Третина виборчкомів перетворилася у «гарячі точки», - ОПОРА

Третина виборчкомів перетворилася у «гарячі точки», -  ОПОРА
Громадянська мережа ОПОРА завершила статистичний підрахунок голосів щодо результатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі.

Про це йдеться у підсумковому звіті Громадянської мережі ОПОРА

Спостерігачі організації працювали на визначених за вибіркою дільницях з 7:15 ранку, коли повинно було розпочатись ранкове засідання дільничної комісії, та до підписання первинних протоколів.

ОПОРА відзначає затягування процесу підрахунку на ДВК та прийому протоколів в окружних виборчих комісіях.

Події, що відбуваються після дня голосування на окремих ОВК, свідчать про спроби втручання у результати підрахунку в межах одномандатних мажоритарних округів. Гарячими точками виборчої кампанії стали близько третини окружних комісій.

ОПОРА нагадує українському суспільству що День виборів був лише одним із етапів виборчого процесу, що слідує за інтенсивною виборчою кампанією та передує процесу підрахунку й оголошенню фінальних результатів.

ОПОРА виявляла та перевіряла інформацію від спостерігачів щодо порушень, котрі мають вплив на волевиявлення громадян протягом всієї кампанії.

ОПОРА не може оцінити загальний передвиборчий політичний клімат як вільний, відкритий та чесний, в котрому українські виборці могли зробити усвідомлений вибір. Хоча День виборів може бути сприйнятий як такий, що враховує волевиявлення в загальнодержавному окрузі, але є серйозні сумніви щодо виборів на мажоритарному рівні. Беручи до уваги передвиборчий клімат та підсумки Дня виборів, виборчий процес 28 жовтня не можна оцінити як демократичний.

Для спостереження за виборами у загальнодержавному окрузі ОПОРА використала інструмент паралельного підрахунку голосів – метод спостереження за виборами, який дозволяє збирати інформацію щодо явки виборців та результатів виборів.

Дані ОПОРИ щодо результатів підрахунку та прогнозованої похибки для кожного показника:

ОПОРА продовжує спостерігати за перебігом виборів і після дня голосування. ОПОРА має серйозні сумніви щодо процесу підрахунку голосів на рівні ОВК та сподівається на адекватну реакцію з боку Центральної виборчої комісії щодо етапу встановлення результатів голосування в межах округу.

Особливо підозрілим є те, що результати виборів в окремих округах, де всі виборчі дільниці вже опрацьовані, безпідставно змінюються на користь інших кандидатів, що призводить і до зміни переможця на рівні мажоритарного округу. Хоч деякі дані й є доступними, ОПОРА закликає адміністраторів виборів опублікувати результати кожної окремої виборчої дільниці на веб-сайті ЦВК якнайшвидше, щоб політичні супротивники могли порівняти результати з наявних у них копій протоколів з результатами протоколів, які було використано для підрахунку голосів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Третина виборчкомів перетворилася у «гарячі точки», - ОПОРА
31 жовтень, 2012, 18:14