вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис
23 червень 2015 р.
НОВИЙ ВИБОРЧИЙ ЗАКОН ЯК ФОРМА ПОЛІТИЧНОГО ШУЛЕРСТВА
А.Осіпов 23 червень, 2015, 22:21
А.Осіпов


Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект нового виборчого закону. Я щиро вважав, що в парламенті ще зберіглись демократичні політичні сили, які здатні до ухвалення загальнодержавних рішень. Але я помилився. Виявилось, що в питанні виборів кожна партія думає не про державне будівництво, а про власну політичну долю. Відтак проект виборчого закону захищає предусім інтереси саме парламентських партій; це спроба зацементувати самих себе в місцевих радах.
Давайте розберемо цей закон на складові.
1. Партійна монополія. За ухваленим проектом виборчого закону до обласних, районних та міських рад матимуть право висувати кандидатів лише місцеві осередки партій. Це положення є доволі суперечливим в час, коли велика кількість громадських активістів, організацій, волонтерів, представників середнього класу не бажають бути членами партій і висуватись від них. Недовіра до більшості українських партій є цілком зрозумілою, адже переважна кількість партійних структур є лише бізнес-проектами і вождиськими клубами. Я особисто вважаю, що до місцевих рад мають бути обрані активні та порядні мешканці конкретного села, селища чи міста. Не маю жодних заперечень, якщо це будуть представники партій. Але це не головне. Тому утворення партійної монополії не відповідає стану суспільства та сутності місцевих рад.
2. Зменшення кількості депутатів та збільшення розміру округів. Ухваленим проектом виборчого закону пропонується зменшити кількість депутатів місцевих рад. Одразу скажу, що це не дає жодних плюсів. По-перше, можливість економії видатків є сумнівною. Адже депутати працюють безоплатно. Новообрані депутати будуть використовувати ті самі приміщення, що і їх попередники. Витрати на утримання усіх депутатів місцевої ради дорівнює видаткам на один відділ такої ради. Тому звичайна оптимізація структури дозволятиме отримати більше заощаджень. По-друге, зменшення кількості депутатів призведе до полегшення корупційних правопорушень. Зрозуміло, що корумпувати 10 депутатів значно дешевше, ніж 30. По-третє, і найголовніше - зменшення кількості депутаітв призведене до зниження репрезентативності. Також це різко знизить доступність до влади. Отже, зменшення кількості депутатів, спрямоване на підсилення ролі розрекламованих партійних брендів, партійного диктату в радах. Питання зменшення кількості депутатів – це звичайна виборча маніпуляція, яка була майстерно навіяна в суспільтві. Ця маніпуляція сприйнялась через поширену ненависть до депутатів.
3. Виборчий бар’єр. Проектом виборчого закону пропонується запровадити п’ятивідсотковий виборчий бар’єр для партій і семивідсотковий – для блоків партій. Така норма закону знову ж таки на користь парламентських партій. Адже відомо, що на останніх виборах політична рейтинговість досягалась через масове використання телебачення та виборчої реклами. Відтак маленькі партії чи місцеві утворення не матимуть можливості конкурувати із розрекламованими політичними брендами. Також не витримує критики і надміру високий виборчий бар’єр. На моє переконання, він має бути на межі мінімальних математичних показників для можливості обрахунку результатів та визначення кількості мандатів. За будь-яких обставин виборчий бар’єр не повинен ставати фільтром та перешкодою політичній конкуренції. Не слід забувати, що місцеві ради не є суто політчиним органом і головним принципом при їх формуванні є репрезентативність. Уявіть собі, що внаслідок існування виборчого бар’єру в 5% не представленими в місцевій раді виявляться 20-30 тис. населення невеликого обласного центру України. Існування такого високого виборчого бар’єра не відповідає сучасній політичній ситуації в Україні, не враховує інтересів усіх суб’єктів громадянського суспільства.
4. Вибірковий виборчий бар’єр. Проектом нового виборчого закону дозволено утворення виборчих блоків. Така можливість є певним порятунком для непарламентських політичних утворень та партій, що не мають мільярдних виборчих бюджетів. Це реальна можливість на місцевому рівні складати різноманітні виборчі конфігурації із метою здобуття місць в радах. Але парламентські партії і тут проявили свою непорядність. Для виборчих блоків було запропоновано семивідсотковий виборчий бар’єр. Мені цікаво, чим думали народні депутати. Чому це блок партій повинен мати інші вимоги. Адже цілком зрозуміло, що скоріш за все виборчий блок будуть утворвати ті партії, які не мають великої ваги і розгалуженої партійної мережі. Тут доречно згадати, що політичне життя великої кількості нинішніх народних обранців було пов’язане саме із виборчими блоками (БЮТ, Наша Україна, НУНС, тощо).
