У луцькій мерії заперечують, що скандальна скульптура - пам’ятник поетові Шишку

У луцькій мерії заперечують, що скандальна скульптура - пам’ятник поетові Шишку
Перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук заявив, що скульптура у сквері на розі вулиці Лесі Українки та Кривого Валу – паркова композиція, а не пам’ятник поетові Костю Шишку.

Про це віце-мер заявив 27 серпня під час оперативної наради у Луцькій міській раді.

Кравчук зазначив, що «це паркова композиція, яка уособлює людину-інтелігента».

Він пояснив, що в радянський час неподалік було популярне кафе «Лакомка», де часто збиралися інтелігенти міста. Цей пам’ятник символізує ті «тусовки».

Кравчук вважає, що в Луцьку було чимало діячів, які заслуговують на пам’ятник. Серед них і Кость Шишко. Але монумента йому, мовляв, ще немає. Якщо хтось бажає, може поставити поетові пам’ятник.

«Це право кожної людини бачити в тій скульптурі Костя Шишка. Місця в нас навалом – ставте, робіть, прикрашайте. Цей куточок дасть лучанам гордитися, що в нас є таке місце», - зазначив Кравчук.

Він додав, що на реконструкцію скверу не було потрачено жодної копійки з міського бюджету, а лише гроші підприємців.

Крім того, посадовець висловив незадоволення тими, хто описав скандал в інтернеті.

«Бігають з косичками і створюють проблеми, вічно нічим не задоволені в місті. Патріоти вони, писаки. Патріот – той, хто робить. Не треба розмовляти, а треба працювати», - заявив Кравчук.

Нагадаємо, на День Незалежності розгорівся скандал через встановлену скульптуру на розі Лесі Українки та Кривого Валу. Художники, скульптори, архітектори заявляють, що це - саме пам’ятник Костю Шишку, проте зроблений без будь-якого конкурсу, й тим більше на низькому мистецькому рівні. Проте підпису під скульптурою немає.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 61
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
гарний-гарний пам'ятник!
Відповісти
Три істеричні луцькі відьми і два-три маргінали хочуть диктувати свою волю місту. Невдахи з комплексами.
Відповісти
"Кравчук зазначив, що «це паркова композиція, яка уособлює людину-інтелігента»."

Ну ТО ПОВiСИВ БИ ТАБЛИЧКУ! ПОЛiЩУЧЕ!!!

Вирубали сквер i поставили пам`ятник "людинi-iнтелiгенту".
Для цих звiрiв ми вже як рiдкiснi тварини, бiля яких можна фотографуватись, розпити пляшку, чокнутись, попiсяти.
Відповісти
Грамотiй: "Цей куточок дасть лучанам гордитися..."
Відповісти
Угу, а місця у нас - "навалом". Лексикон маргінала.
Відповісти
Отримае Кравчук карну справу за порушення законодаства.

Часи, БРАТЕ, IНШI настали.
Відповісти
Мені як пересічному громадянину, лучанину пам'ятник подобається.
Відповісти
Святослав Євгенович сказали, що це садово-паркова скульптура. Напевне вони мали традиційне для чиновника переконання, що оперуючи набором певних термінів можна пояснити (збити з пантелику) якихось там обивателів, а тим паче митців (мистецтвознавців).
Пропоную звернутися до нормативного акту, а саме Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України" від 10.04.2006 №105, який містить визначення термінів:
Сади - упорядковані масиви зелених насаджень площею від 2 до 6 га, призначені для короткочасного відпочинку населення. За характером використання можуть бути: міські сади, сади біля видовищних споруд, сади житлових районів і мікрорайонів, міжквартальні сади та інші;
Парк - самостійний архітектурно-організаційний комплекс площею понад 2га, який виконує санітарно-гігієнічні функції та призначений для короткочасного відпочинку населення. Залежно від характеру і призначення вони діляться на парки культури і відпочинку, районні, спортивні, дитячі, дендрологічні, історичні, національні, меморіальні, етнографічні парки-музеї, історичні, виставкові, зоологічні, аерофітотерапії тощо.
Отже, чи має територія на розі вулиць Лесі Українки та Кривий Вал ознаки садово-паркової - робити висновки Вам. Як на мене, то все очевидно як білий день - нате вам чергове "красіво" за яким напевне криються грошові оборудки/інші інтереси/сприяння своїм тощо. Але це вже зовсім інша історія ... .
П.С. Потрібно вивчити як саме збиралися "не бюджетні" кошти на цю прикрасу і хто саме їх надавав. З'ясувати чи не криється там корупція.
П.П.С. Напевне в розумінні діяльного чиновника Кравчука я належу до категорії "писак" ).
Відповісти
А что Кравчук знает про интеллигенцию?
Відповісти
в мене ніби де-жа в’ю.. здається, памятаю цю зовнішність (чимало "Аиста" в свій час в лакомці наласувавсь)
Відповісти
нормальний пам"ятник, не помпезно - монументальний, нічим не гірший за якогось Швейка. Чого галас зчинили? А "художників, скульпторів, архітекторів", які заявили, що рівень не той, просто жаба задавила, що хтось інщий гроші отримав, а не саме вони.
Відповісти
А мені все рівно які там гроші і відмивання крутяться... Захочуть відмиють просто по паперам... А так хоч якась користь для міста! Гарно і побільше б такого... Краще замість хащів та сміттєзвалищ отакі куточки поробили... І все рівно хто там Шишко чи інтелігент... А ще - придумати легенду і буде ще одне місце для Волинського туризму, що принесе користь місту... А вибачте, "мистецький" п..здьож ще жодної користі не приніс!
Відповісти
а там і легенди не треба. в тому куточку є справжня історія, пов'язана з францією :)
Відповісти
ну та саня напиши статтю про цю легенду, в тебе це чудово виходить)
Відповісти

