У Луцьку вводять електронну реєстрацію собак

У Луцьку вводять електронну реєстрацію собак
У Луцьку взялися запроваджувати електронну реєстрацію домашніх собак: після реєстрації господарів переконуватимуть стерилізувати тварин і змусять платити податок.

Таким чином у місті починають реалізовувати рішення міськради, прийняте ще у 2008 році «Про затвердження Правил утримання тварин у місті Луцьку».

Захисники тварин кажуть: такі заходи – єдиний спосіб навести порядок із тваринами у місті. І це ніби й не стане фінансовим тягарем для власників собак.

Саме про це говорили 22 лютого на нараді у луцькій мерії, у якій взяли участь представники луцьких ветеринарних клінік та кінологічних клубів, а також перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук, директор комунального підприємства «Ласка», голова Волинського товариства захисту тварин Дана Новарчук та керівник громадської організації «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» Віктор Копач.

Ветеринарів міста просили допомогти ввести в дію реєстрацію домашніх тварин, як того вимагає рішення міськради, у яке з 2008 року вже неодноразово вносили зміни й доповнення.

СОБАК РЕЄСТРУВАТИМУТЬ ЛІЦЕНЗОВАНІ ВЕТЕРИНАРИ

Як розповіла директор комунального підприємства «Ласка» Дана Новарчук, собак реєструватимуть у спеціально створеній для цього програмі через інтернет. Поки що уповноважені це робити ветеринари, які мають ліцензію. Згодом, каже Дана Новарчук, до цієї роботи планують залучити і кінологів.

«Коли власник собаки звертатиметься у клініку, ветеринари пропонуватимуть йому зареєструвати пса. Без цього – не матимуть права обслуговувати. А реєстрація займе не більше двох хвилин. При цьому тварині присвоюється оригінальний номер», – каже Дана Новарчук.

Директор підприємства «Ласка» переконує, що ветеринари зацікавлені у реєстрації собак, тому не будуть ігнорувати рішення міськради. По-перше, реєстр собак є, по суті, для них клієнтською базою даних – з історією хвороб й іншими можливостями зручної систематизації. А по-друге, реєстрація собаки дозволить ветеринарам пропонувати власникам собак низку платних послуг. Основні – це чіпування і стерилізація.

«Чіпування і стерилізація собак теж необхідні, і це теж передбачено рішенням міськради. Але ми поки що можемо тільки переконувати власників собак, пояснюючи велику важливість цього. Так, чіп дасть можливість завжди ідентифікувати собаку, якщо та загубилася. А стерилізація – просто необхідна цивілізована умова нормального співіснування собак і людей. Якщо людина хоче розводити собак – вона повинна взяти ліцензію і робити це під наглядом кінологічних клубів», – каже Дана Новарчук.

ЄДИНА БАЗА ДАНИХ

Але крок перший – це реєстрація. Проходить вона за адресою animal-id.info. Реєструвати може як ветеринар, так і власник собаки. Хоча в разі, якщо реєструє тварину власник, то підтвердити правильність реєстрації мусить ветеринар, бо відповідальність – за ліцензованим лікарем.Цей сервіс – безплатний, пояснює керівник громадської організації «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» Віктор Копач.

«В Україні є проблема з базами даних. Нема однієї-єдиної. Тому ми хочемо звести всі ці бази в єдину на animal-id.info. Це міжнародний проект. Це єдина в своєму роді електронна платформа, яка об'єднує в собі базу даних електронної ідентифікації тварин, систему реєстрації та пошуку бездомних і домашніх тварин, сервіс з пошуку сімей для бездомних тварин. Це некомерційний проект. Ми співпрацюємо з національними та міжнародними організаціями. Ця база входить у європейську базу даних», – розповів Віктор Копач.

Важливо, що плату за реєстрацію не встановлюють, вона буде безкоштовною. Аби тільки власники собак виявили бажання зареєструвати своїх улюбленців.

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ І КОМУ?

Подальші ж кроки – нарахування податку на тварину, чіпування і стерилізація – не змусять власників собак багато платити, переконує Дана Новарчук. Поки що остаточно не вирішено, скільки саме змушені будуть платити лучани за своїх домашніх улюбленців. Розмір «собачого» податку залежатиме від розмірів тварини.

