На Волині недогодовували дітей-інвалідів. ВІДЕО

На Волині недогодовували дітей-інвалідів. ВІДЕО
Прокуратура виявила порушення у комунальному закладі Луцька,

Прокуратура Волинської області постійно проводить перевірки додержання законодавства, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, ‒ повідомляють у прес-службі відомства.

Нині на диспансерному обліку в області перебуває понад 5 тисяч дітей-інвалідів. Проте місцевими органами виконавчої влади належним чином не організовано надання безоплатної медичної допомоги дітям-інвалідам та дітям з вадами розвитку, їх санаторно-курортного лікування.

Не повсюди на Волині є спеціальні доріжки та звукові світлофори для людей з вадами зору, зручні пандуси для вільного доступу дітей-інвалідів до усіх об’єктів інфраструктури, майже відсутній транспорт, обладнаний для комфортного пересування таких дітей.

Неналежно виконуються вимоги законодавства щодо додержання пріоритетного права дітей-інвалідів на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та виробами медичного призначення, що перешкоджає їх інтеграції в суспільство.

Перевірками виявлено ряд порушень прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, які потребують охоплення навчанням, організації та проведення індивідуального навчання, запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання.

У порушення вимог Закону України «Про освіту» діти-інваліди та діти з вадами розвитку, які навчаються у спеціальних школах (школах-інтернатах), належним чином не забезпечені спеціальними підручниками та корекційним обладнанням.

Нині в області функціонує 16 закладів для дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку. Прокурорськими перевірками виявлені в них факти не забезпечення належних умов виховання, лікування дітей, реабілітації та навчання.

Прокуратурою міста Луцька виявлено порушення прав дітей-інвалідів у комунальному закладі «Навчально-реабілітаційний центр Луцької міської ради». Зокрема у вказаному закладі дітям давали менші порції їжі: овочів, м’ясних та молочних продуктів.

Норми харчування дітей не дотримуються також у Головненській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті.

Загалом, за результатами проведених перевірок додержання прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, органами прокуратури області внесено 56 подань. До відповідальності притягнуто 52 посадові особи, в інтересах дітей відшкодовано 12 тис. грн., поновлено права понад 150 дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
На Волині недогодовували дітей-інвалідів. ВІДЕО
15 квітень, 2013, 14:04
Луцьк купив грейдера
15 квітень, 2013, 13:29