Волинські художники розписують столітню церкву на Тернопільщині. ВІДЕО

Волинські художники розписують столітню церкву на Тернопільщині. ВІДЕО
У селі Підлісці Кременецького району двоє художників з Волині розписують 110-річну церкву Святого Преображення.

На замовлення священника та за кошти парафіян розмальовують половину храму, бо частина роботи виконана іншими майстрами. Художники розповіли про особливості розпису, співпрацю з священником та роботу над ескізами, - повідомляє Суспільне.

Ярослав Жупанюк – з Луцька, а Сергій Литвин – з Ковеля. Разом працюють понад 20 років.

Художники розповіли, що розмалювали більше десяти храмів на Волині, Закарпатті та Рівненщині.

"Художник виражає своє Я, малює від себе, демонструє свій творчий погляд і своє уявлення на все життя та на предмети. Іконопис відрізняється тим, що відображає слово церкви. Він свого тлумачення не повинен виказувати. Творчість тут присутня, але лише в майстерності, в декорі", – каже Ярослав Жупанюк.

"Завжди ділимо цю роботу на дві частини, тобто він займається суто іконописом, я займаюся орнаменталістикою. Якщо залишається час, скажімо, потрібно доробити ікони, то я стаю і дописую ікони. Правда, не такої складності, не такого масштабу. Якщо залишаються орнаменти, то разом з Ярославом закінчуємо", – розповів Сергій Литвин.

Ярослав розповів про етапи роботи над ескізом: "Були білі стіни. Робиться ескіз фарбами. Потім робиться проєкти кожного орнаменту. Тобто, він в певному масштабі розробляється".

Церква Святого Преображення в селі Підлісці
Храм Святого Преображення ПЦУ. Фото: Суспільне Тернопіль
Художники розмальовують половину храму Святого Преображення, бо частина роботи виконана іншими майстрами. Починають із планування з священником: обговорюють стиль, символіку та колір ікон.

"Почали ми храм розмальовувати недавно. Хотіли повністю оновити наш храм і зробити його в сучасному стилі", – каже отець Юрій Мазорчук.

За словами священника ПЦУ, храм розписують за кошти парафіян.

"Є перша ікона із зображенням народження Господа нашого Ісуса Христа, а з другої сторони – це народження Пресвятої Богородиці та їхнє Різдво. Будуть Скрижалі Завіту, 10 Заповідей Божих, вигнання Адама із Раю. Про порядок розміщення ми консультуємося з нашим майстром. Потрібно, щоб була створена та атмосфера саме у розписі храму. Тому що це споріднено також із молитвою. Адже те, що зображено на цих іконах – це сенс життя та буття церкви, воно проводить людину до спасіння".



Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
колись монахи за харчі малювали а тепер халтурщики совкові
Відповісти
Останні новини
Волинські художники розписують столітню церкву на Тернопільщині. ВІДЕО
02 липень, 2023, 12:40