У Луцьку планують активніше розвивати «мистецьку вулицю»

У Луцьку планують активніше розвивати «мистецьку вулицю»
Відділ менеджменту та креативних індустрій Луцької міської ради буде координувати роботу щодо розвитку «мистецької вулиці» – проекту арт-перетворення вулиці Лесі Українки. Першим завданням визначили врегулювання роботи митців та максимальне сприяння їм з боку міськради.

Про це йшлося під час круглого столу понеділок, 27 березня.

Як розповіла начальник відділу Юлія Євпак, зараз атракції та народні майстри здебільшого зосереджені біля Театрального майдану, частина також є біля «Книгарні Є» та Центру туристичної інформації. Проте в рамках розвитку вулиці планують розвивати не тільки ці зони, а й креативні індустрії на всій вулиці.

Зокрема у положенні про проект «Мистецька вулиця» передбачені презентації виробів майстрів народної творчості, галереї просто неба, літературні презентації, виступи вуличних музик, театрів, співаків, акробатів тощо. Їх мають проводити у вихідні та святкові дні.

Координувати роботу має творча рада – дорадчий орган департаменту культури. Під час дискусій представники міськради разом із митцями, які працюють на Лесі України, узгоджували, як урегулювати їх роботу в юридичній площині та зробити її економічно вигідною. Щоб остаточно визначити, як врегулювати статус народних митців, у міській раді планують створити робочу групу, дослідити законодавство та звернутися за роз’ясненнями до фахівців.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 11
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Гнатів, клятвенно обіцяла, що все вирішить, питання а до чого був цей сир-бор - збирати майстрів, цькувати на них муніципалів, писати протоколи, заручатися підтримкою підприємництва і втювувати майстрам, що вони мають ставати підприємцями, сплачувати податки і т.д.. кщо ти кажеш, шо вирішиш, то рішай, а не випєндрюйся...
Відповісти
Насправді тут все написано дуже завуальовано. А на цій зустрічі відбувся серйозний конфлікт між майстрами та Луцькою владою, який при негативному вирішенні даного питання може перерости в серйозний страйк! Де і в якому місті України є таке похабне відношення до МАЙСТРІВ, які є окрасою нашого міста та про кожного з них потрібно знімати фільми, робити виставки, це ж носії КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА. А Гнатів зі своїм креативно-менеджерськи відділом мєтає бісер перед свинями, таке враження що немає їх можливості десь попонтуватися. Хоче, щоб вони реєструвалися підприємцями,натравлює на них муніципалів, які складають протоколи. Сміх та й годі. І це і Луцьку, пазор на всю УКраїну! Такі як Гнатів і її присоски тільки дескридитують черговий раз наше місто перед світовою спільнотою! СЕПАРАТЮГИ!!!
Відповісти
Мало їм смерті Руслани Вронської, сатана у особі Гнатів та її прихвостнів вже офіційно править бал у Луцьку.
Відповісти
))))))))...Що за брєд в коментарях від "митців" і "пророків" без імені та прізвища)))...Ви були на тому круглому столі?)))...ні?-то треба було прийти,висловитися,порадити,обговорити,запропонувати...щоб не довелось коментувати маячнею...а я був - все чув і все бачив)) Правильна і конструктивна була зустріч.Просто потрібно вміти почути.))
Відповісти
З повагою до майстрів: був на зустрічі, сам майстер, це була перший "круглий стіл", щоб знайти якесь порозуміння і почати спілкуватись (між іншим запропонований владою). Може варто шукати ворогів там де їх немає.
Відповісти
Про яких майстрів мова? Якщо кричали ті, що стоять щодня на Мистецькій вулиці і перепродують китайські вироби як свої, - то це не Рукотвори Волині!
Майстри з Рукотворів інтелегентні та помірковані люди, які ніколи не будуть обговорювати і плюватися у бік управління культури та управління культури. Бо ми працюємо в одній площині і тільки задля позитивного туристичного іміджу Волині.

Відповісти
Про яких майстрів мова? Якщо кричали ті, що стоять щодня на Мистецькій вулиці і перепродують китайські вироби як свої, - то це не Рукотвори Волині!
Майстри з Рукотворів інтелегентні та помірковані люди, які ніколи не будуть обговорювати і плюватися у бік управління культури та управління культури. Бо ми працюємо в одній площині і тільки задля позитивного туристичного іміджу Волині.
Відповісти
Волинянка. "Дорогий" новоспечений відділ на чолі з Юлією Євпак та Тетяною Гнатів! Ви на майстрах народного мистецтва, які самоорганізувалися і створили "Мистецьку вулицю", хочете собі заробити ще більше грошей, девідентів і піару. Що, мрієте приватизувати "голови" майстрів і ввести на мізки податок? До якого ще абсурду ви дійдете в своєму "супер креативному" департаменті? Де та межа? Я згадала Руслану Вронську. СВІТЛА їй ПАМ'ЯТЬ! Як далі жити?! Чи може... Тільки не мовчить!!!
Відповісти
До Лінартовича, Марини та michail. Сраколизтво в нас ще ніхто не відміняв, оце черговий раз підлизали деструктивному, пазорному, старпєрському Луцькому управлінню культури. В чому конструктив, в тому, що вони створили нонсенс в Україні і показали свою зневагу до вас, заставляючи платити податки. Чи ви думаєте, що ЖЕЛЄЗОБЄТОННА Рабай з відділу підприємництва проявить до вас свою снизходитєльность і змінить свою думку. Ставим парі що ця солодка парочка Гнатів та Рабай, зроблять вас своїми рабами, якщо будете мовчати і далі підлизувати.
Відповісти
Волинянка. "Дорогий" новоспечений відділ на чолі з Юлією Євпак та Тетяною Гнатів! Ви на майстрах народного мистецтва, які самоорганізувалися і створили "Мистецьку вулицю", хочете собі заробити ще більше грошей, девідентів і піару. Що, мрієте приватизувати "голови" майстрів і ввести на мізки податок? До якого ще абсурду ви дійдете в своєму "супер креативному" департаменті? Де та межа? Я згадала Руслану Вронську. СВІТЛА їй ПАМ'ЯТЬ! Як далі жити?! Чи може... Тільки не мовчить!!!
Відповісти