Доречі, вчора, сидів на лавочці біля цього пам’ятника "інтелегента", досить так нічого собі, от тільки помітив, що туди людиди підходять не тільки кави попити, ...нічого не соромлячись молодикі відливають біля "інтелегента". Це не критика до автора "бронзового дятька" , або затверджувача проекту, просто як факт,спостереження, що деяким до тої інтелегенції ще далеко, тому краще потурбувалися б хоч про один громадський туалет в центрі міста.
Відповісти
Мента туди...з електропояснювачем.
Відповісти
Що ж таке: кава є, а туалету немає. Порушення санітарних норм.
Відповісти
реконструкцію то вони замутили, а нові дерева замість вирубаних хто садитиме?
Відповісти
Мені пам'ятник дуже подобається. Дійсно згадую той час, коли тато мені в "Лакомці" брав доміно, а там пили каву з коньячком саме такі дядьки. Мистецький рівень скульптури спірний, але у Луцьку немає жодного шедевра.
Відповісти
то нехай встановлять пам'ятник шишку в сквері його імені біля 2 школи!
Відповісти
Нi, не так:

Три поважних панi та два розсудливих добродiя висловили своi зауваження щодо неприпустимостi назконних дiй мiськоi магiстратури.
Відповісти
Оце прочитала, хто з місцевих митців виступив проти скульптури. Вельмишановні митці і метцкині Ковальчук, Кумановська, Навроцька, Чухрай та інші знали за життя Костя і всі тепер вважають його своїм другом. Однак ніхто, НІХТО! з них не запропонував на честь пам’яті, без сумніву, найвеличнішого після Шевченка поета України, без авторського гонорару зробити ескіз чи пам’ятник. Навпаки, коли прочули, що Фонд Палиці має намір виділити фінансування, залупили ціну під мільйон! Фонд відмовився. Друзі-митці сходять отрутою. А Кравчук взяв і зробив: без Фондів, митців і бюджетних грошей. Респект Вам, Святославе Євгеновичу! Для критиканів же цитую Шишка: Роздумування для розривки, зарозумілість невігласства... Коли б чогось нам насправді хотілось, відчули б варта чого наша тривкість...
Відповісти
Оце прочитала, хто з місцевих митців виступив проти скульптури. Вельмишановні митці і метцкині Ковальчук, Кумановська, Навроцька, Чухрай та інші знали за життя Костя і всі тепер вважають його своїм другом. Однак ніхто, НІХТО! з них не запропонував на честь пам’яті, без сумніву, найвеличнішого після Шевченка поета України, без авторського гонорару зробити ескіз чи пам’ятник. Навпаки, коли прочули, що Фонд Палиці має намір виділити фінансування, залупили ціну під мільйон! Фонд відмовився. Друзі-митці сходять отрутою. А Кравчук взяв і зробив: без Фондів, митців і бюджетних грошей. Респект Вам, Святославе Євгеновичу! Для критиканів же цитую Шишка: Роздумування для розривки, зарозумілість невігласства... Коли б чогось нам насправді хотілось, відчули б варта чого наша тривкість...
Відповісти
Святославе Євгеновичу, не зважайте на цих вбогих "мистців", яким ціна нуль. І пан Палиця, и Ви зробили для міста гарну справу. Хай в цій шляхетній скульптурі кожний бачить те, на що спроможна його свідомість. Не треба робити з поета Костя Шишка ікону. Він був різний: і каву пив, і алкоголь вживав, і геніальні вірші писав. Це бренд Луцька - ПОЕТ З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ! Всі ці покидьки дійсно сходять здичавілою заздрістю. Спілка місцевих графоманів впала у нестяму. Але все це марна справа. Звеличений у бронзі поет. Вкарбований у вічність. Пошанівок владцям та спонсорам дяка.
Відповісти
I в дупцю цьомаємо звучно!!!
Відповісти
сормно?давно обідала,голодна?
Відповісти
Митцям ціна нуль.
І далі відлизалі Палиці по самі гланди.
Тьфу, гидко...

