Помер письменник Микола Сингаївський

Помер письменник Микола Сингаївський
На 77-му році життя помер український письменник Микола Сингаївський.

Відомий українець пішов з життя після тяжкої тривалої хвороби 22 лютого, пише ЛітАкцент.

Як відомо, Сингаївський є автором знаменитої пісні «Чорнобривці».

Микола Сингаївський народився 12 листопада 1936 року на Поліссі – у невеличкому селі Шатрище Коростенського району Житомирської області.

Навчаючись у Київському університеті, позаштатно працював у редакціях різних газет. Після закінчення вишу працював завідувачем відділу поезії «Літературної України», заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури СПУ, завідувачем відділу літератури та мистецтва журналу «Ранок». Упродовж багатьох років – головним редактором журналу «Піонерія».

Перші твори друкувалися у районній газеті «Радянське Полісся» та в обласній «Радянська Житомирщина». Пізніше в газеті з’явилась добірка віршів із напутнім словом Максима Рильського.

У 1958 році побачила світ перша збірка для дітей «Жива криничка». Схвальним словом про неї відгукнувся Михайло Стельмах. Відтоді прийшло до читача понад сорок книжок – поетичних і прозових, з них половина – для дітей.

У 1968 році поетичні книжки «З березнем по землі», «Архіпелаги» були відзначені премією імені О. Бойченка. За книжки «Вогневиця» і «Поступ» Сингаївський удостоєний звання лауреата Республіканської комсомольської премії імені М. Островського.

Багато мелодій, написаних композиторами на вірші поета, здобули надзвичайну популярність: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле» та інші. Одна зі збірок має назву «Я родом із пісні» – свідчення любові автора до цього жанру.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: смерть
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.