5. Вибори мерів. Ухваленим проектом виборчого закону запроваджено двотурову ситему виборів міських голів для міст чисельністю понад 90 тисяч виборців. Тобто, якщо під час виборів жоден з кандидатів не набере 50% +1 голос виборців, то оголошуються повторні вибори (другий тур), участь в яких беруть кадидати, які набрали найбільше голосів. Це безумовний позитив. Слід відзначити, що це дозволятиме збільшити репрезентативність посади. Таке нововведенян запобігатиме виникненню ситуацій, коли міським головою обирають кандидата із підтримкою 10-25% голосів. Однак незрозумілим є збереження однотуровох ситеми для малих міст. Чому така дискримінація? Законодаство не повинно буди вибірковим. Тому вважаю, що вибори в два тури повинні бути поширені на усі міста, села, селища. При цьому слід сказати, що існує велика небезпека, що під час другого читання виборчого законопроекту двотуровість може зникнути взагалі. Адже це невигідно для деяких відомих політиків і представнкиів парламентських партій.
6. Застава. Проект виборчого закону передбачає підвищення суми виборчої застави вдвічі. Відтепер застава становитиме 4 розміри мінімальної зарплати на кожні 100 тис. виборців. Цілком зрозуміло, що таке нововведення болісно вдарить по деяким партіям і громадським діячам. Адже сума в десять тисяч гривень для балотування в 200 тисячному місті є трохи завеликою. Уявіть, що партія виставила 40 кандидатів в 40 округах до міської ради. Сума застави становитиме майже 400 тис. грн. При цьому ці гроші повернуть лише тим партіям, які подолають виборчий бар’єр. Тобто, розрекламовані політичні бренди, які і так мають мільйонні виборчі бюджети майже нічим не ризикують. А молоді опозиційні сили ризикують втратити великі суми грошей в ході виборчої кампанії по цілій країні.
7. Судимість кандидатів. За нині діючим законом кандидатом на посаду депутата чи сілького, седищного, міського голови не може бути особа, яка має не погашену чи не зняту судимість за умисний злочин. Це положення ні в кого (окрім, напевне, Януковича) не викликало заперечень. Як же так вийшло, що проектом нового виборчого закону пропонується змінити ці вимоги – відтепер перешкодою для балотування є наявність судимості за тяжкий, особливо тяжкий злочини чи злочини проти виборчих прав та корупційні злочини. Тобто виходить, що люди із цілою низкою судимостей можуть бути кандидатами? Якщо закон ухвалять, до місцевих рад можуть потрапити крадії, грабіжники, гвалтівники, хулігани. Також не буде перешкодою і судимості за завдання легких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень, мордування, замах на вбивство, зловживання владою, службова підробка та велика кількість інших злочинів. Сподіваюсь, що це прикра помилка. Навіть не хочеться думати, що цю норму було внесено свідомо, на догоду якихось майбутніх кандидатів.
8. Відповідальність кандидатів. Запропоновані норми виборчого законопроекту не містять реальної відповідальності за порушення виборчого законодаства. Так, за будь-яке порушення виборчого закону може настати відповідальність лише у вигляді попередження. Під час місцевих виборів 2010 року існувало дві санкції за порушення виборчого закону – попередження і скасування реєстрації кандидата (партії). Це ставало серйозним чинником виборчої дисципліни. В сучасних українських умовах відсутність реальних санкцій за порушення закону для багатьох фактично означає дозвіл на порушення закону. Тому позиція парламенту в цій частині явно не відповідає вимогам Революії Гідності. Невже парламентські партії готуються до масових фальшувань та порушень? Якщо такий стан збережеться, то місцева виборча кампанія буде особливо брудною та безпринципною.
9. Відкликання депутатів. Коригування виборчого закону жодним чином не торкнулось питання відкликання депутатів. На жаль, несистемні і часто бездумні зміни до законодаства про статус депутатів місцевих рад зумовили фактичну і юридичну неможливість відкликання обраних депутатів. Але ми усі розуміємо, що відстність цієї процедури призводить до істотної обмеженості (а часто до повної відсутності) політичної відповідальності місцевих депутатів. Більш того, ухвалений у першому читанні законопроект передбачає заміну вибулого депутата (внаслідок обєктивних обставин, внаслідок виключення, тощо) наступною особою з виборчого списку партії. Такі положення розвивають не громадянське суспільство, а впроваджують партійну диктатуру. В існуючих умовах надзвичайно важливим є впровадження реального і зрозумілого механізму відкликання депутата виборцями. Саме виборцями, а не власними партіями. При цьому відкликаний депутат має бути замінений на іншу особу в ході проміжних виборів. Такий механізм, зрозуміло, повинен запобігати необґрунтованому тиску та маніпуляціям. Природньо, що такі процедури підсилять відповідальність депутатів, наповнять реальним змістом опозиційну боротьбу, дадуть громаді важелі впливу.

