Рожищенцям радять пересісти на велосипеди

Рожищенцям радять пересісти на велосипеди
Три волинські міста отримають гроші від Міжнародного фонду «Відродження» на розробку концепції розвитку велосипедної структури.

Про це повідомила прес-секретар Волинського Інституту Права Людмила Вільчинська.

Велосипедні доріжки, парковки та інші елементи велоінфраструктури обіцяють жителям Ковеля, Нововолинська та Рожищ. Про це йшлося на круглому столі на тему «Розвиток велосипедної інфраструктури міста» за участю Рожищенського міського голови Афгана Алієва, голови Асоціації розвитку туризму Волині Юрія Моклиці, президента Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петра Лавринюка, координатора муніципальних програм Волинського Інституту Права Ірини Гайдучик та представників відділів архітектури та містобудування Рожищенської міської ради.

За словаи учасників круглого столу, проект Волинського Інституту Права «Покращення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики та посилення впливу громадськості на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури у містах Волинської області (Ковель, Нововолинськ та Рожище)», який отримав фінансову підтримку програми «Громадянське суспільство та належне самоврядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Юрій Моклиця, який вже має досвід у розробці та лобіюванні Концепції розвитку вело інфраструктури у Луцьку та є експертом у цій сфері, назвав ряд переваг та можливостей, які відкриває прийняття цього нормативно-правового акту, серед яких і підвищення безпеки велосипедистів, і підвищення рівня культури усіх учасників дорожньо-транспортного руху, і європейська інтеграція волинських міст, і підвищення інвестиційної привабливості регіону вцілому.

«Справа, за яку ми беремось, дуже непроста, адже вона є абсолютно новою не тільки для Волині, а й для України. Я знаю багато прикладів, коли українські міста робили спроби закласти нормативні засади для розвитку велосипедної інфраструктури, але, нажаль, більшість із цих починань так і не увінчались успіхом. Основною причиною невдач я б назвав спонтанні прояви активності, тоді як тут потрібний системний підхід. Ну про яку інфраструктуру можна говорити, якщо доріжки з’являються на невеликих клаптиках окремих вулиць? Уявіть собі: їде велосипедист по вело доріжці, скажімо, 500 метрів, а далі вона просто обривається і він знову ж потрапляє у загальний транспортний потік.

Для того, щоб ефективно модернізувати дорожньо-транспортну інфраструктуру, з урахуванням її велосипедної складової, потрібно виробити комплексний підхід та закладати майбутні велосипедні маршрути у загальну схему планування і реконструювання вулиць. Це дозволить по-перше, не рвати вулиці на частини, що часто роблять, створюючи «ілюзію велоінфраструктури», а по-друге, вирішити питання фінансування. Якщо з першим аспектом усе зрозуміло, то поясню чим Концепція дозволяє закривати питання коштів. У концепції закладається довготривале бачення схеми велосипедних доріжок і створюватись вони будуть у контексті генеральної реконструкції вулиць. Відповідно, якщо велосипедний елемент буде закладений у плані реконструкції, то на цей елемент, очевидно, також буде виділятися бюджетне фінансування,» - висловив своє бачення Юрій Моклиця.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Дик у нас в селах і селищах і так усі на велосипедах
Відповісти
Якщо РожищЕ, то чого не рожищЕнці?
Відповісти
Останні новини
Рожищенцям радять пересісти на велосипеди
25 вересень, 2012, 09:32