Українці не ходять до музеїв через негатив у ЗМІ

Українці не ходять до музеїв через негатив у ЗМІ
Занепад українських музеїв свідчить про падіння інтелектуального рівня нації і спричинений він неефективною держполітикою та негативом у ЗМІ.

Про це 18 вересня повідомляють «Коментарі» з посиланням на Концепцію Державної цільової програми розвитку музейної справи на період до 2018 року, підготовлену Міністерством культури.

Як наголошується в документі, сьогодні музеї в Україні не виконують повною мірою покладені на них завдання, а їх потенціал використовується частково. Більш того, ставлення до них як до чогось другорядного є характерним практично для всіх верств українського суспільства, від владних структур до пересічного громадянина.

«У сучасних умовах вони нездатні задовольнити потреби вимогливого відвідувача. Зменшення привабливості музеїв свідчить як про неспроможність музеїв якісно конкурувати зі сферою масових розваг, так і про загальне зниження культурного й загального інтелектуального рівня нації», - констатується в розділі, присвяченому проблемам, на розв´язання яких і буде спрямована ця програма.

Що ж до причин такої жалюгідної ситуації, то їх, на думку авторів документа, можна розділити на декілька напрямів: неефективна державна політика, нерозвиненість самої галузі, застаріла матеріально-технічна база та порушення майнових прав музеїв, а також несформованість в Україні громадянського суспільства. При цьому в Міністерстві нарікають на недооцінення ролі музеїв у житті суспільства, низький рівень пропаганди їх можливостей у ЗМІ, а заразом і формування в останніх негативного іміджу музеїв.

Нагадаємо, також в концеції повідомляється, що матеріально-технічна база музеїв та інфраструктура збереження національної культурної спадщини в Україні перебувають у повному занепаді і вимагають кардинального оновлення. Так, якщо в 2002 році реставраційного втручання потребувало 40% музейних пам´яток, то за 10 років цей показник зріс майже вдвічі.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: культура
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Українці не ходять до музеїв через негатив у ЗМІ
18 вересень, 2012, 16:17