Хто з кандидатів на Волині офіційно підкуповуватиме виборців?

Хто з кандидатів на Волині офіційно підкуповуватиме виборців?
З початком виборчого процесу діяльність благодійних фондів, засновниками яких є кандидати в народні депутати, може бути розцінена як підкуп виборців. Тож частина фондів, які вкрай активно «благодійствували» до 30 липня (офіційного початку виборчого процесу), зараз згортають свою роботу. Проте не всі.

Про це повідомила регіональний прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Марія Доманська.

Із 30 липня в Україні офіційно розпочався парламентський виборчий процес. За кілька місяців до цього політики та бізнесмени на Волині особисто, або через свої благодійні фонди, почали активно займатися благодійною діяльністю.

Благодійники встановлювали нові вікна в школах і дитсадках, дарували навчальним закладам плазмові телевізори, ноутбуки, проектори, роздавали безкоштовні ліки, оплачували медичне обстеження, роздавали матеріальну допомогу та подарунки, спонсорували фестивалі, концерти та свята, фінансували ремонт та будівництво соціально-культурних об’єктів в області тощо. Така діяльність супроводжувалась популяризацією імен потенційних кандидатів у народні депутати.

Округ – фонд - кандидат

Кожен виборчий округ на Волині отримав свого благодійника.

У виборчому окрузі № 19 (Володимир-Волинський) активно займався меценатством Сергій Ковальчук та його благодійний фонд.

Фонд Сергія Мартиняка «Європейський вектор» допомагав місцевим громадам в межах 20-го, Горохівського виборчого округу.

Фонд «Патріот Волині» Степана Івахіва охопив своєю діяльністю територію округу № 21, що з центром у Ковелі.

А Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» здійснював свою діяльність в окрузі № 22 у місті Луцьку.

Фонд Ігоря Єремеєва «Волинська родина» освоювався у виборчому окрузі № 23 із центром у Маневичах.

Ковальчук і Палиця – від гріха подалі

Спостерігачі ОПОРИ вирішили поцікавитися, як фонди з іменами кандидатів у назвах працюватимуть під час виборів. Адже згідно п.13 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» «надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжуються закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».

Офіційно про призупинення своєї благодійної діяльності заявив народний депутат Ігор Палиця, фонд якого розповсюдив відповідну заяву у місцевих ЗМІ: «Дирекція Благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» повідомляє про тимчасове призупинення з 30 липня 2012 року усіх своїх програм через оголошення початку виборчого процесу та участі в ньому засновника фонду Ігоря Петровича Палиці».

Разом з тим фонд повідомив, що усі прохання і звернення лучан будуть розглянуті та профінансовані після проведення виборів.

Те ж саме зробив і Сергій Ковальчук, який у зверненні до земляків, надрукованому в районних газетах, заявив про свій намір балотуватися у народні депутати, а тому повідомив про призупинення своєї благодійної діяльності.

Івахів і Мартиняк – найбільш «борзі»?

Фонд Степана Івахіва не зупинив своєї роботи – відповіла в приймальні фонду секретар Наталія.

Благодійний фонд Сергія Мартиняка теж не призупинив своєї роботи, про що повідомив Руслан Краплич, керівник проекту «Підвищуємо добробут громади», реалізованого фондом «Європейський вектор».

Зі слів Краплича «фонд не припиняє своє роботи, тому що фонд не залежить від того, чи є виборча кампанія, чи ні». На запитання «А пан Сергій (Мартиняк – авт.) буде долучатися до роботи цього Фонду, адже він ніби є його засновником?» Краплич відповів: «Так, але це значення ніякого немає. Він є головою наглядової ради, якщо бути точним. Фонд був створений 2010 року, він працював систематично і зупиняти роботу фонд не може, тому що є програми, які почалися і є програми, які починаються».

У Єремеєва закон читали

Голова Правління ВОБФ «Волинська родина» Всеволод Грабчев у відповідь на електронне звернення ОПОРИ зазначив, що фонд, який працює у Волинській області вже 12 років, «з 30 липня 2012 року … тимчасово призупинив всі свої благодійні програми. Таке рішення прийнято в зв’язку з пунктом 13 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Хоча у телефонній розмові, що мала місце за годину до отримання електронного листа, пан Грабчев говорив дещо інше, мовляв «Ігор Миронович призупинив своє членство у цьому фонді. Він не є засновником. Фонд фактично призупинив роботу як Фонд Ігоря Єремеєва». Очевидно, першого разу питання спостерігачів було несподіваним…

* * *

Кандидатам, які не згорнули своєї благодійної діяльності, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Михайло Шелеп прогнозує конфлікти та непорозуміння з виборчим опонентами та правоохоронцями

«Крім того, заявити про припинення благодійності і реально припинити роздачу подарунків і допомог виборцям – різні речі», - додав Шелеп.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
одне я зрозумів з цієї статті, що якщо ти не вкрав грошей у людей, щоб ними потім смітити через різні тіпа фонди - не стати тобі депутатом. немає шансів у простої, але чесної людини потрапити у ВР депутатом від людей, тому сенс цієї виборчої посади втрачений, ВР - вже давно не представницький орган.
це все повинно припинитись і ліквідуватись, як бездієвий паразитуючий організм на тілі України.
Відповісти
Останні новини
Хто з кандидатів на Волині офіційно підкуповуватиме виборців?
04 серпень, 2012, 08:10