Чому Україна досі святкує Різдво 7 січня, а не 25 грудня

Чому Україна досі святкує Різдво 7 січня, а не 25 грудня
Навіть після агресії з боку Росії Україна продовжує дотримуватися російського дискурсу у культурі (свято - невід'ємна частина культури).

Про це пише О.Доній у КийОК.

25 грудня християнський світ святкує Різдво.

Але не Украіна. Навіть після агресії з боку Росії Україна продовжує дотримуватися російського дискурсу у культурі.

Скажете, що то католицькі і протестантські країни святкують Різдво 25 грудня, а православні - 7 січня. В Україні більшість населення дотримується православних традицій, тож все логічно?

І будете не праві.

Насправді більшість православних відзначають Різдво саме 25 грудня.

"А Ви знали, що в 1923 році на Всеправославному Соборі в Константинополі було прийнято рішення про відмову від Юліанського календаря, і з тих пір 75% православних Церков відзначає Різдво 25 грудня, і лише 25% продовжує відзначати 7 січня?

А Ви знали, що Вселенський Патріарх(Константинопольський) відзначає Різдво 25 грудня?

А Ви знали, що такі "православні країни", як Греція, Болгарія, Румунія, Кіпр, відзначають Різдво саме 25 грудня?

А Ви знали, що в таких країнах, як Молдова, Білорусь, Албанія, є вихідні і на 25 грудня, і на 7 січня?

А Ви знали, що Казахстан і Киргизстан відзначають натомість на державному рівні Різдво саме 7 січня?" - йдеться у дописі.

Чи знають ці факти ті, хто слідом за пропагандою Російської Православної Церкви продовжує називати Різдво, яке відзначає переважна більшість всього християнського світу саме 25 грудня, "католицьким Різдвом"? Ви досі певні, що воно лише католицьке?

"А Ви знаєте, що Юліанський календар, за який тримаються кілька православних Церков, вкрай неточний, і кожні 128 років дає похибку на одну добу? А Ви в курсі, що з 2101 року Різдво за Юліанським календарем вже буде 8 січня, а не 7 січня?"

То чи не варто Україні у питанні спільних свят між Європою і Росією обрати Європу, а не Росію?

Щоби не було спротиву від консервативної частини населення (а погляди, особливо у конфесійній сфері, швидко не міняються) спершу на кілька років, наприклад, влаштувати два офіційних вихідних - і 25 грудня, і 7 січня.

Брак знань - одна з проблем українського суспільства, - пише О.Доній.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 21
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
От один Доній такий праведний розумний і взагалі патріот, а ми так собі, як телята дурні.... То хай Доній і святкує, хто ж йому боронить 25 кутю зварити.... Господи, коли вже ті випробування скінчаться!
Відповісти
То в тебе такі випробування?! А роздуми Донія цілком логічні!
Відповісти
Навіщо вже Різдво Христове вплутувати до Росіі? Мої прадіди, баби,батькі і я святкували і свчткуватимемо Різдво 7 січня. І ніякі домисли інших людей, яким нічим зайнятися, крім того, щоб настроювати людей проти православ'я, мене не переконають.P.S.закиньте тємку Філарету-будете разом з ним святкувати 25))))
Відповісти
релігія - це опіум для народу, на якому роблять бізнес, а віра - це високодуховне і особисте, вірі куття не потрібна, як і свята, віра живе щоденно.
Відповісти
"Навіть після агресії з боку Росії Україна продовжує дотримуватися російського дискурсу у культурі (свято - невід'ємна частина культури)." - вже з цих слів стаття почала мене бісити! Та скільки можна з вашими європейсько-протиросійськими заморочками возитись!Ви вже починаєте давити на психіку як Раша24 зі бандерівцями!!Їй Богу,дістали!
Релігія не має ніякого відношення до політики і традиції теж! Автор,хочете - хоч в червні святкуйте, якщо Вам так подобається. Досить у кожну статтю вмішувати брудну політику. Мозок кіпить!!!
Відповісти
святкувати 7 січня! Ми - католики, чи хто там по Шевченку...
Відповісти
Я святкую 25го, а 7го просто вихідний як свято. І що? Навіщо тут кричати. Хто коли хоче тоді і святкує, до Сибіру вас не відправлять, вже не ті часи.
Відповісти
Всім прихильникам 7 січня. А нічого, що ми першим святкуємо Новий рік, а потім Різдво? Майже в кінці посту (з 31 на 1) напились і наїлись скоромного, а 6 січня маємо пісну вечерю? Я вже не кажу про ті природні явища, які передували народженню Христа, які описані у діяннях Святих та Біблії, саме мають місце 25 грудня, а не 7 січня. Люди, включіть нарешті мозги, і расея тут ні при чому.
Відповісти
А нічого, що з 31 на 1-державний новий рік? Новий рік у церкві святкується в вересні. Так що до Різдва і до посту ще довго!
Відповісти
тьфу на автора...
Відповісти
автор-це перший провокатор і розкольник,бач як навчилися людей одурманювати.Це треба так народ розділити,як плугом пройшлися,мало вам?
Відповісти
Ще пару таких коментарів прочитаю й подамся в штунди. І з ким я до одної церкви ходив?
Відповісти
Особливо зараз взбісяться відвідувачі московського патріархату))
Відповісти
Какое рождество? Скоро навруз и курбан-байрам праздновать станем
Відповісти
Скоро будем святкувати усi эврейськi. Верховная рада 8 грудня вже приклад подала
Відповісти
А новий рік тільки 14 січня тоді

Відповісти
В нашій державі дійсно немає більше чим зайнятися, окрім як вирішувати по якому календарю святкувати різдво.
Відповісти
Погоджуюсь з Донієм. Я теж вважаю, що Різдво слід святкувати 25 грудня, разом з усім світом, - Христос же двічі не народжувався. Але як достукатися до умів наших церковних очільників та сердець вірян?
Відповісти
Насправді більшість православних відзначають Різдво саме 25 грудня.