За словами Дани Новарчук, обсяг податку сподіваються остаточно сформувати разом з міським обчислювальним центром уже в найближчі місяці. Поки планують так: за маленьку собаку брати 2 гривні щомісяця, середню – 4 гривні, велику – 6 гривень, а за пса дуже великих розмірів – 14 гривень.

Міркують у підприємстві «Ласка» і над запровадженням пільг, наприклад, для пенсіонерів або тих, хто взяв тварину в притулку. Так само можуть бути пільги у послугах із чіпування і стерилізації для тих, хто не в змозі заплатити.

Чіпування і стерилізація – на розсуд власника. Робити це власникам тварин, звісно, рекомендуватимуть, але обов’язковою умовою це не буде. А от податок на тварину, яка зареєстрована, власник сплачувати буде змушений, адже на його адресу приходитиме відповідна квитанція.

Куди спрямовуватиму ці кошти, поки що не вирішено. Дана Новарчук каже: пропонуватиме, аби 1 гривня із «собачого податку» йшла на рахунок КП «Ласка», а решту коштів треба розподіляти на заходи, пов’язані з утриманням тварин в місті. Це невдовзі вирішуватиме обчислювальний центр разом із керівництвом міста.

ДЕ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПСА?

Реєструвати домашніх улюбленців можна хоч вже, розповідає Дана Новарчук. Працювати з електронною базою на animal-id.info вже погодилися майже всі ліцензовані ветеринари в Луцьку.

Це: 1) Луцька міська державна лікарня ветеринарної медицини, що на вулиці Ковельській, 128а; 2) Ветеринарна клініка «Олтан-вет», що на проспекті Грушевського, 27; 3) Ветеринарна лікарня, що на вулиці Івана Франка, 46; 4) КП «Ласка» (050 67 10 917), у якому опікуни також можуть реєструвати і безпритульних тварин.

Тривають перемовини зі ще однією луцькою приватною ветклінікою «Лапа», яка готова приєднатися до цього проекту, але тільки якщо розробники єдиної електронної бази врахують всі зауваження щодо роботи сайту.

ЩО ДУМАЮТЬ ВЕТЕРИНАРИ?

«Це позитивна ініціатива. В Європі всі тварини зареєстровані, ведеться контроль. Власник не може просто так викинути тварину на вулицю, бо він за неї відповідає. Тому там і нема проблеми з нічийними собаками, там вони не бігають зграями, як у нас. Але реєструвати собак потрібно не тільки в містах, а й у селах. Бо це теж проблема. Якщо технічних проблем не виникатиме, то для нас це тільки зручність», – каже ветеринар Олександр Стариков з клініки «Олтан-вет».

А от лікар з луцького ветеринарного центру «Лапа» Сергій Янко поки не бачить сенсу «реєструвати, аби реєструвати». Мовляв, треба спершу вибрати єдину методику ідентифікації тварин, а їх є чимало. До того ж, це додаткове навантаження ветеринарам, яких, окрім своїх записів у паперовий журнал й внутрішній електронний реєстр, просять заповнювати ще й базу на animal-id.info. Дублювання інформації тільки відбиратиме час, каже Сергій Янко.

«Ми висловили свої зауваження. Якщо їх врахують, якщо в програмний продукт внесуть деякі зміни, то, можливо, клініки й підуть на активну співпрацю. Ми в такому разі теж будемо готові співпрацювати», – пояснив він.

***

За даними захисників тварин, нині лучани утримують приблизно десять тисяч домашніх тварин. Але от офіційно зареєстровано менше тисячі собак. Та й дані про кількість зареєстрованих тварин були актуальні ще за часів мерства Антона Кривицького. Тому тепер ініціатори електронної реєстрації собак сподіваються нарешті навести лад у цій справі. Тільки чи відгукнуться на це лучани?