На жаль, вже відчутно, що наврядчи вдасться досягнути істотних змін до законопроекту. Проте боротись варто. Отже, мої пропозиції до майбутнього закону про місцеві вибори в черговості їх важливості та нагальності:
- зниження виборчого бар’єру до 1% та зрівняння в правах партій і блоків;
- збереження двотуровості мерських виборів та поширення їх на усіх рівнях;
- надання можливості громадським організаціям та представникам трудових колективів висування виборчих списків;
- впровадження реальної відповідальності за порушення виборчого законодавства;
- відмова від скорочення кількості депутатів в місцевих радах;
- зменшення розміру застави;
- збереження існуючих вимог до кандидатів щодо судимостей;
- запровадження реального механізму відкликання депутатів та голів із подальшими проміжними виборами.


Ухвалений в першому читанні виборчий закон є свідченням спроб узурпації влади із боку парламенських партій. Це явне зловживання. Цей законопроект спрямований проти суспільства, а його положення настільки суперечливі та недосконалі, що краще вже зберегти існуючий закон про місцеві вибори, ніж наражатись на маніпуляції і небезпеки, що готує для українців парламент. Я повністю поділяю в цьому думки Андрія Магери, що висловлені ним у статті «Краще обирати менше зло».


Маю надію, що народні депутати згадають про свою совість і ухвалюватимуть рішення на користь українському народу, на користь громадянського суспільства і відмовляться від шулерських прийомів в законотвочості.


