вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Волинська незалежна медіа-профспілка вважає «огляд» особистих речей журналістів порушенням прав людини

Волинська незалежна медіа-профспілка вважає «огляд» особистих речей журналістів порушенням прав людини
Первинна профспілкова організація «Волинська незалежна медіа-профспілка» висловлює обурення щодо факту грубого порушення професійних прав журналістів, який відбувся 8 грудня перед другим пленарним засіданням першої сесії Волинської обласної ради. При вході в сесійну залу невідомі чоловіки проводили огляд речей представників ЗМІ та безпосередньо самих журналістів. Огляди організовували без свідків та представників правоохоронних органів.

Відповідно до статті 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за будь-якими ознаками. А стаття 34 Основного Закону надає право кожному вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про інформацію», до основних напрямів державної інформаційної політики належать: забезпечення рівних можливостей щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 цього ж Закону, держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.

Ч. 2 ст. 25 ЗУ «Про інформацію» надає право журналісту безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться.

На підставі ч.1 ст. 26 цього закону, суб’єкт владних повноважень може здійснювати акредитацію працівників ЗМІ, але усі дії, пов'язані з акредитацією, мають ґрунтуватися на принципах відкритості, рівності, справедливості. Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень.

Колектив незалежної медіа-профспілки Волині заявляє: ці дії є незаконними і такими, що перешкоджають журналістській діяльності. Окрім цього, вибіркове ставлення суб’єкта владних повноважень до представників ЗМІ, на нашу думку, носить ознаки дискримінації.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», будь-які форми дискримінації з боку державних органів, їх посадових осіб забороняються. Нагадаємо, що особа має право на відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації.

А ст. 171 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Зважаючи на це, звертаємося до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці з вимогою дати публічну оцінку ситуації, що склалася, попросити вибачення за порушення прав журналістів та оприлюднити свою позицію щодо співпраці з медіа Волині. Також оприлюднити договір, згідно з яким особи здійснювали огляд журналістів чи мали право займатися охоронною діяльністю в приміщені представницького органу влади. Окрім того, медіа-профспілка вимагає відповідної реакції правоохоронних органів на такі огляди.

Колектив ППО «Волинська незалежна медіа-профспілка»

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 10
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Та половину журналістів неадеквати!!! Їх давно вже треба було оглядати
Відповісти
ХВАТИТЬ УЖЕ ЦІЄЇ ФІГНІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
Видно добрячу порцію "озверина" завезли в редакцію ВолиньПосту! :) Треба сльозно просити ОДА і облраду ввести обов'язкову акредитацію журналістів! Досить панькатись, а треба наводити порядок! 150% що і половина так званих журналістів не мають і освіти за фахом, так само і як "шеф" ВолиньПосту, а йому лише таке "заняття" подобається :) І справа не у тому випадку що трапився в облраді, а треба вчитись жити по законах і дотримуватись порядку, а до такого в нас у цілій країні не звикли, а треба починати... А далі - факт, порушення з любої сторони то ласкаво просимо - суд і т.д. і т.п. А то завжди у журналістів притання до всіх і вся, а вони самі "святі" і ніхто до них не ставить питань, а такого не може бути. Почніть жити по законах і за правилами, а то: " я журналіст і що хочу те вичворяю" і тут як мухи на... гі...но правозахісники, спілки, активісти... хмара всіх і за журналістів! А не занадто а???
Відповісти
Вам не цікаво то не читайте, а от с "бесприделом" новообраних укроповців треба боротися. Забули вже як добре було при Янику??? Знову в стойло захотіли??? Чи ви мазохіст і вам подобається як з вас бидло роблять??? Якщо так то є "чудовий" сайт ВН.
Відповісти
Половина інтернет сайтів новин ніякого відношення до ЗМІ не мають, а видають себе за них... такі ж і їх журналісти...
Хочете користуватись законами про ЗМІ, тоді і реєструйтесь як ЗМІ, а не створили сайт, набрали людей і все - ми журналісти..
Відповісти
До відома - http://nmpu.org.ua/2015/12/obshuk-zhurnalistiv-v-oblasnij-radi-je-zlochynom-mediayuryst/
Відповісти
Вчора вже було! :) Давайте щось нове, нова пачка попкорну відкрита :)))
Відповісти
Боты комментарии не читаю. У них программа и они по ней пишут
Відповісти
Зупиніть цей непрофесійний бруд.В Україні виключно правоохоронні органи мають право в межах закону обмежувати права і свободи громадян,робити поверхневий огляд особи і речей .перевіряти документи тощо.Жодна приватна структура ,будь- то "палиці","колеса" тощо,подібного права не має
Відповісти
Останні новини
Волинська незалежна медіа-профспілка вважає «огляд» особистих речей журналістів порушенням прав людини
11 грудень, 2015, 11:00