Експерти оприлюднили висновки щодо обваленого будинку. Причин обвалу не вказали

Експерти оприлюднили висновки щодо обваленого будинку. Причин обвалу не вказали
Жителям обваленого будинку у Луцьку на вулиці Рівненській , 109 вручили висновки результатів експертного обстеження їх будинку.

Документ передали жителям у четвер, 5 липня в облдержадміністрації.

У висновках - рекомендації того, як і де варто ремонтувати і укріплювати будинок. Проте немає інфомрації про реальну причину його обвалу, себто відповіді на питання: чому ж втратив несучу здатність міжвіконний простінок 1-го поверху (що й спричинило обвал)?.

"Нам подзвонили і просто сказали. Що є вже висновки, приходьте, забирайте", - розповіла одна з жительок будинку.

Обстежували будинок і надали свої висновки експерти з Лабораторії будівельних конструкцій та споруд Національного університету водного господарства та природокористування дали другий висновок про причини обвалу.

Укріплювати більше

У висновку йдеться, що будинок знаходиться в аварійному стані. Не дозволяється подальша експлуатація квартир між 1 та 2 під'їздами.

Фахівці рекомендують терміново виконати посилення простінків і другого поверху, оскільки їхня «несуча здатність недостатня для сприйняття навантаження».

Це пояснюють низькою маркою розчину та відсутністю армування цегляної кладки міжвіконних простінків.

Нагадаємо, що у попередніх висновках, озвучених 20 червня, спеціалісти рекомендували підсилити простінки лише першого поверху. Роботи з укріплення простінків уже тривають.

Зруйновані квартири знесуть повністю

Частину будинку треба демонтувати - вважають експерти.

«Технічний стан будівельних конструкцій квартир між 1 та 2 під'їздами - аварійний (подальша їх експлуатація не допускається)», - пишуть експерти.

«Виконати демонтаж всіх конструкцій (цегляні стіни, плити покриття та перекриття, перемички) в межах між несучими стінами 1 та 2 під'їздів будинку», - рекомендують спеціалісти.

Реконструкція магазину таки нашкодила

Як випливає з висновку, роботи, які свого часу проводилися в магазині, таки вплинули на фундамент - він просів. А це спричинило тріщини на верхніх поверхах.

Йдеться про добудову першого поверху, яку зробив магазин у 2004 році.

«При будівництві одноповерхової прибудови в торцевій частині будівлі, частина конструкцій покриття обперта на торцеву стіну житлового будинку. Вздовж стіни житлового будинку влаштовано фундамент на глибині 1,5 м (що вище існуючого фундаменту), на який обпирається цегляна стіна прибудови.

Вище перераховані елементи збільшили навантаження на існуючий фундамент, що спричинило незначне його просідання. Внаслідок цього порушилася цілісність з'єднання між торцевою та повздовжньою внутрішньою стінами житлового будинку і на 3-5 поверхах виникли тріщини. На даний момент деформування основ під фундаментами стабілізувалися.

Для подальшої надійної сумісної роботи торцевої самонесучої та внутрішньої повздовжньої несучої стін будинку, необхідно виконати посилення з'єднання», - йдеться у висновку

Важкий дах, слабкі стіни, погані балкони

Окрім вказаних робіт, фахівці рекомендують на стіни 1 та 2 поверхів після знесення штукатурки нанести просочувальну рідину, яка посилить міцність стін.

Також треба виконати ремонт балконних плит, козирків над під'їздами та змінити покрівлю з прокладанням мінераловатних плит.

* * *

Мешканці будинку не схвалюють такого висновку. Вони обурені, що не вказали конкретних причин обвалу і й далі бояться вселятися у свої квартири.

«Те саме, що і в першому висновку», - зазначила жителька Людмила з першого під'їзду.

Вона розповіла, що у вівторок в міській раді на основі другого висновку будуть вирішувати подальшу долю будинку.

Тож жителі обваленого будинку чекатимуть цього часу.

Нагадаємо, мешканці були стурбовані, чому до появи остаточного висновку, представники влади заявляли про реконструкцію будинку.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Інші новини теми
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"Експерти оприлюднили висновки щодо обваленого будинку. Причин обвалу не вказали". Некоректний заголовок. Звучить, як "стій там - ходи сюди". Оприлюднили висновок без переліку причин. Смішно. Коні їдять овес, а Дніпро впадає в Біскайську затоку. Можна було б сказати: "Експерти низької кваліфікації не можуть визначити причин обвалу будинку". Чи "...скривають причини обвалу будинку".
Відповісти
Остаточні висновки експертів по зруйнованому будинку, м'яко кажучи, неповні та недосконалі. У висновках немає конкретики, та абсолютно не розкрита причина руйнування. Ми будемо оскаржувати ці вмсновки в прокуратурі! Так комісія не працює. Документ по такій трагедії не може підписувати одна особа, старший науковий співробітник. Де ж КОМІСІЯ??? В одній особі??? І це при двох смертельних випадках і 28ми напівзруйнованих квартирах???? СОРОМ ВЛАДІ!!!
Відповісти
Останні новини
Експерти оприлюднили висновки щодо обваленого будинку. Причин обвалу не вказали
05 липень, 2012, 18:22