Луцьк: де заборонено курити. ПЕРЕЛІК

Луцьк: де заборонено курити. ПЕРЕЛІК
У 2006 та 2010 році Луцька міська рада прийняла два рішення про впорядкування вживання тютюнових виробів на території міста та затвердила вільні від куріння зони.

Наразі департамент муніципальної поліції час від часу проводить рейди, аби перевірити, наскільки лучани дотримуються затверджених правил. Варто зауважити, що куріння у заборонених місцях тягне за собою попередження, або ж накладання штрафу від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 – 170 гривень), - пише Район.Луцьк.

Якщо муніципали зловлять «на гарячому» вдруге, то платити доведеться більше. За повторне правопорушення, вчинене протягом року накладається штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів (170 – 340 гривень).

Відтак, вiдповiдно до пункту першого рішення Луцькради мешканцям забороняється паління на робочих та громадських місцях. Крім того, пунктом третім у місті встановили вiлънi вiд курiння зони (ті, де палити заборонено).

До них належать:

приміщення та прилеглi до них територiї закладiв охорони здоров’я, навчальних та освiтньо-виховних закладів (включаючи дитячi садки, загальноосвiтнi заклади, вищi навчальнi заклади, заклади позашкiльної освіти), закладiв культури, закритих та вiдкритих спортивних споруд (100-метрова зона навколо них);
примiщення органiв державної влади та органiв місцевого самоврядування, iнших державних установ;
10-ти метрова зона навколо входу до будь-якого примiщення;
зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них;
лiфти, будинковi сходи та пiд'їзди багатоповерхових житлових будинкiв, балкони житлових будинкiв, пiдвальнi примiщення;
дитячi майданчики, мiсця дитячого вiдпочинку (включаючи iгротеки, комп'ютернi клуби, кiнотеатри, внутрiшньо-дворовi дитячi площадки) та прилегла до них територiя;
офiснi примiщення пiдприємств, установ, органiзацiй, суб’єктів пiдприемницької дiяльностi;
заклади торгiвлi (включаючи територiї торгових рядiв, ринкiв, ярмарок, оптових та дрiбнооптових баз, кiоски, магазини);
зони вiдпочинку (включаючи парки, пляжi, сквери);
культовi споруди та прилеглi до них територiї;
центральна частина міста (100-метрова зона навколо Театралъного та Київського майданів, майдану Президента Грушевського, проспекту Волi, вулиці Богдана Хмельницького, вулиці Лесi Українки, вулиці Винниченка);
мiсця постiйного та тимчасового скупчення людей (в тому числi, пiд час проведення масових заходiв).

Проте передбачається, що керiвники підприємств, установ, органiзацiй приватної, комунальної та державної форм власностi, власники та орендарi вiдповiдних споруд та примiщенъ зобов'язані вiдвести спецiальні окремо розташованi iзолъованi мiсця для палiння та розмiстити iнформацiю про їх розташування.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 31
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Дибіли
Відповісти
Вова, чому ти так своїх батьків обзиваєш?
Відповісти
якщо є відведені місця для паління то якого х... кожен має нюхати сигаретне гамно.куріть хоч жопою але незаважайте вільно вдихати чисте повітря дітям і всім не курящим.
Відповісти
якщо зробити оналіз повітря, то ти нігер офігєєш від того, чим ти дихаєш
Відповісти
На Україні тютюнопаління не є забороненим і продається вільно кругом. То чому не можна палити на проспекті Волі,а тим більше у себе дома на балконі!!! Де наш мер зробив хоч одну курілку біля багатоквартирного будинку???!!! Ди...ли. По іншому їх не назвеш. В той час коли в країні в людей терпіння вот-вот закінчеться, приймати подібні закони необдумано.
Відповісти
Не палю,але забороняти людям палити на балконі власної квартири це мінімум дурість.
Відповісти
А чому діти які не палять мають дихати димом коли сплять, бо сусід знизу вирішив покурити в 23.00, а балкон відчинено, щоб заходило свіже повітря, а не дим.
Чомусь люди які палять думають тільки про себе...
Відповісти
свіже повітря в Луцьку , ти серйозно????))))))))))))
Відповісти
і мами з калясками дихають
Відповісти
то хай мами з калясками літати почнуть, бо автомобілі ж теж шкідливий вихлоп дають
Відповісти
Ви вже з голіркою навели порядок ? - що "точки" гарантують більшу безпеку.. Давайте нині з куривом..
Відповісти
Горівка то святе. Не думайте навіть.
Відповісти
То ти дебіл - бо куриш
Відповісти
По-перше, я не курю. А по друге, обмежувати свободу людини в себе же в квартирі ніхто не має права.
Відповісти
Дибілізм, а де ж тоді курити?? В хаті??? Бред
Відповісти
Ніде не курити! Чи так хочеться отримати рак легень?
Відповісти
А вас валить його рак легень? Хай людина собі курить, він вас не чіпає і ви його теж не чіпайте.
Відповісти
Поліція матиме роботу штрафувати паліїв, а не зеків ловити.
Відповісти
На балконі треба повісити табличку для куріння і все. Також і в місцях, що є заборонені.
Відповісти
От продаж алкоголю після 22 ловлять, вживання алкоголю в громадських місцях ловлять... а курців не будуть, заборона на зупинках палити давно вже діє і всі курять і поліція повз проїзжає..Жодного разу не бачив що б зупинились хоть зауваження зробити.. Ну побачим
Відповісти
остаточно вирішені всі міські проблеми! Гарно...
Відповісти
щось я не розумію - курити тепер треба тільки у встановлених місцях, але ж їх як не було, так і немає! тобто так Луцька влада хоче на штрафах піднятись, бо без порушень тут ніяк не покуриш
Відповісти
Нехай департамент муніципальної поліції ходить по торгових закладах, пробує горілку а чи проводить досліди і ставить штемпель, що оригінальна...
Відповісти
Как так на улице уже нельзя корить вообще офигели
Відповісти
на ую я вертів ці заборони
Відповісти
Нехай муніципальна поліція зробить рейд по базарах - там кожен другий курить біля своїх торгових точок !!!!!
Відповісти
дебільна влада дебильні закони іпорядки
Відповісти
Думайте головою. Не хочете жити самі, дайте жити іншим. Хочете курити ляжте в себе в спальні і куріть
Відповісти
Куритиму і бухатиму в центрі, як і завжди. Хай лижуть клітор "демократи".
Відповісти
Маразм дойшов до нових масштабів... Місця для куріння не облаштовані, а штрафи вже біжать збирати. Радію лише від того, що кинув курити місяць тому.
Відповісти
20 метрів від дитячого майданчика. Підійшов муніципал і взяв номер телефону. Телефонує і вимагає паспортні дані за куріння в 50 метровій зоні від дитячого майданчика. Ніякого протоколу не заповнив...

2 питання:

20 метрів від дитячого майданчика(через алейку навпроти) це ж не прилегла територія. Чи має право зупиняти і щось вимагати?

ніякий протокол не був складений відразу. Чим ігнорування і не згода надавати паспортні дані з моєї сторони може вилитись для мене?
Відповісти