На Волині хочуть полегшити життя онкохворим людям

На Волині хочуть полегшити життя онкохворим людям
У Луцьку думали, як допомагати людям, хворим на рак.

БФ «СТОПРАК» давно працює над тим, аби люди, які не мають шансів на одужання, достойно доживали свої останні дні, повідомили у прес-службі фонду.

Однак, якщо у самому Луцьку є зрушення по роботі з паліативними хворими, то на рівні області це дуже болюче питання. З метою обговорити можливість створення додаткових хоспісних ліжок, виїзних бригад та проведення інших заходів у цій сфері був скликаний круглий стіл.

Президент БФ «СТОПРАК» Марія Адамчук розповіла про те, що згідно досліджень у 2014 році лише людей з онкологічними захворюваннями, які потребували паліативної допомоги, на Волині було 1200. Також понад 300 діток потребують спеціалізованого догляду та знеболення. Натомість на Волині працює лише один хоспіс на 25 ліжок, який не може прийняти усіх. До того ж, в установу навіть є чималі черги.

Немає у нас і виїзних бригад, чи консультаційних відділень. «Є рідні які готові самі доглядати за хворим, але вони потребують поради, як визначити дозування того, чи іншого препарату, а не мають куди звернутись», ­ зауважила Марія Адамчук. Також вона розповіла про те, що зараз фонд проводить навчання лікарів, які згодом можуть працювати з такими пацієнтами на надавати консультації.

Чимала робота ведеться й у Луцьку. За словами виконуючого обов’язки начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Миколи Якимчука на найближчу сесію винесеться програма по паліативній допомозі. Окрім того, за кошти благодійників з травня
почне працювати виїзна бригада. Зараз же знеболювати та доглядати за хворими допомагають створені раніше пункти невідкладної допомогу. Також, лікар переконаний, що надавати консультації і працювати на дому мають лікарі сімейної практики.

Підтримує ідею допомоги паліативним хворим і обласна влада, однак наразі є чимало проблем. Так, за словами заступника голови Волинської ОДА Світлани Мишковець є ідея забрати відомчу лікарню залізничників у Ковелі та на її базі створити хоспіс. Однак, наразі лікарня – державна, до того ж місцеві жителі проти, аби її віддавали під іншу установу. До того ж, аби переобладнати лікарню необхідно близько 10 тисяч гривень, а таких коштів в бюджеті немає.

Марія Адамчук зауважила, що насправді відкриття хоспісу у Ковелі не вирішить проблеми в цілому, адже допомога повинна надаватись і в районах. Тобто мають бути хоспісні ліжка у лікарнях, які, впринципі, згідно нормативних документів існують. Однак районні лікарні, аби не «псувати статистику» відправляють тяжкохворих у Луцьк, в обласну лікарню, де вони й помирають.

У результаті було вирішено рекомендувати обласній раді включити заходи по паліативній допомозі в обласну цільову Програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007­-2016 роки.

Зі своєї сторони, Благодійний Фонд «СТОПРАК» гарантує надання фінансової, матеріальної та інформаційної підтримки у створенні дитячого хоспісу, проведенні навчальних семінарів для медичних працівників та здійснення інформаційної кампанії серед населення.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.