Яким буде залізничний вокзал Луцька?

Яким буде залізничний вокзал Луцька?
Реконструкція луцького залізничного вокзалу обійдеться у понад 20 мільйонів гривень, однак, як запевняють будівельники, в Луцьку буде одна із найкращих станцій на території Рівненської дирекції залізничних перевезень, до якої входить і Луцьк.

У минулому році на реконструкцію вокзалу в Луцьку використали 1,7 мільйона гривень. Таку ж суму вже витратили і в цьому році. Загалом проектно-кошторисна документація вартує 20,5 мільйонів гривень.

Уже встановлено 70% вікон, спеціалісти монтують електромережі, тепло- та водопроводи.

Біля вокзалу будуть фотографуватися весільні пари, - залізничник

«Згідно з планами, які прийняті керівництвом Львівської залізниці, це будівництво має закінчитись у червні», - запевнив головний інженер Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці Микола Врочинський.

Також Врочинський розповів, що на будівельні роботи йде майже половина закладених на реконструкцію коштів.

«Луцьк – обласний центр, і залізниця зацікавлена в тому, аби вокзал виглядав відповідно. Це буде найсильніший вокзал на території Рівненської дирекції. Найсильніший в архітектурі, по проектних рішеннях, і по новітніх технологіях», - запевняє замовник.

«Те, що молодята біля цього вокзалу фотографуватимуться – це точно. Волинянам соромно не буде за свій вокзал. Вони гордитимуться», - додав він.

Проект реконструкції Привокзальної площі
Проект реконструкції Привокзальної площі


Стіни розпише відомий художник

Архітектор Олександр Балан (архітектурно-будівельна компанія «Глорі Плюс»), який розробляв проект вокзалу, розповів, що приміщення вокзалу зсередини облицюють гранітом.

Майбутній інтер’єр вокзалу
Майбутній інтер’єр вокзалу


«Там стіни будуть облицьовані гранітом до висоти 2,5 метра, а колони – до висоти 3 метри. Це антивандальні матеріали. Граніт достатньо важко знищити», - розповів архітектор.

Майбутній інтер’єр вокзалу
Майбутній інтер’єр вокзалу


Також у планах – розмалювати стіни вокзалу картинами луцької тематики. Втілювати таку ідею буде волинський художник Олександр Дишко.

«Розпис на стінах – це, власне, те, що має цей вокал відрізняти від рівненського, ковельського та інших вокзалів», - зазначив архітектор.

Буфету, який був раніше, у новенькому вокзалі не буде. За словами Олександра Балана, нині міняється концепція вокзалів. Мовляв, до 2015 року в Україні мають бути потяги, які їздять не більше 4-5 годин.

Стан реконструкції залізничного вокзалу Луцька (24 березня). Вигляд з Привокзальної площі
Стан реконструкції залізничного вокзалу Луцька (24 березня). Вигляд з Привокзальної площі
Проект реконструкції Привокзальної площі
Проект реконструкції Привокзальної площі


«Наприклад з Луцька в Харків – за 4-5 годин. Це мають бути швидкісні поїзди. Це концепція розвитку вокзалів. Раніше на вокзалі продавали кип’яток, ночували там люди, чекали. Тепер трохи не так. У лівому крилі передбачено кафетерій, на кшталт таких, як в аеропортах, але такого буфету, як там був, вже не буде», - пояснює він.

Таким має бути новий вокзал. Вигляд з перону
Таким має бути новий вокзал. Вигляд з перону
Стан реконструкції залізничного вокзалу Луцька (24 березня). Вигляд з боку перону
Стан реконструкції залізничного вокзалу Луцька (24 березня). Вигляд з боку перону


На третьому поверсі - міні-готель

Перший поверх вокзалу ділитиметься на дві частини. В одній працюватимуть приміські каси, в іншій – міжміські. У середині вокзалу передбачили кіоск з пресою та дорожніми речами.

На другому поверсі має бути повноцінна кімната матері і дитини, пост міліції і каси для іноземців. Третій поверх – міні-готель з кімнатами відпочинку. Решта приміщень – для працівників вокзалу.

