Кабмін не хоче допомагати перекладати книги українською

Кабмін не хоче допомагати перекладати книги українською
Уряд хоче змінити правила книговидання в Україні згідно з наявними та можливими змінами мовного законодавства: чиновники пропонують відмовитися від зобов'язання держави підтримувати мережу книгорозповсюдження.

Про це можна судити дивлячись на проект змін до Закону України "Про видавничу справу", що зареєстрований у Верховній Раді, пише ТСН.

Законопроект містить уточнення про те, що "у видавничій справі мова використовується відповідно до статті 10 Конституції України, законодавства України про мови та інших законодавчих актів України".

У документі запропоновано скасувати норми діючого законодавства, за якими держава зобов'язана сприяти перекладу іноземної художньої та наукової літератури українською мовою.

В проекті залишено норму про обов'язок держави сприяти розвитку українського книговидання. Водночас діючу норму про підтримку російськомовного книговидання "з урахуванням імпорту друкованої продукції" замінено нормою про "випуск видань мовами національних меншин України (у тому числі російською)".

У низці статей діючого закону пропонується замінити термін "національне книговидання" на "вітчизняне книговидання".

Кабмін пропонує також відмовитися від зобов'язання держави підтримувати й розвивати видавничо-поліграфічну індустрію та мережу книгорозповсюдження.

Разом із тим, законопроект передбачає створити "центральний орган виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, в інформаційній та видавничій сферах", що формується урядом.

Цей орган вносить суб'єкти видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, що має стати необхідною умовою для здійснення видавничої діяльності.

Як відомо, у липні Верховна Рада ухвалила законопроект "Про засади державної мовної політики".

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Кабмін не хоче допомагати перекладати книги українською
28 січень, 2013, 16:48