Президент Венесуели наказав армії захопити приватні підприємтсва та порти

Президент Венесуели наказав армії захопити приватні підприємтсва та порти
Мадуро сподівається перемогти кризу контролем над портами і приватними підприємствами.

Повідомляє СЕГОДНЯ.ua

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив ситуацію, що склалася в країні з продовольством, медикаментами і товарами першої необхідності "економічною війною політичних супротивників і бізнесменів за підтримки США" і вивів на боротьбу з "ворогом" армію.

Як передає Reuters, Мадуро своїм указом зобов'язав військових взяти під контроль порти і підприємства харчової промисловості.

"Сьогодні ми беремо під контроль основні п'ять портів – Гуанта, Ла-Гуайра, Пуерто-Кабельо, Маракайбо і Гуамаче. З цього моменту порти почнуть працювати так, як належить", – заявив Мадуро у вівторок в своєму виступі по національному телебаченню.

На думку президента, до цього моменту нормально працювати портам заважала корупція. Експерти відзначають, що одним із завдань початих в портах інспекцій є перевірка кількості ввезеного з-за кордону продовольства.

Імпортери побоюються, що тепер влада буде конфісковувати їхні товари без повернення їх вартості.

Указом Мадуро міністр оборони Володимир Падріні призначений керівником комітету, який буде регулювати закупівлю, продаж і розподіл продуктів харчування, медикаментів, предметів особистої гігієни і чистячих засобів.

Одночасно в Венесуелі відбувається захоплення урядом великих приватних підприємств.

У понеділок влада взяла під свій контроль виробництво корпорації Kimberly-Clark, американського виробника засобів особистої гігієни.

Тижнем раніше бізнесмени заявили про припинення виробництва на невизначений термін, в тому числі туалетного паперу і підгузників, через неможливість закупити сировину.

Але, за словами міністра праці Венесуели Освальдо Віри, вже віддані розпорядження про відновлення роботи підприємства Kimberly-Clark в місті Маракай, щоб захистити соціальні інтереси робітників. Однак, на якій сировині працює цей завод, не повідомляється.

"Компанії йдуть, тому що вони не можуть отримати за свої товари тверду валюту, за яку потрібно купувати сировину. Влада що і повинна зробити, так це забезпечити виробництво сировиною. Що робочі збираються використовувати для виробництва?" – зазначив агентству AFP економіст консалтингової фірми Ecoanalytic Педро Пальма.

Експерти впевнені, що силові заходи не вирішать проблеми в Венесуелі. Єдине, на що може розраховувати Каракас, – на істотне підвищення цін на нафту. Однак найближчим часом це не передбачається.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Те саме чекає рашу, тож одного поля ягідки)
Відповісти
Те саме чекає рашу, тож одного поля ягідки)
Відповісти
Кремль економить бабло.А де велике бабло,там друзів нема.Скоро голодні люди вийдуть на вулиці і тому Чігіваре прийде кирдик.
Відповісти
Останні новини
Президент Венесуели наказав армії захопити приватні підприємтсва та порти
17 липень, 2016, 05:27