Голову луцької «Батьківщини» посадили під домашній арешт

Голову луцької «Батьківщини» посадили під домашній арешт
Голові луцького осередку ВО «Батьківщина», депутатові міської ради Сергію Григоренку суд дав два місяці домашнього арешту, заборонивши лишати житло з 21:00 до 7:00. Також йому заборонили брати участь у масових заходах.

Таке рішення як міру запобіжного заходу прийняв суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Віталій Ковтуненко у п’ятницю, 13 грудня.

Григоренка зобов’язали здати на зберігання до відповідних органів держвлади закордонний паспорт, прибувати до слідчого за першою ж вимогою і заборонили виїжджати за межі Волинської області без дозволу слідчого.

Хоча представники слідства просили суд посадити Сергія Григоренка під домашній арешт із суворішою забороною лишати житло (з 19:00 до 7:00) та з носінням електронного засобу контролю. Втім, суд у цьому слідству відмовив.

Як розповів Сергій Григоренко, прокуратура і міліція Волині інкримінували йому порушення статей 295 (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку) та 341 ККУ (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

Нагадаємо, разом з Григоренком у цих злочинах звинувачують ще п’ятьох активістів Євромайдану.

Мова йде про мирні акції протесту під стінами будівлі облради у понеділок, 2 грудня, і вівторок, 3 грудня.

ЗАКЛИКАВ, БЛОКУВАВ, ПОРУШУВАВ – СЛІДСТВО

Представники слідства стверджують: 2 грудня Григоренко біля приміщення Волиньради під час мирної акції Євромайдану, закликав учасників прибути до облради 3 грудня та заблокувати всі входи в приміщення.

А вже наступного дня, 3 грудня Сергій Григоренко разом із європолітиками Ігорем Гузем та Володимиром Бондарем біля облради «паралізували роботу облради і облдержадміністрації шляхом блокування доступу» до будівлі. Мовляв, з 8:00 до 10:00 через дії Григоренка і його «спільників» до приміщення облради не змогли потрапити на робочі місця працівники і службовці облради та ОДА.

ВСЕ БУЛО МИРНО І ЗАКОННО - ГРИГОРЕНКО

«Безперечно, я з таким не згідний. Я вважаю це переслідуванням за мою політичну діяльність як депутата Луцької міськради і голови луцького осередку ВО «Батьківщина», – зазначив Сергій Григоренко.

Так, депутат зауважує, що брав участь у акціях Євромайдану, але всі вони були мирні.

«Ці акції відбувалися у відповідності до поданих заявок до Луцької міськради. Я не чинив особисто і мої друзі жодних насильницьких дій і закликав лише до мирних акцій протесту. З мого боку жодних фізичних дій до будь-кого, жодних захоплень державних органів влади не було. Я знаходився взагалі на вулиці, біля приміщення обласної ради і просто висловлював свою позицію як громадянин і як політик», – пояснив він.

ГРИГОРЕНКА "ПРИМАЗУЮТЬ" ДО СПРАВИ ПОРТРЕТІВ ЯНУКОВИЧА

Окрім того, Сергію Григоренку та низці громадських діячів інкримінують й інші правопорушення, яке політик умово назвав «справою про заволодіння портретами Януковича». У цій праві, зокрема, звинувачують голову молодіжної організації «Національний Альянс» Майю Москвич.

«В цій справі я взагалі не фігурую, бо я цими портретами не володів. Тим не менше, органи слідства вважають, що я чимось заволодів. Хоча чим, так і не можуть довести. Це, очевидно, в їхній уяві», – вважає Григоренко.

На думку європолітика, правоохоронці здійснюють репресії щодо учасників Євромайдану. Метою цього, мовляв, є намагання максимально знизити активність активістів, «залякати їх, застосувавши різні міри запобіжних заходів».

«Також вони хочуть прозвітувати високим чинам з міліції і прокуратури на Київ, як вони тут потужно, активно і дуже швидко борються з учасниками Євромайдану», – додав депутат Луцькради.

НАДТО ЖОРСТКО - АДВОКАТ

Григоренко заявив: «Я не згідний як з тією статтею, що мені інкримінують, так і з мірою запобіжного заходу».

Захист просив суд врахувати те, що Сергій Григоренко проживає в Луцьку, має міцні соціальні зв’язки і жодного разу не ухилявся від слідства, відвідуючи допити і судові засідання.

За словами Григоренка, його адвокат вважає обраний запобіжний захід надто жорстким. Мовляв, достатньо було б таких запобіжних заходів як особиста порука та застава.

У суді взяти Григоренка на особисті поруки пропонував нардеп Анатолій Вітів, втім суд у цьому відмовив, мотивувавши це тим, що Вітів подав таке клопотання надто пізно.