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: собаки
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 43
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
правильнее будет на каждую собаку повесить gprs/так барыги больше денег заработают
Відповісти
согласен) им же деньги нужны чтобы собак всех на улицах потравить и поусыплять в приюте - медикаменты стоят дорого для этого. слышал, что уже эксперименты над собачками в приюте проводят - на это же деньги тоже нужны. замок на ворота приюта не зря повесили и никого не впускают. гицели!
Відповісти
ПОДИВІТЬСЯ ЩО РОБЛЯТЬ З РІЧКОЮ СОПАЛАЇВКА НА ЧОРНОВОЛА ПОВИРУБУВАЛИ 40-РІЧНІ ДЕРЕВА БУДУЮТЬ ВДОЛЬ РІЧКИ БУДИНКИ ,ЗНИЩУЮТЬСЯ ПРИРОДА ВЛАДА ОЧІ ЗАКРИВАЄ КАРМАНИ ВІДКРИВАЄ
Відповісти
ТА ЩО СОПАЛАЇВКА НА ЧОРНОВОЛА СРІБНІ ЛЕЛЕКИ ЗАЙНЯЛИ ЗОНУ ВІДПОЧИНКУ ТЕРИТОРІЮ МЕШКАНЦІВ ЧОРНОВОЛА РОБЛЯТЬ ТАМ ПО 10 ВЕСІЛЬ ЗА ВИХІДНІ ТА ПОДАТКИ НЕПЛАТЯТЬ
Відповісти
ХЛОПЦІ ДАВАЙТЕ БАСТУВАТИ ПЕРШИЙ ХТО ЗАРЕЄСТРУЄ СОБАКУ ЗРАДНИК СОБАК
Відповісти
Для этого барбосу должно быть от 6 до 18 месяцев, он должен быть стерилизован, никогда ранее не обращаться к ветеринару с травмами и болезнями, а хозяин должен быть согласен на франшизу 2000 грн. Уменьшение минимальной франшизы до 100 грн удорожает страховку до 420 грн, а если пес не кастрирован — уже до 500. Собачка старше 8 лет может быть застрахована уже за 900 грн. Если она раньше лечилась от травм и заболеваний — за 2300 грн, а если мы к тому же хотим застраховать ее от расширенного списка болезней, это обойдется уже в 3800. А уже упомянутое вип-страхование стоит и вовсе 10 тыс. грн в год.
Відповісти
Що буде у разі смерті тварини? Треба звертатися у ветклініку, щоб діагностувати її смерть і зняти тварину з реєстрації?
Відповісти
так, звичайно. треба повідомити про смерть, щоб потім квитанції власнику собаки не приходили. все це вже треба читати у правилах утримання тварин. до речі, сайт міськради так і не вивісив остаточного варіанту цих правил зі всіма доповненнями.
Відповісти
А може ще міліцію будемо викликати,щоб впевнитися 100% у тому що вона самостійно вмерла чи її вигнали з хати??? А?
Відповісти
Да заспокойся вже.
Відповісти
ТРУБА ТЕПЕР ВСІМ ПОРОДАМ І ТИМ ХТО ЇХ РОЗВОДИТЬ
Відповісти
ЧІПУВАННЯ ЦЕ ПРЯМИЙ ДОКАЗ ЩО САМЕ ВАША СОБАКА ПОКУСАЛА
Відповісти
непогана ідея) Дана краще би в себе на притулку порядок навела і реєструвала смерті собак в притулку та їх причини (чи скажем прямо - ВБИВСТВА тварин?;)чим собак вбиваєш, с...а?!
Відповісти
от Дана!!! значить - "повідомити про смерть"?))) так зараз всі підуть і "повідомлять" - і ніхто нічого платити не буде!!! чи може потім ти придумаєжш, що треба труп як доказ смерті привозити на огляд?!
Відповісти
От, в Луцьку інших проблем немає,залишилось тільки собак зареєструвати.Дурдом.
Відповісти
так на меті стояїть не так оеєстрація собак, як нове здирництво, а от використання тих коштів - то буде новий великий секрет!
Відповісти
Проблема ведь старая, может Дана и сдвинет этот воз с мертвой точки. Успехов.
Відповісти
Вже не знаю де і в кого красти просто,звідки здерти та куди б то ще влізти аби собі в кишеню накрасти...!!! Ага,зараз... вже і податок може хочуть за те,що люди так виживають зараз вирощуючи собачок на продаж? Н да...
Відповісти
Тітко - не маскуйтесь, ви хвора - лікуйтесь.
Відповісти
За словами Дани Новарчук, обсяг податку сподіваються остаточно сформувати разом з міським обчислювальним центром уже в найближчі місяці. Поки планують так: за маленьку собаку брати 2 гривні щомісяця, середню – 4 гривні, велику – 6 гривень, а за пса дуже великих розмірів – 14 гривень.

