У ЦВК вирішили, коли розпочнеться виборча кампанія

У ЦВК вирішили, коли розпочнеться виборча кампанія
Виборча кампанія з виборів народних депутатів України розпочнеться 30 липня.

Це передбачено орієнтовним календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня, пише Сегодня.

Згідно з планом, ЦВК повинна оголосити про початок виборчого процесу не пізніше 28 липня.

Відповідно до закону «Про вибори народних депутатів України», вибори проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою – по 225 депутатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійними списками і в одномандатних округах.

Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з 30 липня і завершиться 9 серпня. Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.

На відміну від усіх попередніх парламентських виборів реєструвати кандидатів, які балотуються по «мажоритарці», буде ЦВК, а не окружні виборчі комісії.

Документи для реєстрації як партійних списків, так і кандидатів у мажоритарних округах, повинні бути подані до ЦВК не пізніше 13 серпня, після чого ЦВК не пізніше, ніж на п'ятий день повинна ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. Ще два дні відводиться на виправлення помилок і неточностей в документах, поданих для реєстрації кандидатів. Таким чином реєстрація кандидатів у депутати повинна завершитися 20 серпня.

Партії та кандидати в одномандатних округах мають право почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації.

ЦВК має сформувати 225 окружних виборчих комісій, які в подальшому будуть діяти на постійній основі, до 26 серпня, а окружкоми в свою чергу сформують 33,5 тис. дільничних виборчих комісій (також на постійній основі) до 26 вересня.

ЦВК має затвердити форму, колір і текст виборчих бюлетенів для голосування як у багатомандатному загальнодержавному, так і в одномандатних округах, до 4 вересня і забезпечити їх виготовлення на державних поліграфічних підприємствах до 20 жовтня.

Голосування по виборах народних депутатів відбудеться 28 жовтня, ЦВК має встановити офіційні результати виборів до 12 листопада і оприлюднити їх у газетах «Голос Україні» і «Урядовий кур'єр» не пізніше, ніж через п'ять днів після прийняття рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
У ЦВК вирішили, коли розпочнеться виборча кампанія
04 травень, 2012, 10:07