Як українців братимуть на роботу: деталі нового закону

Як українців братимуть на роботу: деталі нового закону
Нова ініціатива Кабміну - законопроект «Про зайнятість населення» вже пройшов перше читання: новий закон дозволить підвищити офіційні зарплати та знизити безробіття.

Про це пише видання ТСН.

Уряд даним документом запропонував три головні новації: працевлаштування молоді, ослаблення оподаткування на малий бізнес, який створює легальні робочі місця, нарешті, допомога держави працівникові при звільненні та перекваліфікації.

Усі деталі, плюси та мінуси даного законопроекту:

Зниження податків за створення робочих місць


Роботодавці, які створюють нові місця для молоді (перше робоче місце) і безробітних старше 50 років не менше ніж на два роки, рік не платять єдиний соцвнесок (41,2% нарахувань на зарплату цих працівників). При достроковому звільненні працівника роботодавець зобов'язаний сплатити соцвнесок за весь відпрацьований період.

Таке нововведення вигідне і роботодавцям, і працівникам - останнім можуть платити за рахунок цього на 40% більші офіційні зарплати. Роботодавці зі свого боку можуть уникати сплати до бюджету 41,2% нарахувань на ЗП за два роки, якщо працівник звільниться протягом цього часу за власним бажанням.

Облік трудового стажу

При стажуванні (навіть без зарплати) роботодавець буде зобов'язаний видати працівникові трудову книжку з записом про проходження стажування.

Наявність запису в трудову підвищує шанси на прийом на роботу, але не забезпечує роботою, як вимагають молоді люди. А три і більше записи про безкоштовну роботі і жодної - про прийом в штат, це скоріше мінус для працівника, тому таку книжку навряд чи пред'являть при співбесіді.

Боротьба з дискримінацією

В оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вік і стать кандидатів, вимагати відомості про особисте життя (національність, сімейний стан, віросповідання, партійність).

На практиці ця норма навряд чи буде працювати, тому що роботодавець все одно візьме потрібного йому працівника (за віком, статтю, сімейним станом) влаштувавши, наприклад, кастинг серед претендентів.

Забезпечення села спеціалістами

За новим законом, молоді фахівці, які уклали контракт (не менше 3 років) на роботу в селі (лікарі, вчителі, агрономи) відразу отримують підйомні у розмірі п'яти мінзарплат (5470 грн).

Проте ця сума за такий тривалий час роботи на селі є занадто малою, тому на це підуть лише ті, кому і так готували місце в рідному селі, або від безвиході.

Соцзахист безробітних

Статус безробітного людина одержує з 1-го дня звернення до центру зайнятості (нині - з 7-го). Це дає право отримувати допомогу по безробіттю з перших же днів.

Безкоштовна перекваліфікація

Особи старші за 45 років зі стажем роботи не менше 15 років отримають право на ваучер для безкоштовного перенавчання або підвищення кваліфікації в обраному ними вузі.

Дана норма є досить суперечливою, бо вимагає додаткових затрат із бюджету. Це може призвести до скорочення виділених бюджетних місць для випускників шкіл - частину квоти віддадуть старшим особам.

Навчання кадрів під замовлення


Держава навчить безробітних затребуваним робітничими професіями за заявками підприємств (токар, слюсар, зварювальник), а той, хто навчився самостійно, може здати іспит і отримати в результаті диплом.

Експерти прогнозують, що охочих буде небагато, поки не виростуть зарплати на держпідприємствах, зазначається в повідомленні.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: робота
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ефект буде = 0. На жаль, лише імітація змін :(
Відповісти
Покращення безробіття вже сьогодні.
Відповісти
Безперечно молоді треба сприяти в працевлаштуванні, але час уже подумати і про тих кому по сорок років, адже з таким "розкладом" як зараз, коли всі хочуть взяти на роботу максимум до 35, тим кому "за" хоч бери і вмирай. Дістав уже цей дебілізм, в сорок років людина, що руїна, страшила чи розумово відстала, що не здатна прцювати?
Відповісти
Останні новини
Як українців братимуть на роботу: деталі нового закону
12 червень, 2012, 09:12