Прокуратурі уріжуть штат

Прокуратурі уріжуть штат
Проект закону «Про прокуратуру» передбачає істотну зміну її повноважень: з переліку функцій цього органу зникне не тільки проведення досудового слідства, але і будь-яка можливість впливу прокурора на слідчих.

Про це пише Дзеркало тижня.

Проект закону «Про прокуратуру» зараз знаходиться на вивченні Венеціанської комісії. Пропонується, зокрема, позбавити прокуратуру контролю за слідством, обмежити чисельність прокурорів і знизити вплив президента на генерального прокурора.

Як пише «КоммерсантЪ-Украина», про те, що Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) приступила до роботи над цим законом, повідомив секретар комісії Томас Маркерт.

«Венеціанська комісія зараз вивчає проект закону про прокуратуру, підготовлений Національною комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (консультативно-дорадчий орган при президенті)», – заявив він.

У прес-службі ВК уточнили, що висновок комісії щодо цього документу буде затверджено 15-16 червня.

Проект передбачає істотну зміну повноважень прокуратури.
З переліку функцій цього органу зникло не лише проведення досудового слідства, але й будь-яка можливість впливу прокурора на слідчих.

Пропонується залишити у веденні прокуратури лише підтримку держобвинувачення в суді, а також нагляд за законністю роботи органів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання, слідство і виконання покарань у сфері кримінальної юстиції.

Повністю змінюється структура прокурорської системи. Крім Генеральної прокуратури (ГПУ), пропонується створити регіональні та окружні прокуратури – перші є аналогом обласних, другі покривають один або кілька районів. Однією з найбільш помітних новацій стало обмеження штату органів прокуратури.

У Генпрокуратурі, згідно з проектом, можуть працювати не більше 50 прокурорів. Запит видання про нинішній штат ГПУ у п'ятницю залишився без відповіді, але з чисельності керівного складу очевидно, що цей рівень набагато вищий від заданої планки: сьогодні у відомстві працюють 8 заступників генпрокурора і 14 старших помічників глави ГПУ та їхніх заступників.

Законопроект обмежує також штат регіональних (один прокурор на 75 000 населення) та окружних (один на 10 000) прокуратур.

Прокурорські працівники готові до скорочень у зв'язку зі зменшенням функцій, але жорстко критикують цю норму законопроекту. «У постійно мінливих умовах фіксувати в законі кількість співробітників ні в якому разі не можна. До того ж ми досі чітко не знаємо, чим буде займатися прокуратура», – пояснив президент Української асоціації прокурорів Олександр Шинальський.

Проект вносить зміни і у процедуру призначення глави ГПУ. Сьогодні президент має право звільнити генпрокурора з будь-якої формальної причини. У разі прийняття закону президенту для підписання указу про відставку потрібно звинуватити його в порушенні присяги і довести цей факт у дисциплінарній комісії. У той же час право звільнити генпрокурора без аргументації з'являється у Верховній раді – недовіра парламенту автоматично призводить до його відставки.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.