Українські чиновники масово їздять на крадених VIP-авто

Українські чиновники масово їздять на крадених VIP-авто
Використання краденого транспорту преміум-класу для українських чиновників стало звичною практикою - угон таких машин є бізнесом з річним оборотом коштів в десятки мільйонів доларів.

Про це інформує ТСН.

Після гучного скандалу з «Мерседесом» міністра юстиції Олександра Лавриновича журналісти видання «Фокус» з'ясували, яким чином вітчизняним можновладцям вдається безкарно і без жодних докорів сумління користуватися чужими автівками.

Так, за словами правозахисника Володимира Бойка, завдяки зручним законам чинуші не тільки їздять на викрадених на Заході машинах, а й за допомогою підставних фірм та фіктивних аукціонів реалізують їх за відкати.

«Чиновники різних рівнів зацікавлені в угоні та легалізації на території України дорогих машин. Адже вони отримують такі автомобілі задарма, або за заниженою ціною купують на аукціонах», - сказав він.

Схема реалізації викраденого автотранспорту досить проста. Машину, найчастіше VIP-класу, викрадають в Італії, Німеччині, Чехії чи Росії. Незабаром транспорт виявляють на території України без водія, або затримують при перетині кордону з підробленими документами.

Після цього суд конфіскує авто, а виконавча служба або забирає його на користь держави, або виставляє на аукціон. Там за відкат воно за заниженою ціною відходить потрібній людині.

Головною закономірністю чітко напрацьованого механізму є те, що якщо в організованих державою торгах приймали участь близькі до певних чиновників структури, то вартість автівки занижують до смішного.

«Якщо ж на аукціон потрапляв незалежний учасник, вартість іномарки злітала до неба. І машина простоювала, - розповів колишній міністр юстиції Роман Зварич. - До автівок, які були реалізовані потрібним людям за такою, або схожою схемою, можна зарахувати викрадену у Німеччині Audi A6, на якій при Президенті Ющенку катався зам-міністра юстиції Микола Шупеня».

Ще один приклад - викрадений в Чехії Renault Espace - аж до передачі законному власнику експлуатувала виконавча служба Київської області.

Далі - Mercedes Benz преміум-класу, на якому попри наявність законного господаря їздить один із начальників відділу Тернопільської прокуратури.

За словами члена Європейської міжнародної асоціації детективів по розшуку автотранспорту Стефана Решка, зупинити підпільні схеми в Україні не зможуть навіть найпрогресивніші закони.

«Для цього потрібне одне - політична воля влади. Але для цього її представникам, як мінімум, слід перестати користуватись краденим майном», - підсумував він.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Українські чиновники масово їздять на крадених VIP-авто
17 лютий, 2012, 12:47