У Польщі внесли зміни до процедури видачі віз

У Польщі внесли зміни до процедури видачі віз
З'явилось попередження для волинян щодо зміни у правилах працевлаштування іноземців у Польщі та видачі віз.

У зв’язку із набуттям чинності від 1 січня 2018р. Розпорядження Міністра Внутрішніх Справ та Адміністрації від 13 жовтня 2017р., що змінює Розпорядження в справі віз для іноземців від 05 травня 2014р. (Dz. U. 592), змінюються символи на візах, що містять інформацію про мету перебування на території Республіки Польща, - повідомляє прес-служба Генконсульства Польщі у Луцьку.

Вище вказані зміни особливо стосуються віз з метою виконання праці:

Символом „05a” будуть позначатися візи, видані з метою виконання праці протягом періоду, що не перевищує 6 місяців протягом наступних 12 місяців („короткотермінові роботи”), на основі внесеної до реєстру заяв заяви –доручення на виконання праці іноземцем.

Символом „05b” позначатися будуть візи, видані з метою виконання робіт, про які йдеться у ст. 88, п. 2 Закону від 20 квітня 2004р. Про промоцію працевлаштування та інститути ринку праці. (Dz.U. z 2017r. poz. 1065, 1292, 1321,1428,1543), протягом періоду, що не перевищує 9 місяців протягом календарного року на основі формуляру-підтвердження внесення заяви до реєстру заяв щодо виконання сезонних робіт.

Символом „06” позначатися будуть візи видані з метою виконання інших видів робіт, аніж зазначені в ст. 60, п. 1, п.п 5, 5а Закону (для власників дозволів на виконання робіт на території Республіки Польща).

Додатково Розпорядження передбачає розміщення на візах символу „17a” у випадку віз, виданих з метою приїзду на територію Республіки Польща у якості члена найближчої родини громадян, що перебувають у Польщі на основі дозволу на постійне перебування, отриманого на основі Карти Поляка.

Необхідність змін символів на візах з метою працевлаштування виникла у зв’язку із новелізацією Закону від 20 квітня 2004р. Про промоцію працевлаштування та інститути ринку праці (Dz. U. Z 2017r. poz. 1065). Новелізація запроваджує інституцію сезонних робіт щодо громадян всіх третіх країн (виконання робіт протягом періоду, що не перевищує 9 місяців – макс. 270 днів протягом календарного року, що розпочинається від дати першого в’їзду на територію держави шенгенської зони). Вище вказані правила стосуються працівників, працевлаштованих виключно в наступних секторах: сільське господарство, лісництво, полювання, рибальство, діяльність пов’язана із арендою житла та гастрономічними послугами, туризм. Візи видані у випадках, яких стосуються вище вказані правила позначатися будуть символом „05b”, а основним документом, що підтверджує мету подорожі буде отриманий у Повітовому Бюро Праці формуляр-підтвердження внесення заяви до реєстру заяв щодо виконання сезонних робіт.

Щодо громадян 6 держав, до яких має застосування інституція „короткотермінових робіт” – виконання праці протягом періоду, що не перевищує 6 місяців протягом наступних 12 місяців (Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Російська Федерація, Україна), Закон затверджує обов’язок внесення до реєстру, що ведеться старостою (фактично Повітове Бюро Праці) „заяв-доручень на виконання праці іноземцем” (попередня назва – „Заява-доручення про намір працевлаштування іноземця|”). Окрім того, у нових юридичних умовах виконання короткотермінових робіт буде стосуватися робіт, виконання яких не вимагає отримання дозволу на сезонні роботи. Щодо випадків, до яких мають застосування нові правила „короткотермінових робіт” видані візи будуть позначені символом „05a”, а основним документом для підтвердженням мети подорожі буде внесена до реєстру заяв заява-доручення на виконання робіт іноземцем.

Тимчасово діючими будуть також правила видачі віз на основі заяв-доручень про намір працевлаштування іноземцям попереднього зразка. Власники заяв, отриманих за попередніми правилами, будуть мати можливість після 01 січня 2018р. звертатися з метою отримання національної або шенгенської візи терміном не пізнішим, ніж 31 жовтня 2018р., за умови, що термін виконання робіт буде не довший, ніж до 31 грудня 2018р. У таких випадках, візи будуть позначені символом „05”

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
У Польщі внесли зміни до процедури видачі віз
23 січень, 2018, 12:15