Виклик до суду через e-mail визнали конституційним

Виклик до суду через e-mail визнали конституційним
Конституційний суд України підтвердив відповідність Основному Закону виклику громадянина до суду шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою або факсимільним повідомленням.

Відповідне рішення за конституційним поданням 54 народних депутатів суд визнав таким, що відповідає положенням Кодексу адміністративного судочинства, Господарському процесуальному кодексу України та Цивільному процесуальному кодексу України.

КСУ наголосив, що порядок надсилання повісток електронною поштою або факсом є обов’язковим лише для суб’єктів владних повноважень, а стосовно інших осіб виключно за їх вибором. Тобто законодавець у цьому випадку не обмежив процесуальне право особи на отримання повідомлення про виклик до суду, а навпаки розширив зміст цього права, встановивши додаткові можливості особи отримувати таке повідомлення.

Нагадаємо, 30 серпня 2010 року 54 депутати Верховної Ради звернулися до КСУ із проханням оцінити конституційність низки положень закону «Про судоустрій і статус суддів».

7 липня парламент ухвалив нову редакцію цього закону, яка, зокрема, передбачає створення Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справ на базі судових палат із кримінальних і цивільних справ Верховного Суду.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Джерело: УНН
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Виклик до суду через e-mail визнали конституційним
15 грудень, 2011, 12:55