Андрій Осіпов,
експерт Інституту Політичної Освіти
Секонд хенд: платити чи ні?
kalipso 23 червень, 2015, 13:58
kalipso
Всі коли-небудь, хоча б один раз у житті купували у секонд хенді "секонді" або "планеті" як в народі його ласкаво кличуть. І скажу вам, що контингент, який одягається у цих магазинах абсолютно різний. Тут можна зустріти бабусю, яка купує капці за гривню у останній день продажів, і "розфуфирену" дівчину з 6-м IPHONEом у руках.
"Секондів" у нашому місті безліч. Починалось усе з базарів, де на прилавку навалено купу речей і у них треба було копирсатись, щоб знайти щось на свій смак, а згодом з'явились магазини, де все вісить на вішачках. Але я не про те.
Вирішила я проексперементувати. Чи можна прийти у магазин, перевзутись, переодітись і піти собі геть? Зайшла у першу ліпшу гуманітарку по вул. Лесі Українки, що біля Книжкового пасажу. Ціни скажу вам немалі. Сьогодні "перший день", тобто день, коли весь (ну майже весь) товар оновлюють. Папірець на вході оголосив 179 грн! Ніби й не сильно дорого, але зрештою якась одна річ може заважити той самий один кг. І вам прийдеться заплатити 179 грн, наприклад, за сукню. Але... Зайшла, роздивилась, купа народу як мурахи у мурашнику шуршать по приміщенню, перебираючи вішак за вішаком. Задуха неймовірна. Якийсь чолов'яга обливаючись потом, недочекавшись черги до примірочної, нап'ялює штани прямо у залі.
До речі ви ніколи не помічали, які "шторки" висять на примірочних? Це така собі шмата, яка зшита з двох окремих клаптів, один з яких, зазвичай верхній, прозорий. Тобто, коли ти у примірочній, то всі навкруг бачать, як ти там переодягаєшся, такий собі безкоштовний стриптиз. Отже, на вході спершись на прилавок, мліючи від задухи і літаючи десь у своїх думках, стояв охоронець, ні на кого не звертаючи уваги. Бідна продавчиня Лена (так було зазначено на бейджі) в запарці складала речі у пакети і рахувала гроші. Одразу біля прилавка стоять здоровенні ящики з взуттям. Пошарившись там знайшла балетки. Поміряла один, нормально, вдягла другий, свої запхала під ящик. Глянула на охорону, мрійник так само витав десь далеко. Ще хвилин 5 походила по магазину і рушила на вихід. Серце калатало в грудях з швидкістю 300 ударів в секунду. Але роблю невимушений вигляд і йду. Піднімаюсь,секунд 5 затримуюсь між поверхами, йду далі, ніякої реакції. І от коли мої ноги вже переступили поріг, позаду чую голос "дєвушка! ану спускайтесь." Ну нарешті, не пройшло і року!! Спускаюсь, охоронець стає на своє звичне місце. Лена біжить до мене з якимись вішаками у руках і моїми капцями. Кидає мені їх під ноги і багатозначуще дивиться... пауза.
Дістаю посвідчення, кажу про експеримент, в очах недовіра. Хм... може не роздивилась? Підношу посвідку ближче, Лена подивилась і побігла далі. Якийсь мужчинчик з черги став на мене кричати і тикаючи, казати, що я гарно відмазалась. Беру капці стаю в чергу. Плачу гроші Лені, Лена на взводі трясучими руками рахує здачу. Кажу: "Лена, ви мене на камерах побачили? Ні, охоронцю люди сказали!!!" ЛЮДИ СКАЗАЛИ! При тому, що весь магазин утиканий камерами про крадіжку повідомили люди. "А часто крадуть? Дуже часто"- відповідає Лена. А за моніторами хто сидить? Да ніхто. хм... а для чого ж вони тоді висять? Пожимає плечима. Поки я говорила з продавчинею, охоронець (до речі без бейджа і будь-яких інших опізнавальних знаків, крім камуфляжу) почав робити вигляд, що працює. Ходити по залу, дивитись "уважно" за покупцями. Перед виходом Лена ще раз попросила подивитись на моє посвідчення репортера, мовляв гляну, хто до нас може зайти. Я вийшла, побажавши охороні пильного ока та швидкої реакції. Висновки можу зробити такі: якби не люди, то пішла б я у нових, безкоштовних капцях гуляти по місту. Для чого ж тоді камери, охорона? Таких людей, які можуть винести на собі пів магазину безліч. Жадібність деяких зашкалює, але дякувати Богу, що наші люди бачать все навкруг, при цьому копирсаючись у купі речей. Будьте чемні платіть за речі, навіть якщо це секонд.
Ветеранам розповіли, як вберегтися від збільшених тарифів
Луцьк.ВЕТЕРАН 23 червень, 2015, 13:34
Луцьк.ВЕТЕРАН
Протягом останнього періоду на людей було спрямовано стільки інформації, пов’язаної з рекомендаціями щодо зменшення їх зубожіння у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, що в ній важко розібратися.