Нешановний Мирослав, перхоть типу Палиці і Кравчука приходять і відходять, а про те, що в Луцьку жила і творила напр. пані Кумановська будуть знати і через 100 років.
Відповісти
геть цих панків від чудової скульптури! захистимо легенду міста!
Відповісти
Руки геть вiд дядка з чашкою!
Відповісти
"«Бігають з косичками і створюють проблеми, вічно нічим не задоволені в місті. Патріоти вони, писаки. Патріот – той, хто робить. Не треба розмовляти, а треба працювати», - заявив Кравчук." Ну, його роботу, разом з кривим, видно було на протязі багатьох років... зараз боком вилазить ця робота то тут, то там, а визнавати це не хочеться..
Відповісти
Юру Луценка за 40 000 гривень посадили на 4 роки, а цей з Кривим скiльки десяткiв мiльйонiв по Луцьку роздмухали!
Відповісти
Фонду чисте сумління - респект!
Відповісти
Місто повинно мати свої легенди. Шишко - легенда Луцька. Вуличний поет у кращому й гіршому розумінні ціього слова. Тонкий лірик і бомж водночас. Міг написати катрен на хлду за горнятко кави. Вічний перехожий чи то пак сторож вулиці Радянської. Простий, як двері. Більше в Луцьку таких не було на моїй некороткій пам'яті. Тому як прообраз навіть не інтелігента, а народного поета, цей портрет пасує найбільше. Віктор Ковальчук, хай пробачає, другий у цій черзі. А навпроти в скверику ще бачу беззцбого Валенту в заношеному светрі з цигаркою в зубах і тюбиком фарби замість пензля та недопитою пляшкою. Без підпису, звичайно, що це він. Щоб інших колег не образити та колективних листів радянської інтелігенції не спровокувати. Спасибі творцям міської легенди туристичного Луцька, обличчям якого досі був бравий солдат Швейк, проти якого, вгадайте чому, ніхто не виступав.
Відповісти
Уточнення: мабуть, Микола Ковальчук, тобто один з підписантів. Віктор Ковальчук - це діяч культури з Рівного, якщо не помиляюсь.
Відповісти
Дякую, точно!
Відповісти
гарний пам'ятник! мені подобається
Відповісти
кому пам'ятник? я про цього Шишка до істерії з пам'ятником нічого не знав. Зараз чесно загуглив і дійсно фото Шишка і зображений чоловік- інтел на пам'ятнику подібні (лише баран це заперечуватиме). Але почитайте біографію того чоловіка то він заслуговує бути образом. А якщо різного роду художній раді жаба давить що не хтось із них то робив то на чорта ви такі потрібні щоб тормозити усе і дерибаном замовлень займатися. Ганьба таким голодранцям радника, гнати тих пердунів старих і робити свою роботу. На будівництво ейфелевої вежі теж заборони вішали а на ті заборони ложили і результат який.
нормально, гарно, затишно, лише чомусь захотілось магазин мисливець знести він на мою думку псує естетику і враження.
Відповісти
Пам'ятник сподобався, побільше б таких в Луцьку...!!!! А то гості з інших міст приїзжають навіть толком нема біля чого їх в Луцьку сфотографувати!))
Відповісти
А то гості з інших міст приїзжають навіть толком нема біля чого їх в Луцьку сфотографувати!))
_____________
Ви може з рідною старю вижвою переплутали?
Відповісти
Вся ця навколомистецька братія вже остогидла із своїми проектами. Яка ненажерлива єхидна! Тільки б гроші зрубати. Нічого святого. Пам'ятник гармонічно вписується у навколишнє середовище. Маленький скверик. Чудово.
Відповісти
пропоную для залучення туристів зібрати художню раду та зробити ескіз, робочий проект і воговити памятник фалосу висотою щонайменьше до третього поверху та встановити його навпроти центрального входу до міськради. за основу і за для натуралістичності пропоную ліпити прямо з якогось депутата, який той фалос клав на всіх.


