Луцька міська рада не купує ліків від смертельних хвороб

Луцька міська рада не купує ліків від смертельних хвороб
Луцька міська рада у 2012 році не виділяла грошей на купівлю медикаментів для хворих гепатитом та ВІЛ/СНІД.

Тим часом за інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні лише за півроку в 2012 році в Україні зареєстровано 10 051 нових випадків ВІЛ-інфекції.

А кількість смертельних випадків серед хворих гепатитом значно перевищує кількість смертей від СНІДу, адже щодня від гепатиту помирає щонайменше 48 осіб в країні. І це лише офіційні дані.

Центр політичних студій та аналітики надіслав інформаційні запити в обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, поцікавившись, на які суми закуповувались медикаменти для хворих СНІДом та гепатитом в кожному регіоні. Це робилося в рамках моніторингу прозорості роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що був проведений у грудні в межах проекту «Знати, щоб Діяти!».

Виявилося, щонайменше одинадцять міських рад міст обласного значення не купували медикаментів для хворих гепатитом та ВІЛ/СНІДом протягом всього 2012 року.

Кількість коштів, виділених на закупівлю медикаментів для хворих міст


Разом з тим, відповідно до отриманих даних, найбільше про хворих на ВІЛ/СНІД турбується міська рада міста Одеси.

Показники захворюваності СНІДом у цьому регіоні є одними із найвищих в країні, тому закупівля медикаментів є життєво необхідною. Також Одеська міська рада на другому місці (564 тисячі 200 грн.) після Харківської (1 мільйон 224 тисячі 500 грн.) за сумою виділених коштів на медикаменти для хворих гепатитом.

На інформаційні запити, надіслані представниками Центру Політичних Студій та Аналітики, взагалі не надали відповіді 8 міських рад: Сімферопольська, Чернігівська, Львівська, Луганська, Кіровоградська, Хмельницька, Житомирська, Миколаївська, Вінницька міські ради.

В той же час, у грудні 2012 року під час круглого столу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк оприлюднив дані, відповідно до яких, що Держбюджет-2013 — це бюджет евтаназії. Адже у ньому зовсім не закладено коштів на лікування гепатитів. І лише на 40% буде профінансовано лікування СНІДу та туберкульозу. Це призведе до смерті 110 тисяч українців уже наступного року, стверджував Сердюк.

У Центрі політичних студій та аналітики нагадують, що минулого 2011 року була подібна ситуація, але під тиском громадськості було внесено поправки до Держбюджету та врятовано 24 000 українців.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
отак потихеньку жидівсько-олігархічна влада виконує завдання із знищення українців.
Відповісти