Враховуючи це, Луцька міська організація ветеранів України розпочала пошуки спрямування дій громадян на самодопомогу.

Питання було вирішено після того, як з готовою програмою захисту літніх людей прийшли до ради ветеранів представники «Об’єднання «Самопоміч», яку очолює Тарас Яковлев.

Активісти «Самопомочі» - Петро Верзун, Юлія Козак, Володимир Дацюк -провели дев’ять семінарів з членами первинних ветеранських організацій щодо правильного оформлення субсидій на оплату ЖКГ.
Вони розповіли про методику заповнення «Заяви про призначення житлової субсидії», необхідність точного найменування організацій,що надають послуги, як що є якісь спірні питання обов’язково бажано вказати, щоб «Заява» розглядалась відповідними органами,або утвореними ними комісіями. У документі надається згода на обробку персональних даних про сім»ю, доходи. Як що буде придбано майно на суму 50 тисяч гривень, заявник зобов’язується повідомити про це у департамент соцполітики. Заяву заповнює член сім»ї на якого відкрито особовий рахунок.

Особливий інтерес що до методики заповнення і збору даних викликала «Деклараця про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії». Було підкреслено, що простіше для пенсіонерів, які не мають сторонніх доходів. Їм треба тільки заповнити графи і віддати чи надіслати Документи поштою у департамент соціальної політики. Хто мае доходи від вкладів у банках, з іншх джерел, ті вказують їх, вказуючи організацію, де отримано гроші.

Простота і доступність викладу методики заповнення документів викликала подяку літніх людей активістам «Об’єднання «Самопоміч» і бажання подальшого контакту з представниками організації у випадку виникнення незрозумілих питань.

Останне не забарилось. Нещодавно розпочато нові зустрічі за методикою проведення заходів про підготовку до встановлення у будинках лічильників тепла.


Пресцентр Луцької міської організації ветеранів України
21 червень 2015 р.
Відбулися зйомки кліпу гурту FREEDOM
FREEDOM 21 червень, 2015, 13:59
FREEDOM
Вчора відбулися зйомки кліпу на пісню Dancin' All Night !!!!!
Ми щиро дякуємо усім , хто прийшов нас підтримати)))!!!
Атмосфера була неймовірно рокенрольна! Усі відривались на повну!
Незабаром ми презентуємо кліп у соцмережах та на музичних телеканалах)
Більше фото ось тут
http://vk.com/album-44983212_217013641

17 червень 2015 р.
Про патріотизм та псевдопатріотизм
Наталія Романюк 17 червень, 2015, 09:59
Наталія Романюк
Впродовж останнього року все частіше з екранів телевізорів та шпальт газет ми чуємо про «радикалізацію українського суспільства», «панування націоналістичних настроїв», «підняття патріотичного духу». Найчастіше про це говорять в Інтернет просторі, причому, залежно від того, хто про це говорить, звучання має різні відтінки – від вираженого позитивного до вкрай негативного.

Отож спробуємо розібратися, хто такі патріоти, націоналісти та радикали. До прикладу, якщо людина любить свою країну та готова боронити її до останнього подиху – до якої з перелічених категорій її віднести?

Найкраще у такому випадку звертатися до словників, там найточніше дається визначення кожному з понять. Так, патріотизм базується на любові до землі та Батьківщини. Натомість націоналізм – це ідеологія і напрямок політики, базовим принципом яких є теза про цінність нації як найвищої форми суспільної єдності.