Проект реконструкції вокзалу - вигляд з боку центрального входу


У підвалах розмістять громадські туалети. До слова, для неповносправних людей вбиральні розмістять у лівому крилі вокзалу на першому поверсі.

Також Олександр Балан зауважив, що реконструюватимуть ще багажне відділення і туалети, які знаходяться на вулиці.

* * *

12 березня під час ефіру на Волинському телебаченні луцький міський голова Микола Романюк пообіцяв, що, окрім нового вокзалу, завершити який повинні вже влітку, лучани зможуть побачити і оновлений Привокзайльний майдан, на якому замінять дорожнє покриття, бруківку, зроблять сучасне освітлення.

Підготувала Оксана ЦИМБАЛЮК (ВолиньPost)

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 41
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Буфету шкода
Відповісти
А критий перон людям зробити - це не треба!!!
Відповісти
а ви вапчє, хто, весільна пара, шоб вам критий перон робити, ги! Тут КУПОЛА і он які лямочки, напевно, як у самої цариці!!! А Читачу кришу над коліями. Ги.
Відповісти
Ну що з Вас візьмеш. Горе, горе... Ви і новий вокзал захаркаєте і засмердите.
Відповісти
сільський клуб
Відповісти
Хочу в те село! Адресу дайте!!!
Відповісти
А про крытый перрон забыли.Пусть людей поливает дождь и падает снег на голову..Думайте и делайте для людей........
Відповісти
його ще не зробили - а вже погано і маловато)
Відповісти
Все це непоганою В принципі.
Але що з благоустроєм(.
Відповісти
Буде зовсім добре, якщо Укрзалізниця замінить повністю персонал свій, що обслуговує пасажирів. Таких хамських, жирних тьоток ще світ не бачив! У них не можна взяти довідку, одне хамство і байдужість. Нехай набируть гарних, освічених дівчат.
Відповісти
Ото туди ще дівчат сучасних пусти - пасажири будут вилітать з вокзалу з синяками і матюками.
Відповісти
Дівчата сучасні - різні.
Якщо вас вони не подобаються, то ще не зустріли достойних.
Але, як то кажуть, яблуко від яблуні недалеко падає!
Відповісти
"Дівчата сучасні - різні". Є розумні, а є такі, що пишуть різні букви, а це, виявляється, їхні думки)))
Відповісти
Тре бульо написать не "дівчат", а "панянок" - і не спорили б.
Відповісти
На критий перон залізничники гроші "зажали".
Як для Волиняк то і вокзал "закрутий".
Фінанси зі Львова!
Відповісти
Накінець не соромно буде за місто. Бо старий вокзал- навіть для хутора був невідповідний.
Дивно, що проектували Луцькі архітектори. В нас так "варягів" люблять!
Наприклад- універмаг- ....
Взагалі прикольний вокзальчик. Накриття над пероном дійсно бракує...
Відповісти
Респект!!!!!!!
Відповісти
ой, же ж, леленько, скільки пафосу в одному отдєльно взятому вокзалі...
Відповісти
"«Наприклад з Луцька в Харків – за 4-5 годин. ...», - пояснює він. "

