" спустити. У чому вина вихователя??? Батьки знали ситуацію, але вчасно не відреагували... Вихователь повинна була бігати за собаками??? Чому садочок не обгороджений так, щоб собаки не ходили??? У собачі питомники діти не забігають... Напевно?! Легко зіпсувати життя вихователю... Важка ситуація... Нехай Дениско з Богом спочиває!!!!
Відповісти
Найтрагічніше - це те,що дитини не повернеш! Відповідальність за життя і здоров"я дитини несуть батьки, але на час перебування дитини в ДНЗ - вихователі. З досвіду знаю, що будь-яка подія чи неприємність створює у дітей бурю емоцій, діти обовязково б наробили шуму... Знали б і діти, і вихователі, і батьки. Останнє слово за експертами. Потрібно брати до уваги наповненість груп і забезпечення умов праці для вихователів, а то у них лише обовязки, а захист прав???
Відповісти
Да тут ничего сказать. Всех собак и в всех зоофилов на кол . а суд пусть решает кто виноват. Он у нас самый гуманный
Відповісти
Дуже непроста ситуація, але коли в садок набирають групи де більш ніж 40 дітей, то хто в цьому випадку винний? В одному з луцьких садочків куди ходила моя дитина завідувачка поставила нові ворота (зібравши з батьків кошти), пояснюючи те що санстанція може оштрафувати за старі. а от те що в групі 43 дитини то санстанція штрафувати не буде? А кругом садка дірявий забор, бездомні собаки ходять на території садка вільно. іноді навіть сидять на порозі садка, а батьки не знають як їх обійти, тому що від таких тварин ніколи не знаєш чого чекати. Вихователь повинен виховувати а завідувачі садків повинні створити комфортні умови перебування наших дітей. Тому якщо шукати винних то це не тільки вихователь......
Відповісти
Дуже цікаво, як такий хороший тато( що після смерті дитини почав шукати винних у всіх тільки не у собі) оброблював рани після смертельного укусу собаки(маленька дитина мала б бути пошматована)не придав цьому значення!!!!!! Потрібно судити й батьків
Відповісти
Там рана була дуже маленька. Можливо подряпина.
І тоді ніхто не знав, що це може бути смертельно.
Але той факт, що батько не звернувся до медиків, робить його теж винним.
Відповісти
Родители,а кто-то из вас поинтересовался у того же воспитателя,сколько у нее в группе детей?Во сколько раз превышена норма?Вы не в состоянии справиться с одним-двумя дома,а что делать воспитателю со "взводом" детей.Половина мам,которые регулярно приводят детей в садик,вообще не работают.Воспитатели не в силах требовать от своих руководителей соблюдения своих прав.Ответ будет один-не нравятся условия-увольняйтесь.А где же наши славные контролирующие органы?Их роль всегда сводилась к одному-набить свои карманы.Ограждение в таком состоянии уже многие годы.Ворота и калитка редко закрывались.На территорию забегали не только собаки,но и ворюшки.Вообще "легендарный"садик.Конечно,вина воспитателя есть,НО НАВЕРНОЕ ОНА ДОЛЖНА СИДЕТЬ НА СКАМЬЕ ПОДСУДИМЫХ САМОЙ ПОСЛЕДНЕЙ ПО СПИСКУ.А никто не обратил внимание на постоянно открытые ворота,а некоторые ленивые родители привозят и забирают своих детей,подъезжая к самому крыльцу садика.И тут руководитель садика не видит нарушений.Не видят ничего не руководители города,не десяток всевозможных проверяющих органов,не видят и сами родители.Зато сейчас нашелся крайний.
Відповісти
в дитини була лише подряпина, а не "покусав собака", як батьки, так і лкарі (і в луцьку, і в ківерцях) знали, що є підозра на сказ, причому офіційно діагноз поставили лише після смерті дитини, а лікували невідомо від чого, мали купу версій. хитро, чи не так? чому ніколи ні за що не відповідають лікарі? а навіть коли діагноз підтвердився після смерті хлопчика, дітей з його групи у садочку чи навіть сім"ю перевірили лікарі? пройшли діти медогляд? і т.д. сказ - вірусне захворювання, будь-які заходи проводились по його локалізації, окрім координаційних нарад? зробили на путому місці "резонансну справу" ганьба
Відповісти
Коли малий потрапив до лікарні, стан був уже важкий, і по суті лікувати було уже за пізно.