ВИ РОЗПИШІТЬ ТОЧНО КУДИ ЦІ КОШТИ БУДУТЬ ЙТИ І КОЖНОГО МІСЯЦЯ ЗВІТУЙТЕСЯ ПУБЛІЧНО, А НЕ ЛИШЕ КВИТАНЦІЇ НАДСИЛАЙТЕ!!!
БО,НАЖАЛЬ, Я МАЛО ВІРЮ, ЩО ТАК ЦЕ ПИТАННЯ ВИРІШИТЬСЯ ПОЗИТИВНО, НАЖАЛЬ... Я дуже люблю тварин та ненрвиджу те,що з ними зараз робиться, так як коли глянещ на бездомних-ридати хочеться, часом, але... не знаю, я на рах. тих податків..., то платимо за квитанцію чи за собаку?:))) Таке враження, що за словами тієї невідомої Дани якраз атки за квитанцію: так як арізниця між тими квитанціями буде?:) Якщо таксу маєш 2 грн. платиш, я так розумію, а якщо кавказьку вівчарку то 12грн., а вона ж та Дана каже,що треба платити, бо квитанція надходитиме. А тепер зустрічне пит.: А що власникам малих песиків буде маленька))) квитанція приходити,а власникам великих порід велика, формату А4? =)
Відповісти
"Куди спрямовуватиму ці кошти, поки що не вирішено. Дана Новарчук каже: пропонуватиме, аби 1 гривня із «собачого податку» йшла на рахунок КП «Ласка», а решту коштів треба розподіляти на заходи, пов’язані з утриманням тварин в місті. Це невдовзі вирішуватиме обчислювальний центр разом із керівництвом міста."

