Оздоровлення дітей, постраждалих від АТО, тепер гарантує закон

Оздоровлення дітей, постраждалих від АТО, тепер гарантує закон
Оздоровлення та відпочинок дітей-внутрішніх переселенців та дітей, постраждалих в ході АТО за державні кошти, тепер гарантовано законом.

Набрав чинності Закон України від 14.07.2015 р. № 592-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», повідомляє прес-служба Волинської обласної організації Спілки юристів України.

Закон стосується оздоровлення дітей учасників бойових дій, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи».

Відповідно до змін, внесених до ст. 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» такими, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, визнані:

- діти осіб, визнаних учасниками бойових дій;

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операцій;

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

- діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Оздоровлення та відпочинок зазначених категорій дітей згідно зі змінами до ст. 24 Закону здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел.

З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Нагадаємо, що на сьогодні на Волині в рамках реалізації проекту можна отримати безоплатну правову допомогу, у приймальні Волинської обласної організації Спілки юристів України в місті Луцьку : вул. Словацького,30, ( 1 поверх) , тел. (0332) 24-94-14, 050-666-45-79, 066-55-85-185, або направити запитання по електронній пошті: [email protected].

Дні прийому громадян: щодня ( крім суботи і неділі) з 09:00 до 18:00.

А жителі віддалених громад області зможуть отримати консультацію в режимі Skype зв'язку звернувшись до бібліотечних установ області, щовівторка, з 15:00 до 17:00.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.