Депутати Ковеля просять Януковича знайти гроші на художні та музичні школи

Депутати Ковеля просять Януковича знайти гроші на художні та музичні школи
Депутати Ковельської міської ради звернулися до президента Віктора Януковича про забезпечення належного функціонування шкіл естетичного виховання.

Таке рішення вони прийняли, враховуючи численні звернення батьків, учнів та працівників шкіл естетичного виховання Ковеля, - повідомили у прес-службі ради.

У зверненні йдеться про те, що втілення в життя пропозиції Мінфіну про переведення закладів естетичної освіти на самоокупність може призвести до фатальних наслідків для усієї системи початкової мистецької освіти.

"Скоротити навчальні плани (кількість годин навчання з різних мистецьких предметів ) і перевести їх на повну батьківську оплату означає не тільки обмежити можливість дитини всебічно і творчо розвиватись, а також позбавить дітей цих навчальних годин, бо батьки не будуть спроможні "купити" навчання. Плата за навчання у мистецьких закладах, яка пропонується є неприпустимою сумою для середньостатистичної сім’ї. Таким чином, надзвичайно дорогу мистецьку освіту зможуть дозволити собі тільки родини з великим матеріальним достатком.
А інші категорії дітей за даними пропозиціями Мінфіну зовсім залишаються за межами будь-якого естетичного розвитку, що є прямим порушенням конституційних прав громадян України", - пишуть автори листа.

"Позбавлення дітей України можливості навчатись за невелику батьківську плату та за повноцінними навчальними планами, тобто закрити фінансування мистецької освіти з бюджету, є бомбою сповільненої дії! Тисячі дітей, які сьогодні навчаються у початковій ланці мистецької освіти, завтра підуть на вулицю, будуть бездумно «вбивати» час, припинять будь-яке моральне зростання. Серед тисяч дітей і підлітків, які навчаються у мистецьких закладах нема таких, які б перебували на обліку в дитячій кімнаті міліції.

А що буде завтра? Міністерство фінансів не може знайти бюджетні кошти на фінансування шкіл, бібліотек, а на утримання виправних колоній для неповнолітніх правопорушників бюджетні кошти знайдуться? Водночас із цим величезна армія безробітних вчителів опиниться на біржі праці, що з новою силою навантажить бюджет України. Це як треба не любити свій народ, не думати про майбутнє країни, щоб надати такі пропозиції, впровадження яких разом знищує багаторічні надбання усієї ланки культури та мистецтва. Вже за декілька років держава різко відчує брак громадян суспільства, які спроможні адекватно реагувати на події чи вимоги часу, людей, які є носіями культурної спадщини не тільки України, а й світу в цілому", - йдеться в зверненні.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Депутати Ковеля просять Януковича знайти гроші на художні та музичні школи
26 квітень, 2013, 14:42