Відповісти
Вірно. І туристів буде куди вести.
Відповісти
БОгу дякувати, не додумались пам'ятник Бандері на цьому місті поставити. А ця скульптура досить симпатична. І особисто в мене викликала відразу купу приємних спогадів про часи кавування у "Лакомці". І приємно, що якійсь теплий пам'ятник, добрий.
Відповісти
Не знав що Костя Шишко став легендою Луцька. Хоча із статті так і не зрозумів із за чого скандал. Ну поставили памятник, а що не так? Між іншим в Лакомці столики та чашки були не зовсім такими.
Відповісти
Скандал тому, що підсумки конкурсу мали оголосити 30 серпня. А Кравчук вирішив за всіх. Думаю в основі його рішення була
о$оби$та зацікавленість. Мені здається про це навіть фонд, який фінансував не здогадувався.
Відповісти
ZOMG TEH DRAMA
Мілійон уходить з рук митців
Присвячується творчим спілкам (с)
Решті митців пропоную поряд увічнити в скульптурі кумановську, яка роздирає рот пісяющій ременяці. Буде символічно. І рівень ваш.
Відповісти
а це що за баби, з якого контейнера?
Відповісти
ха-ха-ха...
Відповісти
хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНУ подяку скульптору Ірині Дацюк! І не лише за чудову художню роботу, а й за велике терпіння до цього поливання брудом! Напевно, непросто слухати, як твою роботу обсирають. До речі, судили скульптуру, коли вона ще була замотано в целофан. А цікаво, по чому?
Відповісти
Ліпила уся скульптурна фабрика спасаючи волинян від позору
Відповісти
А мені дядя схожий на ДЖИПЕРСА СКРИПЕРСА з американського фільму жахів!!!

Відповісти
Ситуація проста: дяді Сірьожі ("он же Лысый") дали дозвіл на будівництво торгового комплексу за умови збереження скверу та зобов'язали зробити там після себе красоту та марафєт. Комусь прийшла в голову ідея поставити там пам'ятник (чи то що то там є). Дядя Сірьожа знайшов найдешевший варіант скульптора, порішав це з Владою і, як результат, нашвидкуруч до 24 серпня поставив пам'ятник! Влада довольна, дядя Сірьожа зекономив, а мистецька рада луцької інтелігенції в прольоті :)
P.s. вибачте за сленг :)
Відповісти
Ну що ж, Welcome to world of freedom. Тобто, якщо дядя Сірьожа зміг, а інші не змогли - too bad. Чи не того ми прагнули? Жити вільними людьми? А свобода - річ цінна, тому коштує дорого, в тому числі і в долларах.
А що стосується дешевизни роботи скульптора - то мало хто з видатних митців минулого помирав в роскоші. Як правило за іхні твори і копійки не давали. Так що мусимо подякувати дяді Сірьожі за те що він взагалі не встановив якесь абстрактне страховисько. А чи скульптура має якусь цінність - то вирішує час, а не спеціалісти від мистецтва.
Відповісти
Дядя Сірьожа зміг лише тому, що в нього подвязки з донецьким дядею Вітею. Інші не можуть тому, що таких подвязок не мають (що характеризує цих "інших", доречі, з хорошої сторони).
Якщо вас задовільняє вся ця Сіцилія навколо - значить, ви особисто заслуговуєте на те багно, яким є нажаль на сьогодні наша держава.
Відповісти
мистецька рада луцької інтелігенці - це ті що колись бачили Шишка?
Відповісти
Емоційно нагадує скручене ласо лайна. Я готовий сам виблювати всю свою упередженість до цієї скульптури, прямо на цей столик і нагодувати цим всіх пересічних лучан яким ця байда сподобалась. Вітаю всіх жителів та гостей міста ще з одним прутнем між булок. Дякую за співчуття.
Відповісти
Інтелегент істину глаголить
Відповісти
нуіну! негідно то всьо у нашому місті розвивається...
Відповісти
http://uk.wikipedia.org/wiki/Шишко_Костянтин_Михайлович
Відповісти
http://www.volart.com.ua/art/kost/index.html найповніша інформація Костя Шишка
Відповісти
Розділю тих, кому подобається "пам"ятник чи то Шишку чи то інтелігенту", на 2 частини:
1) На зарплаті в Палиці. З цими все зрозуміло.
2) Безкоштовні любителі "красівості". Їм дядечко прикольний, можна ввечері навіть пива під ним попити і сємки поплювати.

Мушу з жалем для рідного міста констатувати, що їх таки більшість ((
Відповісти