Бандера і Шухевич зникли з тестів з історії України

Бандера і Шухевич зникли з тестів з історії України
Імена українських військовиків та політичних діячів Степана Бандери та Романа Шухевича Міністерство освіти вилучило з переліку осіб, про які треба знати, аби скласти цьогорічне незалежне оцінювання з історії України.

Їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова, пише Українська Правда з посиланням на ZIK.

УП звернулася за коментарем до прес-служби Міносвіти. Там сказали, що не знайомі з такою інформацією і попросили надіслати інформаційний запит.

Довідка УП


Микола Щорс - уродженець Чернігівщини, офіцер Російської Імператорської армії часів Першої світової війни, один із творців перших українських радянських військових підрозділів у 1918 році. В лютому 1919 року вибив війська Директорії УНР з Києва, захопивши місто.

Загинув у серпні 1919 року в боях із союзною армією УНР і ЗУНР на Житомирщині. Обставини його смерті досі є таємничими - Щорса вбили зблизька, можливо, це зробили більшовицькі агенти з Москви. Завдяки фільму Олександра Довженка "Щорс" став канонічною іконою більшовицької боротьби в Україні, "українським Чапаєвим".

Юрій (Георгій) П'ятаков
- уродженець Черкащини, член Центральної Ради від більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії. Брат одного з лідерів Січневого повстання 1918 року в Києві Леоніда П'ятакова. Голова Тимчасового робітничо-селянського уряду радянської України 1919 року. Чоловік народного секретаря внутрішніх справ радянської УНР Євгенії Бош.

П'ятаков був одним із очільників винищення білогвардійських офіцерів у Криму в 1920 р. У 1921-23 рр. керував вугільним виробництвом Донбасу, потім працював на економічних посадах у Москві, вважався одним із найкращих радянських господарників. Розстріляний під час сталінських репресій у 1937-му за звинуваченням у створенні троцькістського підпілля з наміром "відірвати Україну від СРСР".

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 29
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Отличная новость! Слава Богу правда победила!!!
Відповісти
Яка ж це правда??? В тестах з історії України повинні бути питання про українську історію, а не про істрорію СССР!!!
Відповісти
правда?:) ню ню...,думай так..., то для таких як ти зробили...
Відповісти
Ти ж в Бога не віриш юродиве , іди краще бий челобитну своїм вождям і царькам , червоне бидло !
Відповісти
це маразм якийсь! я обурена!
Відповісти
Думаю, що жидва - табачники доживатимуть свій строк на дальніх штольнях
Відповісти
табачник жгёт!!!
Відповісти
Ще трохи й ІСТОРІЮ УКРАЇНИ взагалі виключать з шкільної программи. Це ганьба!!!
Шайку януковича на палю! Вони незнають ні української мови ні історії.
Відповісти
за то серед свободівців появляться міліонери+++++++
Відповісти
просо - ПНХ !!!!
Відповісти
их не было в истории 50 лет появились в 2000-ных герои марадеры убийцы предатели
Відповісти
І вас підвісимо за шию , вікторе федоровичу
Відповісти
БИЙ МАСКАЛЯ !!!
Відповісти
суки. про що тут ще говорити?
Відповісти
А давайтє всєх вікріслім з істірії і залішім тікі яніківіча і азірова?
Відповісти
І ляхів на гіляку, а москалям кіляку в ... А ти Наталю що відстоюєш прорадянських катюг?! Ш***ндро, не смій посягати на пам'ять батьків, які власну кров проливали, гнили по окопах боронячи нашу землю, мову і віру. Хай ті довбні у ВР подавляться від жиру, а їх мізки виїсть черв'як, якого підгодовують московським рублем за нищення України, нашої ідентичносі. Хай що не роблять ті виродки, а ми берегтимемо в серці пам'ять про славні подвиги Великих українців у боротьбі за волю. Слава Героям! Слава Україні!
Відповісти
ти де було чудо
Відповісти
Згідна, підписуюся під кожним словом!!! Слава Україні!!!
Відповісти
політичні повіі Бандера і ШУХЕВИЧ
Відповісти
Бандера , а особливо Шухевич билися за Україну до кінця , Останній пав героєм в нерівному бою з НКВДистами , а такі шльондри як ти і тобі подібні червоні виродки ганблять славу волинських партизан - вояків УПА
Відповісти
І після цього "НАШ ГАРАНТ" буде ГАВКАТИ,що він ЗА об*єднання України???
Відповісти
я взагалі такого Пятакова не вчила в школі,перший раз про такого чую.
Відповісти
герої не вмирають - вмирають вороги!
Відповісти
комуняку - на гілляку!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
ЦЕ ВСЕ ЩО МОЖЕ СКАЗАТИ ЦЕ ДОКАЗУЕ ЩО ТИ ПРСТЕ БИДЛО
Відповісти
І тебе теж туди , повисиш за компанію , людожер клятий !
Відповісти
Бидло-це ти, бо тільки такі як ти так вважають,ці люид 1 ст. історії не читали, а самі не знають,що пишуть!
Відповісти
ти історію коли почав вчити з 91-року мовчи сосунок
Відповісти
Потрібно знати всіх героїв, а вже які вони і що зробили для України нехай вирішують самі люди що будуть вивчати історію а не політики. Треба розповідати про всіх у рівних умовах і не ділити на хороших і поганих.
Відповісти