У Луцьку молилися за українську владу і вступ до ЄС. ФОТО

У Луцьку молилися за українську владу і вступ до ЄС. ФОТО
Близько 300 людей зібралося на Київському майдані, аби спільно помолитися за успішне підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Молитві передував хресний хід, який розпочався о 13:00 від Театрального майдану та рушив проспектом Волі до Київського майдану.

Захід відбувся 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці та річниці УПА.

Метою молебню стало підтримання євроінтеграційних кроків керівництва країни. На майдані зібралися представники українського козацтва, воїни УПА, політичні та громадські діячі. Не обійшлося і без політики. На площі розгорнули плакат «Свободу Юлії Тимошенко». Окрім цього, був плакат з символікою ВО «Свобода» та написом «Бандера, Шухевич – герої нації. Вони воювали за нашу свободу!»

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив, що присутні прийшли «показати єдність у вірі та єдність у спільних прагненнях». Окрім цього, він зазначив, що варто помолитися за владу, Верхову раду України, міністрів, президента України, аби керівники держави і надалі вели країну до європейської спільноти.

«Не ми туди вступаємо – ми об’єднуємося», - зазначив владика Михаїл.

«Для когось це острах: а що буде далі? Відповідь одна. Ми йдемо з Богом. Якщо ми йдемо з Богом, то нічого не повинно бути страшним. Ми віримо у те, що Господь буде допомагати нам у наших трудних хвилинах. Як віруючі люди ми несемо Христа у Європу, бо там його дуже мало залишилося, дуже мало залишилося віри», - додав митрополит.

Владика Михаїл порадив присутнім не думати про те, що для них зробила Україна, а думати, що можна зробити для держави.

«Я радію, що сьогодні ми вже не плачемо від проблем. Ми молимося і працюємо. Тому закликаю усіх вас до праці, до праці на благо України, заради майбутнього наших дітей і онуків», - зазначив Михаїл.

«Ми сьогодні ближчі прикордонно до Європи. Тому нам сонце сходить раніше. Хтось ще думає, що це погано. Але сонце сходить у свій час. Одна людина встає в 5 ранку, інша - о 9. Спати сутками ніхто не зможе. Тому я впевнений, що Схід і Захід буде правильно розуміти, що ми одна сім’я, родини повинні бути дружніми», - додав владика.