Отож виходить, що і в одному, і в іншому випадку – це прагнення жити в єдиній країні, робити добро задля її блага. Проте, якщо тлумачення патріотизму ніхто не піддає сумніву, то про націоналізм точаться суперечки. Часто його ототожнюють з нетерпимістю до інших народів. Такі твердження знаходимо в поважних дослідників. До пр
16 червень 2015 р.
Лучанам розкажуть, як дешево подорожувати за кордоном
Іванна Антонюк 16 червень, 2015, 22:00
Іванна Антонюк
Оскільки вже літо і кожен планує програму подорожей, пригод та відпочинку, ГО "Брейншторм" запрошує на вуличний університет. Тема: "Подорожі економ-класом"

Про те, як подорожували за кордоном недорого і отримати максимум вражень та емоцій, розкажуть учасники Міжнародних програм стажувань AIESEC

Дата: 17 червня
Час: 17:00
Місце: Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки (збір біля дерев'яної сцени).
FREEDOM шукає людей для кліпу!!!
FREEDOM 16 червень, 2015, 12:17
FREEDOM
Увага! Увага! Увага!
20-го червня гурт FREEDOM буде знімати кліп на
пісню Dancin' All Night і саме ти можеш стати його частиною! Нам потрібні рок-н-рольні люди, які хочуть гарно повеселитись разом з нами. Всім бажаючим звертатись до Артура Черчика http://vk.com/arturcherchyk , котрий і повідомить про місце і час зйомок.
Не пропустіть унікальної можливості увійти в історію гурту FREEDOM!!!!
ПРО ДВІ СТОРОНИ ОДНІЄЇ МЕДАЛІ
Ksenia 16 червень, 2015, 11:00
Ksenia
Із початком війни на Сході, Україна побачила своїх Герої-вірних синів і дочок, незламних і нескорених громадян, що ціною власного життя щоденно наближають перемогу. Готхольд Лессінг у свій час писав, що герой – це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну – служінню багатьом. Відтепер ми все частіше зустрічаємось із такими Героями у повсякденному житті, але не завжди усвідомлюємо їх величезний подвиг.

Особисто у мене вже давно склався образ захисника-це відважний, скромний, спокійний, зважений, мудрий, добрий і чуйний чоловік, який має інакше світосприйняття, набагато більше за нас всіх вміє цінувати те, що має на даний момент і безмежно любить свою родину і країну. Можна ще довго продовжувати ряд духовний якостей, та думаю слова тут зовсім нічого не варті у порівнянні із вчинками наших воїнів.

Та навіть на сьогодні не всі усвідомили, що таке війна, більшість просто не уявляє, що десь там, за кілька сотень кілометрів, зовсім протилежне життя. Воно вимірюється частотою пострілів, хвилинами, а інколи і секундами, жадібними ковтками прохолодної води і нестерпно довгим очікуванням телефонного дзвінка із рідної домівки.

Ми просто ще не навчились цінувати те, що маємо, не навчились цінувати мирне небо.

А тепер коротенько хотілося б розказати про дві зовсім протилежні історії, які мені довелось спостерігати у громадському транспорті.

Так от, у п’ятницю їхала до Луцька. Десь біля Любомля у маршрутку зайшов молодий хлопчина, пред’явивши посвідчення учасника АТО, поспішив зайняти місце у салоні. Проте водій перейшовши на підвищений тон наказав молодикові повернутися і продемонструвати ще раз посвідчення, а то мовляв розвелось тут вас «таких учасників АТО». Знаєте, я вже давно не чула такої тиші у маршрутці, це навіть подивом не назвеш, здавалося, у всіх одночасно зникло дихання. І поки водій детально вивчав посвідчення всі затамувавши подих чекали, тоді навіть слів не знайшлося. Щоправда, водій гроші за проїзд не взяв, але не рахував за потрібне і вибачатись.

Повертаючись у неділю додому спостерігала за зовсім інакшою ситуацією.

