Хочуть арештувати ще одного активіста луцького Євромайдану

Хочуть арештувати ще одного активіста луцького Євромайдану
Голову луцької «Батьківщини» хочуть посадити під домашній арешт. Той заявляє про репресії.

Відкриття кримінальних проваджень проти політичних та громадських активістів здійснюється аби придушити активність луцького Євромайдану, вважає голова Луцької міської партійної організації «Батьківщина», депутат Луцької міської ради Сергій Григоренко.

Про це Григоренко заявив 12 грудня після допиту в обласному Управлінні МВС.

Депутату інкримінують порушення статей 295 та 341 Кримінального кодексу України. А саме у публічних закликах до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд, насильницького виселення громадян, що загрожують громадському порядку, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів такого змісту, а також захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій.

Зі слів адвоката Григоренка Вадима Матвіїва максимальний термін покарання за злочини становить 3 роки обмеження або позбавлення волі.

12 грудня депутата допитували. Справу Григоренко вважає політичним переслідуванням. Про це він вказав і у протоколі допиту, а також зазначив, що всіма законними методами буде відстоювати свою думку.

На днях суд має обрати міру запобіжного заходу до депутата.

11 грудня зі слів Григоренка була інформація про те, що до нього мають застосувати підписку про невиїзд, вилучити закордонний паспорт, а також заборонити брати участь у масових акціях.

«Але сьогодні нам заявили про те, що міру запобіжного захисту хочуть зробити більш жорсткою: проситимуть суд, аби посадив мене під домашній арешт», - зазначив депутат.

«Що змінилося за ніч? Я так думаю, пішла команда робити репресії проти політичних активістів, максимально зменшити активність луцького Євромайдану. Й тому вчора була одна міра, а сьогодні просять набагато жорсткішу», - зазначив депутат.

При чому обранця громади в правоохоронних органах хочуть посадити під арешт на максимальний термін – два місяці.

Захисник та підозрюваний кажуть, що справа рухається на диво швидко і прогнозують, що справу по суті суд розгляне вже за два тижні.

Нагадаємо, загроза домашнього арешту нависла як мінімум ще над одним активістом луцького Євромайдану - Майєю Москвич. Її звинувачують у хуліганстві.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Інші новини теми
Коментарі 22
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Парака,агов! Люди все бачать і пам'ятають.Зупиніться!Кому Ви служите?
Відповісти
Все правильно! Крикуни, горлохвати і провокатори хай сидять вдома. Домашній арешт - хороша штука.
Відповісти
Що в будь-якій державі спроба захопити владу переслідується Законом. Тепер міняйте памперси і вийте...
Відповісти
та ж ніхто не збирається захопити владу, люди хочуть, щоб та влада їх почула... не можу зрозуміти наші правоохоронні органи, які мали б займатися справді серйозними справами - розслідувати крадіжки, вбивства, а не політично переслідувати людей, які прагнуть жити в нормальній країні, де є свобода слова, де можна жити як людина, а не як раб... тримайтеся, наші активісти, ми з вами!!!
Відповісти
Усі серйозні справи описані в кримінальному кодексі. Там споміж вбивств і крадіжок є не менш серйозні злочини, такі як масові заворушення, групове порушення громадського порядку, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку, хуліганство, блокування транспортних комунікацій, захоплення державних або громадських будівель чи споруд, опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу і ще багато інших кримінальних дій. І твоя свобода слова тут ні до чого. Слово і захоплення будівель є різні речі. От навіть таке популярне на майдані розмальовування державного прапора є наругою над ним. А значить злочином.
Відповісти
РУКИ вАШІ В КРОВІ,ВОЛИНСЬКІ СЛУЖИТЕЛІ ФЕМІДИ! БУДЬТЕ ВИ ПРОКЛЯТІ ДО СЬОМОГО КОЛІНА.
Відповісти
http://www.youtube.com/watch?v=gmCajZuiOK0
одразу все стає зрозумілим!!!
Відповісти
архівах на всіх відео?що там зрозуміло кому вже наперед знаєте?скрита камєра?
Відповісти
знаю Григоренка як досить активного опозиціонера, який не боїться залякувань влади, в будь-якому випадку продовжуйте боротьбу і доводьте свою правоту, встид таким слідчим, ГАНЬБА системі, яка породила цю міліцейсько-корумповану верхівку
Відповісти
і ще знаю Григоренка як деребанщика земельки і дрібного ворішку
Відповісти
зате тебе ніхто не знає, ха-ха
Відповісти
Тікай швдше до Вікторова. Одного ви поля ягідки.
Відповісти
добре, що тобі нікуди втікати не треба, бо всеодно нікуди не приймуть, отак і просидиш тролем в інтернеті, стид та срам... вийди на майдан, може порозумнішаєш
Відповісти
Григоренко, Гузь молоді розумні хлопці які не бояться повстати проти злочинної влади. А могли б тихо сидіти , як більшість депутатів і служити Клімчуку. Хоча кому я це кажу? тут спеціально найняті троллі гадать всіх . Люди розберуться хто є хто!
Відповісти
Ти не заєш, а лучани зають таких "героїв" дерибану.
Знаємо їх по їх вчинкам, а не словам. Злодюжки вони.
Відповісти
Бондар, Гузь, Шиба, Григоренко - відмажуться, Собуцький і Майя - навряд чи
Відповісти
А недосвідчених Студентів дурити було так легко.
Не те що серйозних дядьків і тьоток.
Коти Базиліо: "Какое небо голубое,
мы ж не сторонники разбоя...".
Відповісти
Водили туди-сюди.. Як прийшлось відповідати за неподобства- так відразу пісяєте в штани. Шакали з гієнами...
Відповісти
Штрафувати політичних аферистів!
Відповісти
Усі серйозні справи описані в кримінальному кодексі. Там споміж вбивств і крадіжок є не менш серйозні злочини, такі як масові заворушення, групове порушення громадського порядку, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку, хуліганство, блокування транспортних комунікацій, захоплення державних або громадських будівель чи споруд, опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу і ще багато інших кримінальних дій. І твоя свобода слова тут ні до чого. Слово і захоплення будівель є різні речі. От навіть таке популярне на майдані розмальовування державного прапора є наругою над ним. А значить злочином.
Відповісти
Вийди на майдан і розкажи там,чи піджилки трясуться.Такі як ти і довели краіну до ручки.
Відповісти
Какановичів не видно на мітингах.Леніна закопали і на могилі в лісі сидять.А хлопці молодці.Не побоялися повстати проти злочинноі влади.Слава героям.
Відповісти