Говорити про чесність виборчого процесу не доводиться, - ОПОРА на Волині
![Говорити про чесність виборчого процесу не доводиться, - ОПОРА на Волині Говорити про чесність виборчого процесу не доводиться, - ОПОРА на Волині](/img/modules/news/f/98/0e9a5d0b706f2e46c528de78bbc4f98f/top-photo.jpg)
Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА зафіксували на Волині численні дрібні порушення, які, втім, не мали системного характеру.
Про це під час прес-конференції 29 жовтня повідомив координатор мережі у Волинській області Михайло Шелеп.
«День голосування на Волині відбувся загалом спокійно. У більшості випадків в рамках чинного законодавства. Фактів якогось системного, цілеспрямованого і масового зловживання, порушення, фальсифікації не виявлено», - зазначив Шелеп.
Однак у різних округах були зафіксовані факти підкупу виборців, намагання контролювати волевиявлення , видачі двох комплектів бюлетенів в одні руки, видачі бюлетенів без паспорту чи спроби винести бюлетені за межі дільниці.
Окрім цього у день виборців відбувалася агітація, підвіз виборців, а окремі виборці проходили на дільницю з символікою партій. Були випадки порушення таємниці голосування: заходили по двоє в кабінку, або ж голосували поза нею.
Інколи неправильно розміщували кабінки, наприклад, біля вікон, коли з вулиці можна було дивитися як хто ставить галочку. Або вони були закриті настільки тонкою матерією, що якщо у кабінці була ще й ввімкнена лампа, то можна було би бачити, хто як голосував.
Разом з тим Шелеп зазначає, що юридично оформити факти порушень у багатьох випадках було неможливо. Адже виборці, члени ДВК чи спостерігачі відмовлялися підписувати акти про порушення.
«Виборці, члени комісії, спостерігачі не готові до протидії порушенням. Наші спостерігачі фіксували певні приклади порушення і в таких випадках згідно з інструкцією вони повинні були складати акт. А для цього спостерігач повинен був їх написати, а двоє людей його підписати», - каже Шелеп. І додає, що жоден з членів комісій чи спостерігачів не готовий був засвідчити акт про порушення.
«У більшості ДВК існує так звана кругова порука. Коли один одного знаю, спостерігачі і члени ДВК набираються з одного населеного пункту, вони родичі, знайомі і не хочуть перешкоджати своїм знайомим. І тому реально говорити про чесність виборчого процесу не доводиться», - каже Шелеп.
Аби цього уникнути, зі слів координатора ОПОРИ, партії, які зацікавлені у чесних виборах, повинні були б завозити спостерігачів, членів ДВК у чужі для них населенні пункти.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Про це під час прес-конференції 29 жовтня повідомив координатор мережі у Волинській області Михайло Шелеп.
«День голосування на Волині відбувся загалом спокійно. У більшості випадків в рамках чинного законодавства. Фактів якогось системного, цілеспрямованого і масового зловживання, порушення, фальсифікації не виявлено», - зазначив Шелеп.
Однак у різних округах були зафіксовані факти підкупу виборців, намагання контролювати волевиявлення , видачі двох комплектів бюлетенів в одні руки, видачі бюлетенів без паспорту чи спроби винести бюлетені за межі дільниці.
Окрім цього у день виборців відбувалася агітація, підвіз виборців, а окремі виборці проходили на дільницю з символікою партій. Були випадки порушення таємниці голосування: заходили по двоє в кабінку, або ж голосували поза нею.
Інколи неправильно розміщували кабінки, наприклад, біля вікон, коли з вулиці можна було дивитися як хто ставить галочку. Або вони були закриті настільки тонкою матерією, що якщо у кабінці була ще й ввімкнена лампа, то можна було би бачити, хто як голосував.
Разом з тим Шелеп зазначає, що юридично оформити факти порушень у багатьох випадках було неможливо. Адже виборці, члени ДВК чи спостерігачі відмовлялися підписувати акти про порушення.
«Виборці, члени комісії, спостерігачі не готові до протидії порушенням. Наші спостерігачі фіксували певні приклади порушення і в таких випадках згідно з інструкцією вони повинні були складати акт. А для цього спостерігач повинен був їх написати, а двоє людей його підписати», - каже Шелеп. І додає, що жоден з членів комісій чи спостерігачів не готовий був засвідчити акт про порушення.
«У більшості ДВК існує так звана кругова порука. Коли один одного знаю, спостерігачі і члени ДВК набираються з одного населеного пункту, вони родичі, знайомі і не хочуть перешкоджати своїм знайомим. І тому реально говорити про чесність виборчого процесу не доводиться», - каже Шелеп.
Аби цього уникнути, зі слів координатора ОПОРИ, партії, які зацікавлені у чесних виборах, повинні були б завозити спостерігачів, членів ДВК у чужі для них населенні пункти.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Інші новини теми
![](/img/modules/news/0/97/4c9b855876913560b747a792e28b2970/small-photo.jpg)
Прокуратура розповіла про порушення під час виборів на Волині
10 листопад, 2012, 17:30
![](/img/modules/news/0/df/76f4e01b93b3c0d1beed1195c0df5df0/small-photo.jpg)
Горохівському окружкомові повернули протокол на уточнення
10 листопад, 2012, 11:29
![](/img/modules/news/f/a9/56fc4e50dbd1aa15509f2873c6050a9f/small-photo.jpg)
Кандидат на Волині програв вибори і забрав безкоштовний автобус
08 листопад, 2012, 12:37
![](/img/modules/news/a/f3/f900fd3a93b7d7e25dddff2553f22f3a/small-photo.jpg)
ЦВК може скасувати вибори в одному з округів Волині
05 листопад, 2012, 18:34
Коментарі 1
Нарешті, вже скоро цей Шелеп замовкне!
Останні новини
На Волині в аварії постраждав 2-річний хлопчик
29 жовтень, 2012, 14:44
Окружком Володимира-Волинського охороняє «Беркут». ВІДЕО
29 жовтень, 2012, 14:31
Говорити про чесність виборчого процесу не доводиться, - ОПОРА на Волині
29 жовтень, 2012, 13:58
Гузь збільшує відрив від Івахіва
29 жовтень, 2012, 13:24