У Луцьку демонтують найстаріший фонтан. ФОТО

У Луцьку демонтують найстаріший фонтан. ФОТО
У Луцьку в сквері на вулиці Горького демонтують фонтан.

Пообіді 16 травня працівники в спецівках із написами "Луцькавтодор", які проводять благоустрій території навколо Центру надання адміністративних послуг, почали відповідні роботи.

Так, вони перфоратором розбили верхню частину фонтану.

Як пояснив директор міського департаменту ЖКГ Іван Кубіцький, знесення фонтану передбачено проектом благоустрою П'ятницької гірки, на якій розташований сквер.

"Там фонтана практично немає років 8. Там тільки залишки споруди", - зауважив чиновник.

"Його будуть демонтувати. І робитиметься мощення, освітлення", - додав він.

Щоб відновити фонтан міській владі довелося шукати чимало грошей. Раніше Кубіцький розповів, що фонтан будували без створення інженерної інфраструктури для його обслуговування. Машинне відділення відсутнє.

Також не вдається віднайти стару проектну документацію на фонтан. Тож, якби в мерії взялися його відновлювати, технічні умови треба було робити "з нуля".



Довідка

Фонтан у сквері на вулиці Горького з'явився в кінці 1940-х років. Члени громадської ініціативи "Збережемо древній Луцьк" стверджують, що цей фонтан - найстаріший в Луцьку.

Джерело: VolynTimes

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 35
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Найлегше, що зробити! Так навесні сам же ж Кубіцький травив байки, що фонтан відновлять!!!???
Відповісти
Краще би демонтували приміщення збанкрутілого "ЗАХІДІНКОМБАНКУ".
Відповісти
та міськ ради, податкової,міліції та облдержадімінстрації-оце було б еіективніше.а ще СБУ
Відповісти
Ні, краще давайте ображати людей. Ніби податкова, міліція і СБУ винні в знищенні фонтану.
Відповісти
Ломать - не строить...
Наших чинуш хлібом не годуй - дай щось демонтувати, перейменувати, перепрофілювати, реформувати...
Що залишимо нащадкам? Адже сучасні "шедеври" архітектури ні в яке порівняння не йдуть із витворами радянської доби. Тоді сквери планували, а тепер - забудовують. Фонтани будували - тепер розбирають. Вулиці будували - тепер перейменовують.
Ех...
Відповісти
Гарний сквер..був, фонтани, це ті ж квіти, от тільки квіти, потребують уваги, так хіба не легше демонтувати і натомість посадити асфальт? віцн теж непогано цвіте і пахне)
Відповісти
хіба це причина, щоб його знищувати??? ну, як можна було так робити?.. це ж явне збіднення міського середовища. як можна знищити якусь форму і закласти її плиткою? сучари!!! немає елементарної поваги до минулого.