Художник алканавт?
Відповісти
На волах- з ГНІДАВИ -ЗА ТИЖДЕНЬ. Без базару.
На нормальних поїздах- типу корейських , куплених до Евро - 150 км\год -крейсерська швидкість - поділіть відстань, нескладно.
Правда колію всю прийдеться перекладати. Для цього і залізничники знадобляться.
Відповісти
Луцьк-Харків = 950 км / 150 км = 6,33 год. + півдня пересадки на смердючому київському вокзалі.
Відповісти
В німеччині нормальна швидкість зараз -180-220 км. год. Років 10 тому була 100-110.
Оце і відповідь.
Є технології.
Є досвід. Потрібна лише політична ВОЛЯ і бажання народу.
Треба йти в Європу. Тоді лозунг Луцьк - Європейське місто Україна - Європейська держава буде не порожнім звуком.
А вокзал, судячи з проекту, вже на рівні.
Хоч архітектори потішили!
Відповісти
4-5год — це виглядає як фантастика.
Це ж якою то швидкістю треба їздити то
Відповісти
Ну 4-5 не знаю, але нічні потяги в Україні дійсно готуються відміняти. Швидкісний рух сучасних поїздів в принципі дозволяє проїхати Україну за короткий час.
Оскільки вокзал будується не на п"ятирічку, цілком можливо що ця пора прийде незабаром.
От змінеться влада, перестануть красти стільки....
побудують нові колії-вся Європа так живе. Хіба до московії приєднаємось. Ну тоді - на волах!
Відповісти
японія прям таки
Відповісти
дивно ніколи не чув такого а ти що знаєш його чи він тобі десь дорогу перейшов,
Відповісти
Надіюсь шо кавові автомати і туалєти будут европеського ривню.
Відповісти
З Луцьком стаються неймовірні зміни.
По-перше, відремонтований драмтеатр! Я від нього була (і є) в захваті.
По-друге, реконструкція залізничного вокзалу. (тут пишуть, що він ніби-то не такий вже крутий і т.д... А ЩО ЗРОБИВ ТИ????)
По-третє, реконструкція ЦУМу (дякую Богу, що він горів - як би це не звучало, але завдяки цьому місто матиме ще й новенький ЦУМ)... =)
По-четверте, ПАРК. Не знаю, що там відбувається, але щось риють, копають, чистять. Надіюся, що тепер і в парку буде краса і порядок. І мені не буде соромно за своє місто.
Дякую)
Відповісти
І ще хотілося б написати...
Люди, будьте Людьми з великої літери. Дотримуйтесь елементарних речей: не смітіть (ну невже так важко пройти зайвих три-чотири кроки і викинути пляшку чи бумажку у смітник??? Я не розумію цього), будьте чемними (і до Вас стануть привітнішими), усміхаєтеся (даруйте посмішки один одному, адже куди приємніше подивитись на радісну людину, ніж на сумне, перекошене обличчя! Весна ж бо)
Дуцьк - легендарне місто, а ми його тільки нищемо...словами, вчинками, діями!
Бережіть своє місто))
Відповісти
ТІ що працюють - працюють мовчки, залишаючи за собою матеріальний слід. Театри, парки, вокзали, картини, книжки... ПАМ"ЯТЬ!!!

Решта патякає в тему і без теми, бо "вумні". але ліниві, залишаючи за собою лише сморід. З великої літери щось не виходить...
Браво, Дівчино!!!
Відповісти
Тролінг- неконструктивна штука.
Особливо, коли "Ядучі" коменти пишуться, щоб собою, рідним , похизуватись.
Розумним, гарним, вправним.
На цьому убогому тлі коменти ДІВЧИНИ- явний дисонанс. Приємний.! Поки є такі люди-є надія на зміни.
Дякую.!
Відповісти
Добудовується вокзал,накривають"Завокзальний ринок",будується новий мікрорайон на території військового містечка,27 школа,багатоповерховий будинок на Київському майдані,модернізується парк ім.Лесі Українки і т.д.Місто розвивається,не стоїть на місці.Це наше рідне місто і воно ОДНЕ!
Відповісти
Таких багато!

Та хочеться вірити, що щось змінеться!
Хочеш змінити світ - почни з себе!
Відповісти
прикольно...
видно хлопці посиділи,всі русти малювати - купа роботи...
лиш би зробили так...хоча залізниця не бідна...
Відповісти
Прогрес у місті помітний,головне не зупинятись, щоб згодом хтось сказав:"Подивіться, як у Луцьку--нам потрібно теж так..."
Відповісти
НУ НАРЕШТІ ХОЧ ВОКЗАЛ БІЛЬШ-МЕНШ БУДЕ
Відповісти
я хочу щоб рейс Ковель-Ужгород.
Відповісти
Симпатичний вокзалик, а в середині який гарний...будемо чекати коли вже зроблять, надіюсь туди зайти буде дуже приємно! що не скажеш про старий вокзал- посміховисько...!!!
Відповісти