На автобусній станції у маршрутку зайшов молодий чоловік у військовій формі Збройних сил України, із рюкзаком і присів біля мене. Коли водій почав збирати гроші за проїзд чоловік відразу подав водієві купюри. Та водій не поспішав, а спочатку розпитав куди ж він їде і з якого часу перебуває на службі. Чоловік тихо і скромно відповів, що він завтра тільки вирушає в зону АТО, а сьогодні його відпустили із полігону аби побачив ще своїх рідних. Водій побажавши щасливої дороги і легкої служби,не взяв і копійки. Протягом всієї дороги чоловік важко дихав, постійно кашляв і ковтав льодяники. Отакі вони справжні Герої, ціною власного здоров’я і життя виборюють нам із вами шматочок мирного неба.

У кожної медалі дві сторони і вибір завжди за нами. Тож давайте будемо добрішими і уважнішими один до одного, навчимося цінувати те, що маємо сьогодні. Адже, доброта-це єдиний одяг, який ніколи не зношується!

НАДІЯ ПРИЙМУК
11 червень 2015 р.
Нові реалії життя оренди житла у Луцьку
podolyanun 11 червень, 2015, 23:12
podolyanun
Я й гадки не мав,що на сьогодні проблемою є орендування квартири у місті.Тому звертаюсь до Вас шановні мешканці,можливо ваші родичі,сусіди,брат,тесть,зять,сват,теща і коханка чи коханець будуть здавати 1 кімнатну квартиру дайте знати.Буду щиро вдячний всім;-) Мій тел. o67 292 4I I3
10 червень 2015 р.
Для тих, кому не байдуже!
xoxo 10 червень, 2015, 19:55
xoxo
Шановна громадо та безпосередньо ГО "Волинське товариство захисту тварин"!
Для чого існує ГО "Волинське товариство захисту тварин" якщо у нас в місті можна зустріти жахливе видовище та просту людську бездіяльність,бездушність збоку громадськості???
Закликаю усіх бути чуйнішими до "братів наших менших" та притягати до відповідальності тих "бездушних персон", які не несуть відповідальності за тих кого приручили!!!
«Алкомекка Луцька» - Не реклама
Богдан Климчук 10 червень, 2015, 11:43
Богдан Климчук

Ну що ж, попри усе, Самооборона Волині спільно з міліцією та профкомом заводу "Кромберг і Шуберт" досягла певних успіхів.
Ми не хочемо, щоб жителі і гості міста бачили картину масових п'янок на вулицях Луцька, тому це питання уже стало принциповим.
Після багатомісячних рейдів алкоголь уже розпивають в рази менше, ніж півроку тому, але наш "одноногий інвалід" у жовтому Рено Кенго Роман Левчук все ще "в кущах" в пакетах намагається продавати.


А ось підприємець Пархомчук Михайло Михайлович ні від нікого не ховається, як продавав так і продає алкоголь після 22.00. Коли ж його продавців міліція спільно із Самообороною ловить на порушенні режиму продажу алкоголю, він просто звільняє цього продавця, а за законом відповідальність несе той хто продав, а не власник. Міська ж рада, не зважаючи на систематичні порушення цим підприємцем надала йому земельну ділянку під генделик за копійки:
http://www.lutskrada.gov.ua/prescription/pro-prodazh-gromadyanynu-parhomchuku-myhaylu-myhaylovychu-u-vlasnist-zemelnoyi-dilyanky
Даний заклад на Сагайдачного 1а, працює без будь яких погоджень режиму роботи і став меккою для повій, їх клієнтів та усіх любителів нічних п'янок, прикро, але й багато неповнолітніх там кучкуються.
Звернення небайдужого Лучанина до співмістян та влади міста
Ksenia 10 червень, 2015, 11:34
Ksenia
Літо. В розпалі сезон пікніків. Чимало лучан із сім’ями та друзями полюбляють вийти на природу - відпочити, розважитись, поспілкуватись.

Нічого поганого в цьому немає, хороша європейська традиція в європейському, як позиціонуємо ми себе, місті. Якби не одне але, або ж навіть декілька але...