КУДИ ЙТИМУТЬ ГРОШІ ВИРІШУВАТИМЕ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЦЕНТР І МЕР АБО ЙОГО ЗАСТУПНИК. УВАЖНО ЧИТАЙТЕ.
Відповісти
от якраз "невідома Дана" - то є дуже відома персона.і саме завдяки тим хвалебним статтям, які вона сама про себе пише. прогугліть слова "новарчук дана", "притулок для собак луцьк", "стерилізація собак в луцьку", "зоопарк" . а ще - відома жорстоким ставлкнням до собак в притулку і їх вбивствами, а також видурюванням в людей грошей "на бідних собачок". і все це під маскою "голова Волинського товариства захисту тварин".
Відповісти
Дана Новарчук - ти недалека жінка.
Половина власників, поставлених перед вибором платити податок чи купити корм для собаки, позбудуться своїх песиків.
Відповісти
Про что речь? Про 6 гривен в месяц? Мой кот за один раз съедает на 7. Вполне приемлемые цифры, не надо ля-ля. Для сравнения чашка кофе в центре 7-10 грн. и кафетерии не закрываются.
Відповісти
если в луцке около 10 тысяч жителей - так умножьте эту сумму в среднем на 6 гривень=60 тысяч гривень каждый месяц. не хило?;)
Відповісти
недалека Дана якраз про песиків і не думає - лише про гроші. сама заробити не вміє - тільки залазити в чужі кишені. про використання цих коштів власники собак так само не будуть знати, як і про ті гроші, які добрі люди кидають у скриньки для збору коштів, що стоять у ветклініках та на Старому базарі.
Відповісти
РЕБЯТА НЕПЕРЕЙМАЙТЕСЬ ХАЙ ТОЙ НЕГІДНИК САМ ВІЗЬМЕ ПІДПИС В МОГО НІМЕЦЬКОГО ПСА Я ПРИМУШУВАТИ ЙОГО НЕМАЮ ПРАВА А БЕЗ ВЕТЕРИНАРА ПРИЙДЕТЬСЯ ОБІЙТИСЬ САМОМУ КОЛОТИ ПРИВИВКИ
Відповісти
До речі, спілкувався сьогодні з деякими власниками зареєстрованих собак. Кажуть, щомісяця в платіжці на комунпослуги додають рядок - утримання домашніх тварин.
Відповісти
Ви спочятку зробіть місця для вигулу собак, а тоді МИ БУДЕМО ВАМ ПЛАТИТИ ГРОШІ, а це все про вашу базу це бред полний я що на франка що на привокзальнів в ветлікарні був що там що там я є в базі. Ви краще зробіть так як воно має бути.
Собака безпритульна зловили і у притулок нема хазяїна 48 годин утримують, а потім присипають.
Відповісти
полностью согласен с Артем про места выгула! с таким налогом будет также, как с Автодором и состоянием дорог: платим налог сами, сами бьем машины в ямах по колено, и сами же их ремонтируем снова за свои же деньги! какие услуги владельцы собак смогут получить за свои оплаченные налоги?
Відповісти
и на этом форуме мало хорошего( так вот тот же вопрос возник сегодня: есть ли в реале это товариство захисту тварин??? и почему если люди звонят на 15-80 о том, что собака кого-то укуксила - так Дана приезжает, а если звонят что самой собаке нужна помощь 9ее машина сбила или она больная на улице) - то дана говорит: берите такси и привозите! прикол? тебе деньги за что платят из бюджета. сучка крашенная? кто там у тебя члены твоего общества - где они работают и как их зовут? не удивлюсь, если с таком списке есть вся міська рада)))))))))))))))уж им то точно не до собак, зоозащитники!
Відповісти
кстати, а почему налог только на собак? вот у моего соседа парочка попугайчиков живет и хомяк. адрессок куда скинуть?)
Відповісти
оля: animal-id.info
Зарегаєм дружно сусідів? :)
Відповісти
Обовязком для власників домашніх тварин є наявність ветиринарного паспорта в який є можливість внести дані про тварину та прививки. Сучасним аналогом є електронний паспорт тварини (ідентифікація). Ідентифікакція передбачає чіпування тварини та реєстрацію тварини в базі даних www..animal-id.info.
Наша фірма займається гуртовим продажем мікрочіпів(транспондерів) для домашніх тварин. Вартість мікрочіпу від 50 грн. В наявності є великий вибір мікрочіпів для усіх типів тварин. А також ми можем запропонувати мікрочіп зменшеного розміру німецького в-ва Planet-ID Sensitive Label 1,41 x 9мм, який можна використовувати для ідентифікації: риб, птахів, гризунів та собак маленьких порід.