У свою чергу голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук подякував народним депутатам за прийняття євроінтеграційних законів.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 14
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Вітів попа попихає... Церква в політиці - гаплик ідеї...
Відповісти
НУ чому!? Ну навіщо все так політизувати :(
Відповісти
Юлю на зону.
Відповісти
Я шо то во за дядько такий дивний на гостанній фотці?))))
Відповісти
якісь дивно одягнуті.на папуг схожі.
Відповісти
Однострої козаків, які є на світлині, пошито згідно стилю 17 століття. Що поробиш - таким (і навіть ще більш потужно розцяцькованим) був парадний одяг шляхти. А кому не віриться - завітайте до Дубенського замку, в одному з залів якого експонується прекрасна виставка реконструкцій чоловічого і жіночого одягу того періоду (буде експонуватись до кінця жовтня). І гругозір розширите і задоволення отримаєте, бо у Дубенському замку справді є на що поглянути.
Відповісти
за шо молились?
ви взагалі розумієте що таке молитва?
"А молясь, не говорите лишнего..(..)..ибо знает Отец ваш, в чем вы имеете нужду,прежде вашего прошения у Него."(Мф 6,7-8).
ці служаки культу не мають нічого святого.
бабло з дурних збирають та як баранів вулицями водять.
Відповісти
в нинішньому світлі на церкву, хай батюшки моляться за спасіння свої душ!
Відповісти
та в такий день треба було молитися за упокій душ тих патріотів, що віддали життя своє за волю України, а не за владу, верховну раду та міністрів....
Відповісти
не перед адміністрацією в цей день треба було збирати людей, а в Новому Загорові, на Вовчаку, біля памятних знаків та могил воякам УПА, які є чи не в кожному волинському селі.... От де би мали бути в цей день.... А про євроінтеграцію можна було і в інший день помолитись.... Хоча, як на мене, то це взагалі "дивна" ідея, не знаю, чия.....
Відповісти
А ЩО ТАМ РОБИТЬ РЕЙДЕР ОСЬКА ВКРАВ БАБЛО ЛЮДСЬКЕ А ТЕПЕР ЩАСЛИВО ПОСМIХАЕТЬСЯ
Відповісти
А про те, що 14 жовтня День козацтва і УПА журналісти Волинь Post забули розповісти. І чомусь Урочистий козацький марш від Театрального до Київського майдану (присвячений саме цій події (а не "молебню за владу") "не побачили" і "не почули" (може оркестр затихо грав). До речі - козацький захід був організований з основами европейських традицій, адже колона була сформована з елементами історичної послідовності військових формувань Руси-України.
Панове журналісти - козаки прийшли до пам'ятника Борцям за волю і незалежність України, щоб віддати їм Честь і вшанувати їхній Подвиг, а не за "владу" молитись. Бо на момент вшанування наших Героїв ані один представник отої "влади" не вийшов, хоча всім їм було надіслано запрошення ще тиждень тому. Висунулись з кабінетів "владарі" аж тоді коли священники прийшли. Та чомусь не тільки поставали спинами до Монументу, а ще й ані слова не промовили в пам'ять Героїв, які полягли за Україну.
І голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Петрович Клімчук і Митрополит Луцький та Волинський Михаїл чомусь "не побачили" стометрову шеренгу сформовану з ветеранів УПА, козаків та пластунів і чомусь "забули" привітати з святом Дня Козацтва і УПА жителів Луцька та Волині.
Дивним чином не було надано слова міському Голові пану Миколі Романюку. Борис Петрович "не замітили", поряд перебуваючого, поважного представника Громади м. Луцька (що до речі є грубим порушенням європейських традицій та протокольних норм).
Шановні журналісти Волинь Post(у) - Козацтво ставало на Майдані, щоб молитись за Україну, а не за оту "владу", яка байдужа до національних цінностей! Козаків ніхто не повідомляв, що буде отой "молебень за владу" (та й анонсів таких ніде не було). Отож для нас такий "веселий" спектакль став несподіванкою. Тому фото з козаками, до поданої Вами статті, пропоную прибрати та ще й у статті зробити виправлення, бо наведена Вами інформація не відповідає дійсності. Та й з розміщенням світлини де стоять ветерани УПА подумайте (бо ще хтось грішним чином домислить, що ці поважні жінки для можновладців квіти принесли).
Відповісти
Святкуванню Дня Українського Козацтва, - основи постання в історичному ракурсі України як Держави, був присвячений Марш козацьких та патріотичних організацій Волині від Театрального до Київського майдану у супроводі військового оркестру, з прапорами організацій та хоругвами. Цьому Маршу мав передувати Молебен у кафедральному Свято-Троїцькому соборі котрий мав розпочатися о 12.30. Це мало бути урочисте Богослужіння з елементами військової Служби, схилянням прапорів перед алтарем, військовим строєм у храмі і т.д. Але після того як колона з представників усіх організацій простояла пів-години на площі собору перед дверима храму, з невідомих причин Служба була відмінена. А домовленості були на найвищому рівні заздалегідь. Хто прийняв таке рішення? Чому було одразу не сказати - Богослужіння не буде - не стійте перед воротами Храму - ви тут не потрібні... Від самого початку плюнули Козакам в обличчя!
Відповісти
Святкуванню Дня Українського Козацтва, - основи постання в історичному ракурсі України як Держави, був присвячений Марш козацьких та патріотичних організацій Волині від Театрального до Київського майдану у супроводі військового оркестру, з прапорами організацій та хоругвами. Цьому Маршу мав передувати Молебен у кафедральному Свято-Троїцькому соборі котрий мав розпочатися о 12.30. Це мало бути урочисте Богослужіння з елементами військової Служби, схилянням прапорів перед алтарем, військовим строєм у храмі і т.д. Але після того як колона з представників усіх організацій простояла пів-години на площі собору перед дверима храму, з невідомих причин Служба була відмінена. А домовленості були на найвищому рівні заздалегідь. Хто прийняв таке рішення? Чому було одразу не сказати - Богослужіння не буде - не стійте перед воротами Храму - ви тут не потрібні... Від самого початку плюнули Козакам в обличчя!
Відповісти