До Верховної Ради балотується багато «двійників»

До Верховної Ради балотується багато «двійників»
Однією з тенденцій парламентської виборчої кампанії 2012 року є участь у виборах кандидатів-«двійників», тобто однофамільців відомих політиків.

Про це повідомляють у громадянській мережі ОПОРА, яка веде моніторинг за виборчим процесом в Україні.

ЦВК 18 серпня завершила реєстрацію кандидатів у депутати в загальнодержавному багатомандатному та в одномандатних мажоритарних округах.

За результатами аналізу постанов ЦВК, виявлено 30 виборчих округів, в яких балотуються «двійники». За допомогою цієї технології виборці можуть бути введені в оману та переплутати в день голосування рядок з кандидатом, якого підтримують. Технологія застосована проти 43 кандидатів.

Найбільше кандидатів однофамільців (по троє) зареєстровано у 4 одномандатних виборчих округах: №80 – три Волкови, № 98 – три Бойки, № 122 – три Козаки, № 225 – три Пархоменки.

В ряді округів зареєстровано по кілька пар однофамільців. Так, на Київщині у 92-му виборчому окрузі є по два Гудзенки, Світовенки та Титаренки, у 91-му виборчому окрузі – по два Бойки та Поплавських, а у 98-му окрузі – два Міщенки та два Поліщуки.

Також «багаті» на однофамільців виборчі округи Луганської області: № 104 (2 Василенка, 2 Шаповалова, 2 Гончарова), № 108 (2 Мошенських, 2 Тернікова), № 109 (2 Макарова, 2 Медяника).

У окрузі № 160, що на Сумщині, зареєстровано по два кандидати з прізвищами Білоус та Нога, а в 191-му окрузі Хмельницької області – по два кандидати Шпаки та Бондарі.

Хоча відомо, що це є технологія неконкурентної боротьби, однак правових методів протидії їй немає. Тому ЦВК зобов'язана була зареєструвати усіх «двійників», які подали повний пакет необхідних документів та усі достовірні відомості.

Цікавим фактом є і те, що серед осіб, які мали намір балотуватися у одномандатних округах до ВРУ були й 7 осіб з непогашеною судимістю за вчинення умисного злочину. Після проведеної перевірки ЦВК відмовила цим громадянам у реєстрації.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
До Верховної Ради балотується багато «двійників»
24 серпень, 2012, 10:24