Підтримати Сергія Григоренка прийшов нардеп Анатолій Вітів
Підтримати Сергія Григоренка прийшов нардеп Анатолій Вітів
Волинські опозиціонери також прийшли у суд
Волинські опозиціонери також прийшли у суд

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 31
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це дуже мягко...
Відповісти
Супер!
Відповісти
Ковтуненко суддя?
Це в нього БМВ АС8888?
Відповісти
Ні, це не його авто
Відповісти
а яке?
а той будинок де він єживе тоже не його?)
Відповісти
Ковтуненко - це колишній мент. Начинка залишилась та ж. Я пройшов через його "суди". Кітель поміняв на мантію. З вовка можна зробити білого симпатичного пуделя, тільки є трохи роботи. Так і це. Там є Валентина Пушкарчук - гуманна і принципова суддя. Ця на таке б не пішла ні під якими загрозами. Але таких мало.
Відповісти
капец мудацке ппаврсуддя
Відповісти
Нічого-нічого! Тримайся, Серьога! Скоро все піде в зворотньому напрямку
Відповісти
Вася тут точніші коментарі про Григоренка:
http://www.volynnews.com/news/authority/lutskoho-deputata-vzialy-pid-domashniy-aresht/
Відповісти
Ой мамочко, а скільки "впливових" співчуваючих! А їх чого не арештують? Банада, Вітів... всі з одної "компанії"!
Відповісти
нічого, прорвемося, головне не впадати у відчай, "да здраствует суд, самый гуманный суд в мире", ніхто і не сумнівався,що так буде,їм пішла вказівка зверху, от вони і вислужуються один поперед одним, влаштовують судилища, політичні переслідування, ганьба
Відповісти
Клімчук і його с*аколизи злякалися кількох людей з Майдану. Що Борис Бородань не хочете на відпочинок? Дарма... йдіть з достоїнством, поки є час. бо потім гнатимуть вас з адмінстрції як с*рливого кота
Відповісти
Менти банкують
Відповісти
Це Луцьк чи донецк?
Відповісти
Сергій, два місяці - це шматок часу. Забацай докторську, чи якісь мемуари. Чи можна "Анну Кареніну" - тільки сучасну, не ту, яка голову під поїзд поклала. Чи сагу про волинських зубрів? Га?
Відповісти
Охрініти! На Волині і таке???Хтось ще вірить у чесність цієї влади? Та вони нас усіх посадять в разі програшу майдані. Усіх.
Відповісти
Посадять всіх...
Відповісти
Сер Йога. Памперсів підвеземо...
Відповісти
тєбя посодют,а ти нє воруй!
Відповісти
сам собі приговор підписав....думав просто буде ...ніфіга....але людина не коштує свічок
Відповісти
А хто знає прізвище судді, який вирішував Долю Маї Москвич?
Відповісти
Саме АФЕРИСТИ доводять до суми, особливо тих,
хто на Світ і на себе дивиться через "РОЖЕВІ ОКУЛЯРИ".
Відповісти
впринципі нормальна людина. Вміє висловлюватись. Переконувати. І це зараз важливо . Багато язики чешуть . Йому можна повірити
Відповісти
Я теж вірю чи не вірю. Але, думаю, що висновок про людину
варто робити не по умінню висловлюватися, а по її діях.
Він, до того ж підозрюється в оформлені на підставних осіб
земельними ділянками в м.Луцьку.
Є й свідок + а/м "Хонда".
Відповісти
Читаючи зловтіщні коментарі дивуюсь, наскільки потрібно мати чорне піднебіння, щоб радіти з того, що людині за власну позицію, яка не співпадає з чмошним світоглядом ,,моя хата скраю'' дають арешт (навіть домашній) . Такі коментатори завжди будуть на стороні влади, яким ідиотизмом вона б не страждала. Аналізуючи історію, пересвідчуєшся, що і в період голодомору 33го таких теж не бракувало, Поїдали власних дітей, але проти режиму не виступали. А потім причитали , який добрий та багатостраждальний наш народ і т.д. А коли з'являється людина що не бажає бути бараном у стаді, відразу - ату його! Дійсно холопська психологія. Адже рабам воля не потрібна. Вони мріють пр власних рабів.
Відповісти
На наручники заслуговують ті, хто у владі.
Відповісти
Лучанка писала правду і все дуже просто.
Опозиція створює іллюзію. Начебто в м.Луцьку існує 2500 членів партії "Батьківщина".
Причетний до створення цієї іллюзії Пустовіт Г.О. (бувший голова Луцької "Батьківщини").
Він, бажаючи бути "значним" і робити кар'єру, "створив" приписки на папері ".
В списки депутатів Луцька набирав (звичайно, те за "так") не зовсім достойних людей.
Це видно по існуючих "проблемах" з депутатами. Депутати від БЮТ найбільш причетні до корупційних

зловживань з розподілом земельних (дороговартісних) ділянок м.Луцька і банківських афер.
А це вже серйозні злочини.
Оскільки в "Батьківщині" існує 20-30 чол. таких як Пустовіт, "шукаючих" зиску від політики людей.

Чому ж ні Пустовіт, ні Григоренко не вивели 2500 членів партії на мітинг в м.Луцьку? Тому що їх нема!
Це злочин, за який повинні нести відповідальність керівники.
Чому "лідер партії" Григоренко "примазався" до студентів, які перші незадоволено
почали справедливо мітингувати за Європу?
Тому що свої члени партії "Батьківщина" існують лише на папері,
а тут почався готовий багатотисячний мітинг молодих людей, яких легко можна навіть очолити.
Потрібно було лише одне - говорити полумяні гарні слова, що він і почав робити.
Але його вчасно зупинили.
Це дуже подібне до дій пройдисвітів чи провокаторів.
Нехай подякує Григоренко і Пустовіт, що не одягли на них електронній браслет ганьби.
Відповісти
Сергію, тримайся! Шавки з партії ригіонів та їх лизоблюди будуть поливати тебе всякою брехнею та своїми припущеннями. Плюнь на них та не здавайся. Ми переможемо!
Відповісти
Видно ти Сергію офігенну пітарду вставив регіонам в попу.
Відповісти
Ковтуненко - вирок смерть і для всієї його родини. Досить бавитись в демократію. Тільки таким способом можна навчити чиновника поважати закони.
Відповісти