- Зрозумійте, ви не просто переставляєте дату, ви беретесь до реформи цілого православного календаря. 25 грудня, у православних християн, ще йде піст. Різдво є закінченням посту. Бо вам так хочеться з рештою світу святкувати. А гомо. шлюби ви теж з рештою світом хочете гуляти? Ви, що думаєте, церкві нема чим зайнятись, як вішати тягар "утиску" на вірян. Ви взагалі розумієте значення посту.

"А Ви знали, що в 1923 році на Всеправославному Соборі в Константинополі було прийнято рішення про відмову від Юліанського календаря, і з тих пір 75% православних Церков відзначає Різдво 25 грудня, і лише 25% продовжує відзначати 7 січня?

- А це той собор, після якого в Єрусалимі у Гробі Господньому не зійшов благодатний вогонь і було вбито патріарха і вирізано решту архієреїв турками. Вони там ще ввели новий календарь, спільний для всіх. Тільки він довго не пробув і був змитий кровью.

А Ви знали, що Вселенський Патріарх(Константинопольський) відзначає Різдво 25 грудня?

- Це єретик, то він у своїй єресі, хай коли хоче святкує. Почитайте преподобних, мучеників, святителів православних, що до єресі і тих хто її проповідує. Для одних Варфоломій 1 патріарх, для інших єретик. Він служить служби з католиками, євреями. Чого варта одна відповідь Іустіна Поповича, коли його спитали, чи можуть до них у Сербію приїхати католики і разом служити в храмі.

А Ви знали, що такі "православні країни", як Греція, Болгарія, Румунія, Кіпр, відзначають Різдво саме 25 грудня?

- Афон святкує 7 січня. Ми називаємо себе християнами, а законів не виконуємо, то які ми Христові. Не той хто каже до мене Господи, Господи.. Матвія 7:21

Чи знають ці факти ті, хто слідом за пропагандою Російської Православної Церкви продовжує називати Різдво, яке відзначає переважна більшість всього християнського світу саме 25 грудня, "католицьким Різдвом"? Ви досі певні, що воно лише католицьке?

- А якщо з КП скажуть, що це так і є, то що? Київська пропаганда?

"А Ви знаєте, що Юліанський календар, за який тримаються кілька православних Церков, вкрай неточний, і кожні 128 років дає похибку на одну добу? А Ви в курсі, що з 2101 року Різдво за Юліанським календарем вже буде 8 січня, а не 7 січня?"

- Я з вами так довго не проживу. Давайте краще, кинем курити і пити спиртне, виховувати в морали наших дітей, щоб вони здорові були і дожили до того часу і своїх дітей навчили, цінностям сімейним і істинної чистої віри Божої. 25 грудня, це вам 8 січня. Буде 7 січня і далі, на мою думку.

То чи не варто Україні у питанні спільних свят між Європою і Росією обрати Європу, а не Росію?

- А чи не варто українцям перестати засмічувати ліси, парки, річки, озера сміттям. А чи не варто українцям почати будувати здорові сімї. А чи не варто українцям перестати хамити старшим людям і давати можливість їм сісти у міському транспорті. А чи не варто українцям запитати теперішню владу, чому діти АТО не можуть добитись своїх прав. А чи не варто українцям запитати владу, чому заг таких дорогий, чому пенсія тисяча гривень.

Щоби не було спротиву від консервативної частини населення (а погляди, особливо у конфесійній сфері, швидко не міняються) спершу на кілька років, наприклад, влаштувати два офіційних вихідних - і 25 грудня, і 7 січня.

- Моя сімя, буде святкувати так як святкувала, 7 січня. Те що там хочуть ввести і пропонує влада, то її справа. Будем звичайно відстоювати своє, "ще буде тепло".

Брак знань - одна з проблем українського суспільства, - пише О.Доній.
- Ви це підтвердили. Шановний Доній, ви мало що розумієте в православних, догматичних питаннях, а хочете їх зрозуміти чи вирішити.
Відповісти
Перед нами є єзуїтські спроби перенести (точніше розтоптати)споконвічне православне Різдво! Чому? А ви знаєте, що таке Різдво? Яка його тисячолітня (десятки тисяч років!) астрономічна основа? Ви знаєте, що таке є Коляди і яка їх роль у нашому житті? Що є заповіти Творця і православний світогляд? Що таке Різдвяно-Колядний цикл? То чому слухаємо блуд про римські календарі? Читайте статтю - "Чи треба православним святкувати Різдво 25 грудня?" - https://vremya.eu/stati/obrazovanie-i-nauka/lukavii-blud-abo-chi-treba-pravoslavnim-.html
Відповісти
Про давнє православне сакральне і єзуїтські виверти...
Чому дата 25 грудня недопустима для православних?
Чому православні мають святкувати Різдво саме 7 січня?
Що є сакральна основа давнього православного Різдва якої немає у католиків?
Стаття "Коляда та Різдво – сакральна основа Православного календаря!" - 
http://rodovid.rv.ua/kolyada-ta-rizdvo-sakralna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/
Відповісти