Мінфін пояснив, де взяти гроші на нові квартири жителям обваленого будинку

Мінфін пояснив, де взяти гроші на нові квартири жителям обваленого будинку
Луцька міська рада оприлюднила текст листа Міністерства фінансів, у якому йдеться про 12 мльйонів гривень, які уряд виділив на обвалений будинок у Луцьку на Рівненській,109.

Нагадаємо, представники місцевої влади стверджують, що ці гроші можна потратити тільки на відбудову будинку. Натомість мешканці обваленого будинку вимагають, аби ці гроші були витрачені на купівлю для них нового житла, адже будинок на Рівненській,109 - аварійний.

Сайт міської ради наводить текст листа міністерства фінансів, де йдеться, що виділені 12 мільйонів гривень повинні піти на "проведення аварійно-відбудовних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації", а квартири жителям можна купувати за гроші місцевого бюджету.

Наводимо текст листа, який оприлюднив сайт Луцької міської ради:

Повний текст листа:

«Міністерство фінансів до листа Комітету Верховної Ради України з питань бюджету від 22.06.2012 № 04-14/10-1181 розглянуло листа Луцької міськради від 14.06.2012 № 1-1/3239 стосовно виділення коштів з державного бюджету на ремонт та реконструкцію аварійного будинку по вул.Рівненській, 109 у м.Луцьку та придбання квартир постраждалим, внаслідок руйнування п'ятиповерхового будинку 10 червня 2012 року, і повідомляє.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.06.2012 № 412-р Волинській облдержадміністрації виділені кошти в обсязі 11.969 млн грн. за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету для проведення аварійно-відбудовних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася 10 червня 2012 року у м.Луцьку.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до статей 30, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування з Україні» до власних повноважень виконавчих органів міських рад належать:
- облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, шо належить до комунальної власності;
- сприяння розширенню житлового будівництва, подання громадянам, які мають потребу з житлі, допомога в будівництві житла, в отриманні кредитів, у тому числі пільгових, та субсидій для будівництва чи придбання житла;
- організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально- культурного призначення, жилих будинків.
Статтею 78 Бюджетного кодексу визначено, що капітальні видатки бюджету розвитку спеціального фонду місцевих бюджетів спрямовуються на будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства.
Зазначені кошти бюджету розвитку у встановленому порядку можуть бути спрямовані для вирішення житлових питань мешканців будинку по вул.Рівненській, 109 у м. Луцьку.
Директор Департаменту місцевих бюджетів та інвестицій Є.Ю. Кузькін»

Нагадаємо, о 4:25 у неділю, 10 червня, в Луцьку по вулиці Рівненській, 109, в п'ятиповерховому шестипід'їзному житловому будинку (1971 року забудови) між першим і другим під'їздами сталося раптове руйнування несучих конструкцій з першого по п'ятий поверхи. Зруйновані 8 квартир. Загинуло 2 людини.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Інші новини теми
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Мінфін пояснив, де взяти гроші на нові квартири жителям обваленого будинку
03 серпень, 2012, 13:16