Луцькі супермаркети хочуть зобов’язати використовувати паперові пакети

Луцькі супермаркети хочуть зобов’язати використовувати паперові пакети
У Луцьку громадські активісти розробляють Програму екологічного виховання, яка, зокрема, передбачає поступовий перехід у магазинах міста від використання пластикових пакетів до паперових торб: програму хочуть запропонувати до розгляду Луцькій міській раді.

Про це повідомили 3 серпня в Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

Як повідомила PR-менеджер Асоціації Людмила Вільчинська, після завершення роботи над програмою її подадуть до розгляду Луцькою міською радою. Якщо депутати її примуть, мерія зобов’яже супермаркети пропонувати клієнтам поряд з пластиковими пакетами паперові.

Розробку програми, ймовірно, закінчать до кінця серпня.

До слова, в США та більшості розвинутих країнах Західної Європи використання поліетиленових пакетів значно обмежено. В Англії, наприклад, вже вісім років для упаковки хліба використовують виключно паперові пакети.

В Україні також час від часу з’являються спроби популяризувати альтернативу пластиковим торбам. Наприклад, два роки тому у містечку Новомосковськ, що на Дніпропетровщині, було на законодавчому рівні прийнято програму, один із пунктів якої передбачав повну заміну поліетиленових пакетів на паперові при упаковці сипучих продуктів (таких як цукор, печиво, крупи та ін.).

Такі нововведення підтримали мешканці міста, проте на практиці вони не прижились – супермаркети не мали в наявності паперових пакетів і могли запропонувати лише целофанові.
Навідміну від Новомосковська, у разі прийняття Програми у Луцьку, місцеві супермаркети зобов’яжуть ввести в обіг альтернативну паперову упаковку, - кажуть в Асоціації.

Довідка

Розробка Програми екологічного виховання проходить в рамках проекту «Програма екологічного виховання в м. Луцьку», що став переможцем конкурсу «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив». Конкурс провадила Асаціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Проектом було передбачено виділити основні екологічні проблеми, які можна вирішити шляхом впровадження такого нормативного акту як Програма екологічного виховання та відстежити тенденції щодо того як населення Луцька оцінює стан своєї екологічної свідомості і культури, як ставиться до використання паперової упаковки замість поліетиленової, а також які міри вважає найдоцільнішими для покращення екологічного стану міста», - розповіла керівник проекту «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив» Ірина Гайдучик.

Було проведене соціальне опитування, організовано засідання фокус-групи за участі депутатів Луцької міської ради, представників державної екологічної інспекції у Волинській області та громадського сектору.

Проект Програми винесли на громадське обговорення.

«Маю усі підстави стверджувати, що Програма екологічного виховання у м. Луцьку якнайкраще відображає ініціативи населення міста щодо вирішення основних проблем у екологічній площині. Проектом планувалось розробити програму лише для закладів освіти, проте більш детально вникнувши в тему, ми прийшли до висновку, що екологічну свідомість потрібно виховувати на усіх рівнях, від дошкільних закладів і до безпосередньо робочих місць», - каже Ірина Гайдучик.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
i бесплатно!!! трасця!!! як заграницею
Відповісти
Я згідний плати за ці пакети! Повністю підтримую!
Відповісти
Їх не зручно носити, америкоси кидають їх в машині – і все тобі. А з екологічної точки зору кращі екоторби, ці пакети одноразові, а деревця задля них спилюють.
Відповісти
Я десь читав, що екологічні втрати від виробництва паперових пакетів перевищують аналогічні втрати від пластикових (лісосировина, енергоємність переробки etc)
Відповісти
я тільки ЗА!
Відповісти
Останні новини
Луцькі супермаркети хочуть зобов’язати використовувати паперові пакети
03 серпень, 2012, 14:04