Тільки уколи одразу після контактом з собакою, могли спасти життя.
Відповісти
нашли ту,которая не может сопротивляться.И наверное виновата меньше всех.
Відповісти
Ось вона винна, якраз саме більше, собаку потрібно було відразу прогнати з території, чого вона не зробила. А також замовчала факт подряпини\укусу.
Якби вона хоча б до медсестри відвела хлопчика, то хлопчика відразу би відправили у лікарню для уколів від сказу.
Відповісти
а чому батьки,знаючи про "укус собаки" не звернулись до лікарів відразу?????
Відповісти
Я ж і пишу, що вина не тільки на виховательці....
Але її вина найбільша - недогледіла. На прогулянці, потрібно за дітьми дивитися, а не по тел. балакати.
Відповісти
Хотіла б я побачити картину - вихователь ганяє собаку по території!!
А ще - цілий колектив садочка!!! І ще...нехай мер, голови адміністрації та ради ганяють усіх собак по місту та району!!!!
Відповісти
Правильно, їх потрібно відразу повідстрілювати, навіть життя 100 псів, не варте життя однієї людини.
Але виховательці, було потрібно на той момент, хоч щось зробити.
Відповісти
Шановні батьки! Вашу дитину ніхто неповерне, а справедливо розсудить тільки Господь Бог а не самий спрведливий суд в нашій країні...
Відповісти
Батьки коли відають своїх дітей в ДНЗ мають бути впевненні, що їхня дитина знаходиться під наглядом і її життю та здоровю нічого не загрожує. Вихователь згідно своїх функціональних обов'язків повинна за цим слідкувати. Коли собака покусала Дениса її навіть не було на майданчику де гралися діти. Так в деякій мірі я згідний що на лаві підсудних маюьб перебувати не лише вихователька, а і завгосп та завідувач за неналежне виконання правил охорони території ДНЗ. На рахунок батьків побійтесь Бога таке писати. знал б ви скільки вони бідні пережили, що вони тільки не робили, що Дениска зараз був знами. Я вас дуже попорошу не пишіть дурниць дайте Дениску спокійно спочивати.
Відповісти
Вражають коментарі написані вище...Цілком згідна з тим, що треба судити не лише виховательку,а й усіх причетних і відповідальних за цей випадок. Її вина-приховала правду від батьків, і як результат дитини нема серед нас( Лозунг "багато дітей в групі" - це не виправдання, яким вихователі так щиро козиряють. Тому не пишіть такіх дурниць люди, це їхня робота, і не дай вам Бог пережити те що пережило те дитятко і його батьки. А покарати винних потрібно, щоб інші вже думали про наслідки.
Відповісти
А я головного не почула... Ту собаку знайшли? Чи вона досі розгулює по дитсадках? Якщо в собаки був сказ то вона б по ідеї повинна була вмерти за 10 днів. це б і зацікавило всіх що дитя треба терміново лікувати..
Відповісти
Ніхто його і не шукав.
Тому що укусу\подряпини не було. Така версія виховательки((
А коли хлопчик потрапив до лікарні - пройшло десь 3 міс.

Відповісти
Напевно стільки собак бездомних як у Ківерцях то немає ніде. По якій би вулиці не йшов, скрізь собаки. а де дітися дітям, які ідуть у школу, коли назустріч біжить пес
Відповісти
А меру начхати(( - він же не місцевий.
Відповісти
Скажу з власного досвіду, що всі діти на майданчику повинні бути в полі зору вихователя, яка тоді могла б хоча б відігнати собаку від дітей. В іншому випадку - це недогляд, невиконання своїх посадових обов'язків, адже вихователь несе відповідальність за життя та здоров'я своїх вихованців. Так що не виправдовуйтесь, а краще слідкуйте за дітьми!
Відповісти