В Україні стартувала акція проти закону про наклеп «Захисти своє право знати»

В Україні стартувала акція проти закону про наклеп «Захисти своє право знати»
В Україні стартувала акція протесту проти ухвалення закону про наклеп «Захисти своє право знати. Скажи НІ закону про наклеп».

Акцію, зокрема, підтримують такі видання як Українська правда, Корреспондент.net, газета Комсомольская правда в Украине, сайт Сегодня.ua, LB.ua, Football.ua, ТВі, ЛігаБізнесІнформ, Телекритика та інші.

Рівно о 8:00 ранку за Києвом на головних сторінках видань-учасників акції з'явився масштабний банер з вимогою не допустити ухвалення закону про наклеп. На банері-заставці розташовані коди для охочих приєднатися до акції з можливістю встановити собі на сайти банер російською, українською або англійською мовами, пише Кореспондент.

Наразі у групі у Facebook Скажи ні закону про наклеп. Це стосується кожного, створеній ввечері 20 вересня, налічується понад 3200 учасників, серед них - відомі журналісти, головні редактори провідних українських видань.

«Ми протестуємо проти законопроекту, який вводить покарання у вигляді позбавлення волі строком від двох до п’яти років за наклеп», - кажуть учасники акції «Захисти своє право знати. Скажи НІ закону про наклеп».

Впевнені, що цей законопроект, запропонований представником Партії Регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ та Народною Партією, зруйнує свободу висловлювань у країні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитись від будь-якої критики на адресу влади, котра може бути згодом названа наклепом.

Ми також упевнені, що враховуючи стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади.

Вважаємо, що парламентська більшість під виглядом закону про наклеп вводить закон про цензуру, і тому вимагаємо відкликати цей законопроект.

Цей закон стосується не тільки журналістів, а й усіх громадян. Бо до наклепів можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства.

Сайт «Медіаграмотність» публікує контакти 244 депутатів, які проголосували в 1-му читанні за закон про наклеп.

Зателефонуйте їм у приймальню, напишіть e-mail, залиште повідомлення в соцмережах, запитайте, чому вони це зробили.

Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в Адміністрацію Президента та дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає Президент.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
В Україні стартувала акція проти закону про наклеп «Захисти своє право знати»
25 вересень, 2012, 10:33