їхній "сонячний годинник" більше заслуговує на знесення
Відповісти
+100. Поддерживаю.
Відповісти
А до чого тут сонячний годинник...міська влада руйнує те, що збудовано...а люди намагаются за свої кошти прикорсити наше місто та зробити його цікавішим...друге діло, що та сама міська влада виділяє місця для таких споруд самі найгірші...не думаючи головою...
Відповісти
Тому що той годинник, як чіряк на сраці, через нього дерева позрізали, скоро ялинки викопають і собор знесуть.
Відповісти
посрезали, да. а он как шел неправильно, так и идет.
посрезать деревья с омелой у них денег нет. а тут нашлись.
Відповісти
Кто сказал, что он "найстаріший"? Того старого фонтана, с лебедями и, кажись жабами, если ничего не путаю, там уже нет.
Відповісти
Хахаха, точно перепутал, уже и не вспомню с каким.
Відповісти
але кругла основа, наскільки можна бачити, ще стара. середина вже новіша.
Відповісти
З лебедями фонтан був біля аптеки №3 на Данила Галицького.
Там колись була автостанція, зараз бар "Техас"
Відповісти
Точно, спасибо.))) Блин, ведь были же фонтаны, иногда даже работали. А что сегодня? В центре корыто имени Антона, дальше по пр. Воли две разваливающиеся лужи, с потеками клея по плитке, ну разве что на Грушевского, там более-менее на фонтан похоже.
Відповісти
а їм ринок старий давай, вони цього до ладу не можуть бездарі довестиа, ринок давай...
Відповісти
Є ще фонтан, який непрацює на вул.Шопена біля Палацу учнівської молоді - може і там його розібрати??!?!
Відповісти
Слоник - то святе
Відповісти
речь не о слонике. там комплекс фонтанный с флагштоком у входа во Дворец.
действительно, откуда столько грызунов и куда ушла вода???
неужели все поворовали?
Відповісти
Складається таке враження, що нашим дай спочатку покласти асфальт, а потім класти брукування (приклад біля Меморіалу напроти Укрсоцбанку). Я розумію треба дати автодору заробити, вони теж бруківку виготовляють, а раніше тільки асфальт вкладали. Вже той меморіал ремонтують і ремонтують, щороку щось нове. Вже можна раз і з толком зробити.
Відповісти
Скільки можна обманювати. Просто має приїхати Азаров на відкриття ЦАПу. Романюк, по своїм генетичним звичкам, гнеться перед начальством, адже гроші на реконструкцію вибив Клімчук. А історія Луцька для них далека. Вони не лучани...
Відповісти
І чого не врахували відновлення фонтану в бюджет благоустрою прилеглої території центру надання адмінпослуг? Дійсно шкода,все таки елемент довоєнної архітектури..
Відповісти
Посмотрел на старое фото и подумал, а вот чтобы взять и старый фонтан воссоздать, а? Так начнут сейчас рассказывать, что уже некому, мастеров нет, да и гранит уже не тот, и глина про Польше лучше была....
Відповісти
Воссоздадуть... На чиїйсь присадибній ділянці. І знайдуться гроші і на технічні умови, і на машинне відділення...
Відповісти
ТО Х.ЛІ ВИ ТУТ П.ЗДИТЕ! ЙДІТЬ ДО ФОНТАНА І НЕ ДАВАЙТЕ ЙОГО ЗНИЩИТИ! ГЕРОЇ ТАКІ ВСІ В ІНТЕРНЕТІ!
Відповісти
ТАК ВСІ ПАМ'ЯТКИ ПОЗНОСЯТЬ І ВАС ПИТАТИ НІХТО НІЧОГО НЕ БУДЕ! А ВИ ТІЛЬКИ ЩО І БУДЕТЕ ТО В ІНТЕРНЕТІ ОБГОВОРЮВАТИ, НІЧОГО НЕ ЗРОБИВШИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ПАМ'ЯТОК !!!
Відповісти
Когда я жил при коммунизме(а коммунизм в моем Луцке был с 1968-1980)у этого прекрасного фонтана в разное время я имел две встречи...Первая стрелка с хорошим человеком принесла мне в подарок фотоальбом(самопальный,но зато какой)команд хоккейной суперсерии 72( и сб.СССР и сб. Канады) и плюс подарил он мне свою подшивку, за примерно года три,"Футбол-Хоккей".И уже попозже возле этого милого фонтана,я подарил(ну конечно на бобине)записи чудомузыки и особой красоты "Машины времени"-концерт "Маленький принц" одной девушке,уехавшей в последствии в Воронеж.Ну и конечно же возле фонтанчика перед самым киносеансом мы,пацанва объедались вкуснейшим мороженым а ребята постарше допивали винцо.Поклон тем людям кто этот фонтан нам на радость ПОСТРОИЛ...
Відповісти
не лайк
Відповісти
Територія фонтану, до речі, належить ВОДТРК!
Сьогодні Романюк ДУЖЕ вибачався перед знервованою Ольгою Куліш!
Як так може бути?!
І що, тепер все, розтрощили й покинуть?
Ідіоти!
Слів немає!!!
Відповісти
Настала епоха руйнівників і вЛуцьку. На копійку зроблять, 1 000 000 покладуть в кишеню.
Відповісти
Старий непрацюючий хвонтан - це набагато краще ніж руїна замість нього!!!! А згодом там або аптеку або уабак зроблять! Велике ФЕ !!!!!
Відповісти
Фонтан — вже готова мала архітектурна форма. Навіщо її руйнувати.
Нехай стоїть і без води. Але У Кубицького і його зверхників – зуд.
Там, до речі, ще й туалет був. Чи на нього теж документацію "загубили".
Після вАС НЕшановні залишаться тільки об...пісяні вугли, загублений парк,і пивні генделики.
Відповісти