Волинські торфовища розроблятимуть компанії з коренями Кіпру

Волинські торфовища розроблятимуть компанії з коренями Кіпру
Сесія Волинської обласної ради погодила надання нард у користування з метою геологічного вивчення і розробки п’яти родовищ київському ТзОВ «Зелена Енергія В».

Відповідне рішення сесія прийняла 10 квітня після жвавого обговорення.

Раніше повідомлялося, що засновниками фірми є компанії з Кіпру.

Проект рішення передбачав надання надр родовищ торфу «Велике», «Червинське», «Коростянське», «Куликівщина», «Судче» загальною площею 9864 га на території Любешівського району за винятком об’єктів природно-заповідного фонду.
Згідно з рішенням, підприємству сесія рекомендує, у разі отримання ліцензії, щорічно інформувати обласну раду щодо виконання заходів програм робіт та результатів геологічного вивчення родовищ надр, розташованих на території
Любешівського району. А при створенні підприємства з видобування та переробки торфу зареєструвати його на території Любешівського району.

Депутатський корпус поділився на прихильників рішення та його противників. Частина депутатів зазначила, що це є нові робочі місця та перспектива розвитку Любешівського району.

«Там сім селищних рад погодили, районна рада погодила. Там сперечань немає. Люди хочуть хліба. А ви тут обговорюєте щось незрозуміле. Якщо хтось хоче брати родовище, то він пише заяву, йде в селищну раду – здорова конкуренція, але ніхто нічого не пише», - зазначав депутат Василь Столяр.

«Хоч з Марса гроші, яка різниця, якщо вони вертаються? Людей послухайте, а не амбіції свої виносьте. Селищні ради одноголосно проголосували. Чому з вас ніхто туди не їхав, не говорив про дерибан? Бо його там закидають яйцями. Бо той Любешівський район забули, а ми тут говоримо за якусь свободу і якусь Україну. А ви попробуйте нагодуйте район», - додав
депутат.

Про «дерибан» говорили депутати від фракції «Свобода». Зокрема, депутат Олександр Пирожик зазначав, що у межах родовищ чимало заповідних зон. А межі наданих площ «визначені на око».

Проти рішення виступив і народний депутат Анатолій Вітів, який сказав, що це рішення нагадує ситуацію з «Волиньторфом». А фірма, яка хоче взяти надра у розробку, – є компанією з інвестиціями з офшорів.

«Тут відбувається банальний дерибан. Всі знають ситуацію, яка склалася на маневицькому заводі «Волиньторфу». Єдине прибуткове підприємство – зараз йде дерибан. Чому міняють директорів? Чому це підприємство стало сім’ї цікавим? Є у нас, знаєте, така сімейка, яка вічно голодна», - зазначив Вітів.

Він каже, що підприємство прибуткове, середня зарплата на якому 3,5 тисячі гривень, а сплачено податків понад 7 мільйонів гривень. Тому мотивації зміни керівництва підприємства не було, а єдина мотивація – замінити директора, аби «зробити рейдерський захват підприємства».

Не голосувати за надання в розробку родовищ заповідного фонду закликав і депутат Сергій Слабенко.

Натомість заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища області Сергій Дудка зазначив, що лише частина землі знаходиться у межах заповідного фонду. Крім цього, він запевняє, що питання про погодження розробки родовищ розглядатиме в подальшому Міністерство екології, а межі родовищ «ще більш детально» розглядатимуться при відведені земельної ділянки.

Зрештою, депутати погодили проект рішення.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
В заголовке ошибочка, корни этих компаний и инвестируемых средств в Украине.
Відповісти
Ще цього нам тільки не бракувало!!!
Відповісти
Погляньте на всі великі компанії. У них є частка засновників із офшорів. Всі правдами і не правдами гроші у офшори. А потім всі дивуються чому із Кіпра прийшло найбільше інвестицій в країну. То ж свої гроші вертаються назад. Всі вже мабуть забули, як у смт.Любешів діяв нафтопереробний завод на території лісохімії. І скільки він нафти переробив!!!? І саме цікаво, що нікого не наказали. Всі мабуть були у долі. Хто ж тоді реєстрував той переробний завод. Я думаю, що особливо вже люди там не зароблять на тому торфі. торф зберуть і він від нас поїде і гроші теж. це є популісьтке рішення.
Відповісти
Само цікаво що екологія в таких випадках дає завжди добро враховуючи те що ті родовища знаходяться на болоті на якому є рідкісна флора і фауна. А добра половина Любешівського району знаходиться на території національного парку. Так що цікаво-цікаво?
Відповісти
Останні новини
Волинські торфовища розроблятимуть компанії з коренями Кіпру
10 квітень, 2013, 14:59