В справі електронної ідентифікації завжди постає питання куди вносити дані про ідентифіковану мікрочіпом тварину, і тому ми б хотіли запропонувати Вам некомерційну базу електронної ідентифікації тварин www.animal-id.info. Ця база підтримується громадськими організаціями та комунальними підприємствами. База даних www.animal-id.info є абсолютно безкоштовною для усіх користувачів, а також Ви можете вносити безкоштовно інформацію про тварин незалежно від виробника мікрочіпу.
Для того щоб Ви могли вносити дані про тварин в базу даних потрібно пройти реєстрацію.
Реєструвати тварину в базі даних можуть 4 групи користувачів:
ветиринар;
власник тварини;
Організація захисту тварин або комунальне підприємство;
кінологічний клуб.
Після реєстрації в базі даних ви отримуєте доступ до свого власного кабінету з якого ви зможете додавати інформацію про:
тварин ввести інформацію про нову тварину;
веедення журналу форми №1-вет;
перегляд та друк підтверджуючих даних про ідентифіковану тварину.
Електронна база даних www.animal-id.info об'єднує дані про ідентифікованих тварин країн СНД та країн Європейського Союзу. Ця інформація знаходиться в цілодобовому відкритому on-line доступі. І використовується при пошуку тварин, відвідуванні ветеринарного лікаря, з метою страхування, для запобігання крадіжки тварин або їх підмін на виставках і при чистопородному розведенні, для безперешкодного в'їзду / виїзду в інші країни, в інших випадках.
Відомості про реєстрацію регулярно передаються в Європейську базу даних ідентифікованих тварин EuroPetNet для зручнішого переміщення тварин по всьому світу.
Ви можете безкоштовно зареєструвати у нас своїх улюбленців і скористатися перевагами європейської інтеграції в області обміну інформацією про ідентифікованих тварин!
Відповісти
Слово "ветеринар" пишеться через Е. Підтягніть українську, а потім рекламуйтесь
Відповісти
Це не для нашої країни. Таке треба через 500 років провадити
Відповісти
чіпування тварини не захищає її від викрадення - якби вам, шановні власники породистих собак і котів, гарно це тут не розписували))) викрадачі дорогих породистих тварин вже давно знайшли простий метод: сканують і визначають, де вшитий чип - і просто видаляють його!))) а ще подумайте про те, як вам потім доведеться доказувати тій новарчук чи ще комусь, що собаку у вас дійсно викрали! а квитанції про оплату податку за утримання собаки тим часом будуть вам так і надходити щомісяця . А якщо вашу собаку, не дай Бог, машина збила чи вона просто померла - від старості чи хвороби?.. чи буде у вас настрій возити труп ( вибачте - тіло собаки, яка прожила у вашій сім"ї не один рік) по ветклініках для того, щоб доказати, що собаки не стало?! а якщо це вихідні дні - то де перетримувати труп????!!! ЧЕРГОВА БРЄДОВА ПРОПОЗИЦІЯ, щоб обдерти людей !!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
Хочу підтримати автора Dog,ця Дана в дійсності вбиває тварин,багато моїх знайомих бачили цей притулок,це-просто жах,ці гроші-1млн.,грн.,,що виділяє ій держава,вона кладе собі в карман,Ганьба меру Луцька,який підтримує цю жахливу людину.
Відповісти
ЧІПУВАННЯ СОБАКИ ТРЕБА ЛИШЕ ДЛЯ ТОГО ЯКЩО ВІН ЗАХІСТИВ ХАЗЯЇНА І ТОЙ ЙОГО ХОЧЕ СХОВАТИ -ЧІПУВАННЯ ДОКАЗ ПРОТИ СОБАКИ І ВЛАСНИКА
Відповісти
Я ВИЇЗДЖАВ ЗА КОРДОН ЗДОХЛО ЗА ДЕНЬ 3 ЩЕНЯТ ТО ЩО Я ПОВИНЕН БІГАТИ ПО ІНСТАНЦІЯХ ЯКЩО В МЕНЕ НА ЛІКУВАННЯ НАВІТЬ НЕБУЛО ЧАСУ
Відповісти
ДЛЯ ЧОГО УЧЕТ СОБАК ПЕРША ЦІЛЬ ЯКЩО ВАША СОБАКА ВТЕЧЕ І КОГОСЬ ПОКУСАЄ ТО ВАС ОБОВЯЗКОВО ЗНАЙДУТЬ.І ВЖЕ БУДУТЬ ВАС РЕЄСТРУВАТИ В ТЮРМУ.ДРУГА ЦІЛЬ ЗШИБАТИ З ВАС ГРОШІ.АЛЕ ХТО ЗАСТАВИТЬ СОБАКУ ДАТИ ПИСЬМОВУ ЗГОДУ НА РЄСТРАЦІЮ ЗВИЧАЙНО НІХТО ТОМУ ВСІ СОБАКОВОДИ УКРАЇНИ СТРАЙКУЮТЬ ПРОТИ ЦЬОГО ЗАКОНУ І ЗАКЛИКАЮТЬ ВАС ПРИЄДНУВАТИСЬ.
Відповісти
ОТ ВАМ ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ БЛІН
Відповісти
При введенні нових правил для тварин наша влада не подумала про основне. На вулиці опиняться нові домашні тварини, які мали житло до цього часу і ніхто не буде брати тварин з вулиці.
Відповісти