Google показав старі карти Луцька. ФОТО

Google показав старі карти Луцька. ФОТО
Компанія Google Україна розпочала реалізацію проекту «Карти міст».

В межах ініціативи в інтернеті публікуються старі плани та карти українських міст, зокрема й Луцька, повідомляється у Google Blog.

Реалізує проект львівський Центр міської історії Центрально-Східної Європи за технічної підтримки Google Україна.

Як відзначають у Google, одним з перших кроків на шляху до створення проекту була публікація у 2008 році за допомогою технології Google Maps API першого плану Львова з колекції Ігоря Котлобулатова, а також отримання дозволу на оцифрування карт з колекцій Австрійської національної бібліотеки.

За роки діяльності компанії вдалося налагодити партнерські зв’язки з іншими організаціями України та Польщі, завдяки чому команда проекту зібрала колекцію старовинних планів та карт різних міст. Однак наймасштабніше оновлення проектної бази відбулося наприкінці 2012 року.

Керівник проекту «Карти міст» Сергій Терещенко відзначає: команда поставила собі за мету зробити загальнодоступними копії старовинних планів міст центральної та східної Європи, що дозволить користувачам бачити, як з часом змінювалася панорама міста.

Зараз на сайті проекту опубліковано 16 колекцій із 107 старовинними архітектурними планами 26 розташованих на території сучасної України і Польщі міст.

Одним з головних досягнень проекту є зібрання найбільшої онлайн-колекції планів міста Львова. Крім цього, команді вдалося зібрати унікальні плани, зокрема, Галича, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя і Луцька. Зібрані плани датуються періодом від 15 до 20 сторіччя.

У січні 2013 року на сайті опубліковано нові плани з колекції картографії Відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг імені Ф.П. Максименка Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Як очікується, незабаром на сайті з’являться і плани з колекції Центрального державного історичного архіву Львова.

Проект «Карти міст» є некомерційним, оцифровані плани публікуються після отримання дозволу від партнерів, які є власниками прав на ці документи.Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: карти, Луцьк
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Здивували не те слово! Вони там вже давно висять!
Відповісти
Щеб Гугл оновив сучасні карти та знімки Луцька...
А за ці однозначно респект !
Відповісти