Новий український фільм «Гайдамака»



У Києві 21 квітня відбувся показ нового короткометражного українського фільму «Гайдамака» молодого українського режисера Романа Синчука.

Це екранізація оповідання Валер’яна Підмогильного за сценарієм Леоніда Череватенка.

Фільм зняли на кіностудії імені Довженка.

Це перший фільм трилогії, яка розповідає про громадянську війну в Україні початку ХХ століття.

Один з глядачів премєрногоп показу, блогер sashk0 розповів:

«Це був етап, коли Петлюра відступив, а на території залишились розрізненні загони, котрі чинили спротив більшовикам. Але це все канва, сюжет не про саму війну, а про людей.

Фільм - про долю двох юнаків, котрі вступили добровольцями до загону боронити Україну і майже одразу втрапили до червоних у полон. Про вірність ідеалам, і безпринципність.

Чудово представлена атмосфера тих часів. особливо помітна у місцевого населення, оця типово українська землеробська "моя хата з краю". Як сказав режисер, він не розбирався, хто правий, а хто винен, тож у фільмі немає однозначно хороших чи поганих персонажів, як серед червоноармійців так і серед петлюрівців.

Звісно є недоліки — певний розсинхрон звуку і моментами недостовірна акторська гра, але сюжет чіпляє за живе, як і будь-яка історія про непросту долю українців. Сюжет доволі передбачуваний, проте від цього не менш цікавий у виконанні.
Приємно, що такі фільми знімають. Приємно, що показують. Шкода, що короткі. Шкода, що влада жмотиться на бабло».

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Теги: кіно
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Scho, htos' moje dostovirno skazati de dostovirna gra, de ni? Absurd. Gra yak potrebuet"sya v scenarii.
Відповісти
Teleport прав. Просьба: не перепечатывайте отзывы сумасшедших, которые могут утверждать о достоверной или не достоверной игре актёров в Экранных Проектах. Нет такого критерия в кино как "недостоверная актёрская игра".
1.Кино это не тот театр, в привычном смысле, где одну роль играют десятки лет и достигают глубинных состояний для театра, согласно Станиславского.
2.Кино состоит из дублей кадров.
3.Каждый дубль кадра выверяется режиссёром.
4.В кино в основном играют образной системой.
5.При эмоциональном вовлечении актёров экрана, зрители начинают слишком сильно сонастраиваться. И в случае что фильм о войне, то у зрителей появляются воинственные настроения. Той воинственной задачи в фильме Гайдамака, небыло.
6.Все снятые дубли кадров, потом просматриваются, и в визуальный ряд фильма вставляются те дубли, которые понравились Заказчику; Инвестору; Продюсеру; Режиссёру. Актёры заказные творческие идеологические деятели, но не актёры решают что смонтажировать из дублей кадров для демонстрации фильма. Кино это не театр, в кино всё строго согласно сценария и финансирования. Только в театре у актёра есть право импровизации, согласно которого можно теоретически сказать что "вчера атктёр играл ту роль лучше чем сегодня".
7. "Недостоверно"?- продемонстрируйте как именно "достоверно", и вы поймёте как смешно та фраза псевдооценки выглядит для Экранных Проектов. Артисты, будут смеяться, и смеясь разорвут написавшего о недостоверности своим юмором,- о том что можно вообще оценить за "достоверностью"...
Непишите больше того что не соответствует реальности.
Відповісти
Останні відео
Новий український фільм «Гайдамака»
23 квітень, 2012, 18:15