Хто періодично відпочиває у вихідні та святкові дні в парку 900-річчя Луцька спостерігає одну й ту ж картину. Так звані мешканці європейського міста паркують свій автотранспорт прямо в парковій зоні. Легковики, буси, причому розмір останніх для них значення не має – від маленьких фольксвагенів до спринтерів. Бо ж майбутньому «європейцю» не гоже в руках до місця пікніку нести свої торби, а відпочивати і смажити шашлик зручніше біля автівки, та й з музикою веселіше…Ну і «песики» наших «європейців» в решті решт теж мусять розслабитись, які там намордники та повідки? Вони звикли вільно вештатись в громадських місцях. Люди, вам не соромно?! Може почнемо з себе наводити лад в країні? Додаю фотографії, може хтось себе впізнає, дивись і совість проснеться.

Ну це одна сторона медалі, так би мовити немає совісті – не позичиш.

Далі про те, як долучається міська влада до організації відпочинку мешканців міста, платників податків, праценаймачів. Я нічого в цьому переліку не упустив? Так от, відповідно до інформації, яку люб’язно надали в департаменті житлово-комунального господарства на моє звернення, залишене на веб-сайті «Відкрите місто», про що згодом - за міські бюджетні кошти було встановлено десять лавочок та шість урн. Згідно зазначеної відповіді прибирання відбувається щоденно, а вивезення сміття, увага, щоп’ятниці. Тепер малюю наступну картину «культурного відпочинку» містян. Від п’ятниці до п’ятниці сім днів, включно з вихідними, які припадають якраз на наступний день після вивезення сміття. Отже, неділя 7 червня, переповнені смітники, навколо яких в радіусі кількох метрів розосереджене накопичене за вікенд сміття відпочивальників, хочу зауважити – свідомих громадян, які за собою чемно прибрали. Можна лиш здогадуватись в радіусі скількох десятків метрів буде це сміття до п’ятниці, навіть якщо воно згодом буде прибране та залишене в тому ж парку. Щоб мене не звинувачували у якійсь вигадці, фото додаю.

Шановні працівники департаменту ЖКГ! Ті декілька стаціонарних урн, які встановлені на початку парку не спроможні вмістити весь об’єм сміття, який накопичується протягом вихідних днів. Відсутність туалету в парку теж не сприяє культурному відпочинку Лучан!

Повертаюсь до свого звернення, залишеного ще у квітні поточного року на веб-сайті «Відкрите місто». Переписка з різними муніципальними структурами тривала місяць. В результаті приходить повідомлення, якщо коротко, то десь такого змісту: «Ми ці проблеми і раніше бачили, робили все що могли але до бажаного результату це не призвело» - крапка…

Судячи з того, як протягом місяця різними відділами, управліннями, департаментами міськвиконкому «футболилось» це звернення, я зрозумів, що крім сайту з гучною назвою «Відкрите місто» в нас в управлінні містом нічого не змінилось. Головне завдання виконавців переадресувати проблему та позбутись «головної болі».

Насамкінець прошу відповідальних за дане питання працівників виконкому: знайдіть можливість, просто забажайте вирішити дані питання для Лучан! Не шукайте причин, щоб цього не робити! На всяк випадок підказую:

Для вирішення проблеми з автотранспортом потрібно всього лиш
забетонувати 2 стовпчика на в"їзді в парк в районі пересічення вулиць Космонавтів та Богомольця! І все! Іншого доїзду до паркової зони там немає!

Департамент житлово-комунального господарства! Проблема з
смітниками вирішується просто і без суттєвих фінансових затрат:
встановлення тимчасових смітників (капроновий мішок на дерев’яній
тринозі). Не потрібна там велика кількість стаціонарних урн! Запозичте досвід у своїх колег в Шацьку та с. Світязь.

І останнє, облаштуйте хоч якийсь туалет для того щоб люди відчували себе людьми.

Дякую, що прочитали. Вибачте за можливо надмірну емоційність.

З повагою, небайдужий Лучанин.