вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

У Волинській області епідемічна ситуація з поліомієліту

У  Волинській області епідемічна ситуація з поліомієліту
Головне управління Держсанепідслужби у Волинській області інформує наступне.

За повідомленням Міністерства охорони здоров'я України у Закарпатській області зареєстровано спалах поліомієліту (2 випадки у дітей 10 місяців та 4 років).

Основною причиною виникнення ускладнення епідемічної ситуації з даного захворювання є низький рівень охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями в цілому по Україні, який на третину нижчий показників рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я (95%), та їх відсутністю в даних дітей зокрема.

За даними Міністерства охорони здоров'я України рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту в Україні за минулий рік становить лише 49%, за перше півріччя поточного року - 14,1%.

Протягом останніх років в області також спостерігається суттєве зниження рівня імунопрофілактики проти поліомієліту, який в минулому (31%) та поточному роках (8%) є критично низьким.

Нагадаємо, що поліомієлі́т - гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене вірусом поліомієліту та характеризується ураженням нервової системи, із розвитком млявих паралічів і парезів.
Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність шиї і біль у кінцівках.

В одному з 200 випадків інфікування розвивається параліч (зазвичай ніг). 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.

Резервуаром і джерелом збудника інфекції є хвора людина та вірусоносій. Збудник інфекції передається харчовим, водним, контактно-побутовим, повітряно-краплинним шляхами.

Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п'яти років.
Попередити захворювання можна лише шляхом вакцинації. Вакцина від поліомієліту вводиться декілька разів і захищає дитину на все життя.

За повідомленням Міністерства охорони здоров'я України в тісній співпраці з експертами ВООЗ і ЮНІСЕФ вживаються всі необхідні заходи для швидкої зупинки циркуляції вірусу поліомієліту в Україні. Частина з 4.8 мільйона доз вакцин проти поліомієліту, у тому числі 3.8 мільйона доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ), наданих ЮНІСЕФ за підтримки Уряду Канади, вже в країні і ці вакцини мають бути розподілені Міністерством охорони здоров’я відповідно до плану реагування.

Враховуючи вищезазначене звертаємо увагу батьків на більш уважне ставлення до питання імунопрофілактики дітей. Держсанепідслужбою в області налагоджено активний епідеміологічний нагляд за обов’язковим обліком та подальшим обстеженням осіб з підозрою на поліомієліт.

В поточному році виявлено троє хворих з клінічними симптомами, подібними до поліомієліту. За результатами проведених досліджень центральною лабораторією з діагностики поліомієліту, кору, краснухи та епідемічного паротиту ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» діагноз гострого поліомієліту не підтверджено.

З метою вивчення циркуляції поліовірусів серед населення та об’єктах довкілля вірусологічною лабораторією ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проводяться діагностичні дослідження матеріалу від хворих з симптомами ентеровірусної інфекції, профілактичні від здорових людей та з навколишнього природнього середовища (стічні води, води відкритих водоймищ, води діючих басейнів) на наявність поліо- та інших ентеровірусів. Поліовірус не виявлявся.

Держсанепідслужба області продовжує роботу щодо попередження виникнення та поширення захворювань поліовірусної етіології серед населення області.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
У Волинській області епідемічна ситуація з поліомієліту
07 вересень, 2015, 15:24