У Луцьку з туберкульозом хочуть боротися листівками

У Луцьку з туберкульозом хочуть боротися листівками
Соціальну рекламу хочуть задіяти для профілактики туберкульозу у Луцьку.

Засідання міської координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, з питань профілактики і протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокурінню відбулося 19 квітня, ‒ повідомляють у луцькій мерії.

У роботі взяли участь головні лікарі комунальних закладів міста.

Мова йшла про заходи з протидії захворюванню на туберкульоз. Відкриваючи засідання, перший заступник міського голови Святослав Кравчук зазначив, що ситуація з туберкульозом у місті Луцьку покращилася. За його словами, умови перебування хворих у тубдиспансері досить непогані, тут постійно відбуваються ремонтні роботи, реконструкції.

«Медики свою частину роботи роблять: вакцинація, лікування, надання інших медичних послуг хворим на туберкульоз. Все ж багато залежить від пацієнтів. Тож, необхідно залучати громадськість до обговорення цієї соціальної проблеми», ‒ вважає начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель.

Микола Кирилюк – заступник генерального директора з диспансерної роботи територіального медичного протитуберкульозного об’єднання у доповіді про план заходів щодо реалізації в Луцьку Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках підтвердив слова Святослава Кравчука про зменшення кількості захворювань.

«У 2011 році виявлено 46,1 хворих на 100 тис. чоловік, у 2012 – 44, 7. У порівнянні з іншими обласними центрами України, цей показник один з найнижчих, ‒ зазначив Микола Кирилюк. ‒ Важливо, що й медичний заклад на 100% забезпечений препаратами для лікування хворих на туберкульоз. Завершується будівництво на 40 ліжок для хворих на мультирезистентний туберкульоз та імунологічної лабораторії, яка здійснюватиме експрес-визначення хвороби за 2-3 години».

Важливою проблемою для міста є відсутність вакцин туберкуліну та БЦЖ. Тож, перший заступник міського голови Святослав Кравчук дав завдання підготувати листи в обласне управління охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я України, до народних депутатів-волинян з проханням допомогти розв’язати ситуацію з протитуберкульозною вакцинацією.

Члени координаційної ради, головні лікарі міських поліклінік Оксана Лєщинська, Лариса Духневич та Ігор Гнетньов говорили й про можливість примусового лікування хворих на відкриту форму туберкульозу, про застаріле рентгенівське обладнання у лікарняних закладах. За словами Лариси Духневич, рентгенівське обладнання у лікарні 1976 року випуску.

Член координаційної ради, директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин говорила про ефективність соціальної реклами з питань профілактики туберкульозу: виготовлення телевізійного ролика, який, наприклад, можна було б транслювати на інформаційному екрані у департаменті, соціальних плакатів, листівок тощо.

Святослав Кравчук, завершуючи зібрання, акцентував, що, в першу чергу, необхідно активізувати серйозну роботу з проведення профоглядів, щоб не допустити або вчасно виявити ту чи іншу хворобу. Налагодити роботу як з державними підприємствами, так і з приватними бізнесовими структурами. Хоча в останніх, за його словами, працівники зацікавлені проходити профогляди, адже висока заробітна плата стимулює бути здоровим. Тож, необхідно йти в центр зайнятості населення, у кризові сім’ї, говорити про необхідність профогляду під час батьківських зборів у навчальних закладах та інших установах, здійснювати інші заходи.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: здоров’я
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
У Луцьку з туберкульозом хочуть боротися листівками
19 квітень, 2013, 15:28