Нащо прив’язують хворих у Волинській психлікарні: шокуючі результати журналістського розслідування
У Волинській обласній психіатричній лікарні в селі Липини порушували права пацієнтів: використовували ганчірки замість сертифікованих засобів для фіксації, пацієнти чинили насильство над іншими хворими, був навіть доступ до алкоголю та наркотичних речовин, мали місце неналежні умови утримання, а також перенаселеність палат і відсутність приватності для пацієнтів.
Про це йдеться журналістському розслідуванні “Сили правди”.
Водночас, як зазначила авторка розслідування в розмові на каналі Юрія Ричука, після перевірок омбудсмена та уваги журналістів у психлікарні в Липинах почалися зміни.
Решітки на вікнах зняли. Залишили лише на балконі для безпеки, а вікна обладнали обмежувачами, щоб пацієнти не могли випадково випасти
Прибрали спеціальні замки та перегородки між відділеннями, які створювали відчуття «закритої» лікарні. Тепер можна вільно проходити між дверима, що раніше було неможливо
Розпочали ремонти відділень. Уже оновили два корпуси: замінюють меблі, щоб не переносити старі в нові приміщення, роблять сучасніші палати
Встановили рекуператори, завдяки яким у відділеннях стало легше дихати та зменшилась задуха
З’явилися кулери та пристрої для підігріву води, щоб пацієнти могли пити чи робити чай
Закупили спеціальні сертифіковані засоби фіксації пацієнтів (тканинні браслети на магнітах) замість ганчірок чи мотузок, які використовували раніше
Покарали персонал через знущання над зафіксованим пацієнтом: одного лікаря зняли з посади завідувача відділення, частина медсестер звільнилася, шістьом працівникам оголосили догани, а відділення позбавили премій.
Планується будівництво нового корпусу на 93 ліжка з дотриманням сучасних норм ДБН. Проєкт уже готовий, потрібно 540 млн грн. Він має вирішити проблему перенаселення (нині на одного пацієнта припадає менше 4 м² замість 7 за нормою)
ДИВИТИСЯ ПОВНІСТЮ РОЗМОВУ З АВТОРКОЮ РОЗСЛІДУВАННЯ
Про це йдеться журналістському розслідуванні “Сили правди”.
Водночас, як зазначила авторка розслідування в розмові на каналі Юрія Ричука, після перевірок омбудсмена та уваги журналістів у психлікарні в Липинах почалися зміни.
Що змінилося у лікарні
ДИВИТИСЯ ПОВНІСТЮ РОЗМОВУ З АВТОРКОЮ РОЗСЛІДУВАННЯ
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Останні новини
Громада на Волині отримала реанімобіль від німецьких волонтерів
05 вересня, 18:29
З окупованої території витягли чотирьох бійців, які переховувались від ворога 3 роки
05 вересня, 17:06
Нащо прив’язують хворих у Волинській психлікарні: шокуючі результати журналістського розслідування
05 вересня, 16:17
На Волині радник міського голови переправляв військовозобов'язаних чоловіків за кордон
05 вересня, 16:04
На Волині ліквідували масштабну пожежу сухої трави
05 вересня, 15:09
