Прожитковий мінімум українців - за межею бідності

Прожитковий мінімум українців - за межею бідності
Третина українців ризикує до кінця року опинитись за межею бідності. На сьогодні мінімальна зарплата в Україні становить 1176 гривень або 50 доларів на місяць.

Про це повідомляє Телеканал новин 24.

Уряд вважає — це достатній прожитковий мінімум для українців. Саме від цього базового показника нараховують всі основні соціальні виплати. Зокрема, зарплати і пенсії. Та арифметика чиновників дуже далека від реальної арифметики життя.

За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та харчі менше 150 доларів на місяць — то вона живе за порогом бідності.

Лікарі кажуть, що такий раціон із мінімального споживчого кошика — згубний для здоров'я, адже є недостатнім для працездатної людини. Попри численні спроби, вміст споживчого кошика українця не змінювався ось уже 14 років. А сформували його ще за радянською методикою. Тим часом, рівень зубожіння українців б’є антирекорди.

«У середньостатистичної сім'ї доходи за рік зросли на 8 %. А споживчий кошик подорожчав в середньому на 40-50 %», — каже завідувач відділу Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.

Через злиденний прожитковий мінімум на Кабмін подали до суду. Позивач — правозахисник Станіслав Батрин, який переконаний, що виграє справу. Адже основний соціальний стандарт порушує конституційні права.

В уряді, зважаючи на економічні реалії, планують переглядати «мінімалку» лише наприкінці року. Та й взагалі порадили українцям менше пити і курити, аби на комуналку вистачало.

До слова, середня зарплата в Україні зросла до 3183 гривень. Відповідне рішення затвердив Кабінет міністрів, про це йдеться у повідомленні Пенсійного фонду.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: гроші
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 20
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Минимальная зарплата в Украине 2015 год
с 01.01.2015 по 30.11.2015 1218,00 грн
що ви пишете?????????????
Відповісти
ти не лучанин, а довбодятел
Відповісти
1176 грн. - це прожитковий мінімум, а мінімальна з.п. -1218 грн. на даний момент
Відповісти
"На сьогодні мінімальна зарплата в Україні становить 1176 гривень або 50 доларів на місяць.". Хай пишуть і не плутають поняття "прожитковий мінімум" та "мінімальна заробітня плата"!
Відповісти
Поясніть, будь-ласка, чому в нас всі товари в ціні "прибиті" до долара, а прожитковий мініму до гривні?! Що не можна зробити "мінімалку" напрклад 300 доларів, щоб при знеціненні нац. валюти, а воно автоматично призводить до подорожчання ВСІХ без винятку товарів, ми не втрачали нашої ЧЕСНО заробленої платні і могли спокійно нормально жити, а не виживати!??!! Чому про це ніхто не думає і не говорить!?? Чому, як тільки йде мова про ціни в Європі, відразу мовчать які в там зарплати(хоча б мінімальні)?!!!
Відповісти
Просто вражає наївність...Щоб вони жили, як у європі, ми повинні жити, як у африці.
Відповісти
Морди повідїдали, субота-неділя вихідний,свята всі святкують.....і за межою бідності. Містика якась.
Відповісти
Вихідні і раніше були і свята святкували і людьми себе почували, а не рабами в панів. Зараз шикує маленька купка людей, а решта дуже бідні.Ви так пишете бо не знаєте як більшість людей живе.Хтось жирує, а хтось і бідує.Підіть в магазин, в аптеку і порахуйте на що вистачить тих 1218.Але як кажуть ситий голодному не товариш!
Відповісти
Праця - це товар який теж треба переоцінити.І профспілки мовчать.Нехай тих 1218 розпишуть на що їх можна витратити.Цих грошей на одну людину невистачає, а що робити в кого є сімя??? Зараз в нас справжній рабовласницький лад.
Відповісти
Поки праця лишається товаром, працюючі лишатимуться рабами.
Відповісти
нехай доблісна наша влада відасть свої зарплати простим людям а візьме наші тоді дупи начнуть чухати
Відповісти
на гілляку!!!!!!!!!
Відповісти
А кролику з командою до дупи ваше життя! Чим більше вмре чи втіче звідси. Тим їм краще.
Відповісти
і робляться "реформи". Мова йшла тільки про територію.
Відповісти
"До слова, середня зарплата в Україні зросла до 3183 гривень. Відповідне рішення затвердив Кабінет міністрів, про це йдеться у повідомленні Пенсійного фонду".
Правильно, один отримує 1366, а інший 5 тисяч гривень, от вам і середня у 3183. Просто феноменально рахують! А по верствам і доходам (мінімальні окремо, а понадприбутки окремо) населення порахувати слабо?!
Відповісти
....для того, щоб заробляти 2500-3000 тис грн...треба працювати на 2-3 роботах...
Відповісти
Так можна працювати якщо є де працювати і якщо основна робота така що це можливо зробити.Але в кого є сімя то потрібно ще час на дітей залишити.Це не вихід.
Відповісти
Нехай порахують зарплату окремо: міністрів, депутатів, простих службовців, тоді окремо по посадах покажуть в кого яка середня зарплата.
Відповісти
Після "революції" треба потерпіти і буде гідна зарплата, та й війна іде. Ось скро розіб'ємо супостата, дійдемо до Москви - і заживем. Москалі нам газ і нафту безплатно за окупацію. І запануєм. І Крим наш. І Ростов прихопимо, теж наш.
Відповісти